81

Odp: Bizon Super Z050

forszaj głośny? jak się kosi forszajem to tylko silnik i młocarnię słychać a w bizonie wszystko zagłuszają motowidła które trzaskają niemiłosiernie.

82

Odp: Bizon Super Z050

krzychu napisał/a:

forszaj głośny? jak się kosi forszajem to tylko silnik i młocarnię słychać a w bizonie wszystko zagłuszają motowidła które trzaskają niemiłosiernie.

No właśnie ojciec był kosić u gościa jęczmień i parę dni przed nami był bizon to on się dziwił ze forsz tak cicho chodzi bo mówił że przy bizonie to tylko jakiś łomot się z niego wydobywał jakby się miał rozlecieć . A we forszu nic nie puka nic nie stuka przynajmniej w moim nie wiem jak w innych.

83

Odp: Bizon Super Z050

temat widze rozwojowy .. lecz  i tak nic nie wniesie do sprawy bo kolega jest bardzo napalony na tego bizona ...  nic prócz wiadra zimnej  wody mu nie pomoże  ...   ale spokojnie ...  dojdzie do tego sam ... że to nie cudo ...  ale na takim areale wnioskuje że zejdize mu z tym  wnioskiem lekko 10 lat ... chyba że sie z tym kombajnem prędzej korniki zaopiekują

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

84

Odp: Bizon Super Z050

na moje to we forszu chyba cału układ czyszczący ma mniejsze obroty, chodzi to wszystko spokojniej iprzez co ciszej. Pamiętam jak mieliśmy bizona ZO50 to własnie ojciec patrzył że u sąsiada w 512 to wszystko wolniej się kręci i założył w bizonie większe koło przy napędzie podsiewacza i kosza sitowego a dokładnie to założył chyba od brukiewnika czy jak kto tam to nazywa, mniejsze było chyba o jakieś 10-15 cm średnicy, jeden sezon tak nim jeździliśmy i całkiem dobrze to szło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

85

Odp: Bizon Super Z050

jeszcze co do kolegi Maziak1970 to on młody jeszcze jest i rajcuje go to że ma BIOZNA i świata poza nim nie widzi... ale zobaczysz jeszcze ci tak dokuczy ,że będziesz chciał go na złom wieźć wink

86

Odp: Bizon Super Z050

maziak1970 napisał/a:

Na tym kawałku dobrze sypało , a właśnie tam gdzie ten E-514 to zboże było , że zając zdechnie smile , bo ten koleś nie za bardzo dba o te pole .
PS. Możecie się obrazić czy nie , ale u mnie w okolicy na forszy mówią tarabajka , bo staniesz koło bizona to mechanizmy w miarę cicho chodzą , a jak obok forsza to wszystko tarabani

tarabani to przy bizonie smile kosiłem pszenicę swoim i z 500 metrów dalej bizon chodził i  kogo było słychać? oczywiście, że bizona. w moim aby bęben było słychać a tam kosa waliła niemiłosiernie i zagłuszał mojego forszajka tongue

87 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-10-20 20:16:13)

Odp: Bizon Super Z050

tylko że 524 to już inna technologia i porównując ją do bizona to jak poloneza do mercedesa,  a jeśli masz przekładnie Schumachera to cichutko jest tylko silniczek gra

88

Odp: Bizon Super Z050

moja 12-stka też cicho chodzi wink

89

Odp: Bizon Super Z050

hmmm maziak pisał że bizon może iść lepiej od forsza bo ma 5 a nie 4 klawisze, myślę że nie ilość tych klawiszy ma tu znaczenie a ich powierzchnia. przykładowo jak bizon ma 5 klawiszy to u mnie w 516 jest też 5 klawiszy ale porównując ich powierzchnię to chyba każdy wie jak to wygląda. w tym roku miałem dobre porównanie na końcu żniw jak zjarała mi się instalacja i ostatnie pole kosił mi bizon i 512 to tylko mogę stwierdzić jak odwoziłem zboże że objechałbym oba moim okrętem na kołach smile no i było widać różnice w jakości ziarna bo po 16 nie było żadnych połówek, potężny bęben i tak samo duży kąt opasania klepiska naprawdę pozytywnie wpływają na jakość ziarna

E 516 na części
Telefon 695 076 269

90

Odp: Bizon Super Z050

Krzychu trafiłeś z tymi motowidłami.. smile W tym roku dałem ojcu sito żaluzjowe z bizona do 512 to musiał zwężać je trochę.

91

Odp: Bizon Super Z050

z tymi klawiszami fakt chłopak się wygłupił ...  z jego wniosków wychodzi ze im więcej  klawiszy tym lepiej i szybciej się kosi ...  kolega ma dla przykładu Jelenia Seti T 550 i ma ino 4 klawisze ...  hmm słaby kombajn

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

92

Odp: Bizon Super Z050

Nie porównujmy Jelenia do Bizona lol
A poza tym producent twierdzi, że seria T550 też ma 5 klawiszy wink
Na koniec: Jelonek mając jeden omłotowy i dwa separacyjne bębny, nie musi mieć wcale dużo klawiszy - bo nie miały by zwyczajnie co robić big_smile

93

Odp: Bizon Super Z050

Każdy chwali swoje i przypomniała mi się historia z ostatnich targów rolnych jak diler Jelonka zachwalał kombajn że ma 6 wytrząsaczy że jak nim kosił to więcej wymłócił zboża niż LEXION rotorowy i stała tam grupa rolników i słuchała co on opowiadał a że nudno to obszedłem maszynę w koło i traf taki chciał że spojrzałem w rurę wysypu a tam słoma nawinięta na ślimak a z kąt ona tam się znalazła jednym słowem musiał być syf w zbiorniku,poszedłem do grupki i mówię do niego że może i wydajność była duża ale jakim kosztem że słoma była aż w zbiorniku a on do mnie z kąt to ja wiem z czerwieniał i nie wiedział co powiedzieć.Nie chciałem mu robić więcej wstydu tylko byłem ciekawy czy dalej te farmazony opowiadał ale znając tych handlowców jak i niektórych na tym forum to będą upierać się przy swoim.

94

Odp: Bizon Super Z050

albo źle liczyłem albo  nie wiem ... ale widziałem 4 albo  ślepy jestem  big_smile

Ale dobra chłopaki wkońcu temat  w sumie o Bizonie ... więc co nie na temat chyba trzeba będzie usunąć ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

95

Odp: Bizon Super Z050

Wojtas kiedyś wspominałeś , że został ci się pas płaski , masz go jeszcze ?

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

96

Odp: Bizon Super Z050

Wojtas w Bizonie 4 klawisze ??? Z040 miał klawisze a Super Z050 i 56 już miał 5 i mogę ci nawet zdjęcie pokazać , że ma 5 smile , może ty miałeś Z040 , który miał kolumnę prostą , albo po prostu nie pamiętasz ..

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

97 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-11-22 13:50:43)

Odp: Bizon Super Z050

Maziak Wojtkowi chodziło najprawdopodobniej o JD nie o Bizona smile Ty jesteś z Kątów Wr. ? Bo na filmach widziałem "Peri" jeżeli tak to mam Blisko do Ciebie bo ja gospodarstwo mam w Sokolnikach tych blisko Jarosławia smile

98

Odp: Bizon Super Z050

Tak Peri Kąty Wr. smile z tego co wiem w dolnośląskim jest parę Sokolnik i kilometr od Siebie mam Sokolniki smile  . Ale zgadza się Peri Kąty Wrocławskie smile

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

99 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-11-22 17:15:54)

Odp: Bizon Super Z050

Pracowałem w Araju przed wakacjami smile Chodzi o te Sokolniki blisko Pielaszkowic tam gdzie Agroefekt. A wnosząc coś do tematu to stałem się we wtorek posiadaczem kombajnu bizon z050 rocznik 78 , kabina , sieczkarnia, silnik podobno dwa lata po remoncie , przerobiony na trój pas, jeżeli chodzi o stan mechaniczny to zadowalający a wyglad to bardzo słaby . Mam swojego z056 exportówke spalonego cześci sporo więc coś się z kleci smile


http://zapodaj.net/cce00920ce6f8.jpg.html

http://zapodaj.net/bf8abc752f252.jpg.html

100

Odp: Bizon Super Z050

Mój Z050 chodzi idealnie , a my wiemy , bo ojciec z wujem to najlepsi mechanicy w okolicy i ci dużo osób z okolic powie , mój ojciec do dziś robi w Araju jako spawacz smile

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best