121

Odp: Bizon Super Z050

Z tego co mi wiadomo to Z050 ma inny napęd kosy niż Z056. Ma na takich kulach coś ale e 512 jeżeli się mylę to mnie poprawcie. A jeżeli chodzi o trój pas to według mnie na pewno jest lepszy od oryginalnego Z050 .

122

Odp: Bizon Super Z050

mam jeszcze gdzieś w domu instrukcję obsługi od Z050 i było tam że targaniec był chyba nawet drewniany a mu już mieliśmy przerobione jak w 056

E 516 na części
Telefon 695 076 269

123

Odp: Bizon Super Z050

maziak żyj w błogiej nieświadomości   jak najdłużej ....  przebudzenie bywa bolesne ...  jak chodzi to chodzi  ale na tych chektarach co masz to    bym podchodził do tego na sportowo ...  czyli  przejmował się  co dwa lata albo od awarii do awarii   bo nawet bizon  te 7 ha wykosi bez problemów ...  raz w roku  jak by twój tatko tym wykosił  100 sezonowo   i by przelatał   bez awarii to  mógł bys mieć satysfakcje ...  a tak to   ostudź swoje emocje ...

Tadek a co z pomysłem  dominatora  ?  oglądałes jakiegoś ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

124 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-11-23 00:14:04)

Odp: Bizon Super Z050

Jeżeli chodzi o dominatora to na ten sezon odpuszczam claasa z racji tego że we wtorek po naprawde okazyjnej cenie kupiłem Z050, jeżeli pomimo przegladu przed żniwami w polu okaże się totalnym złomem to go do huty zawioze i nie bede stratny. Części sporo a silnik podobno 2 sezony po kapitalce sie wszystko okażę a jak nie pójdzie to po żniwach będą z niego polsilwery itd i wtedy już na pewno sprowadze dominatorka .

125

Odp: Bizon Super Z050

Wkońcu porządne podejście smiletongue  ale  co tam  masz 2 to złożysz jednego tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

126 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-11-23 20:05:45)

Odp: Bizon Super Z050

Ale ile razy mam mówić , że mój w latach 80 miał cały heder nowy kupiony od Z056 tego na podłodze i ślimaku się jeszcze farba zachowała , heder jest jak nowy po drugie mój SW-400 trzyma ciśnienie na rozgrzanym 4-4,5 atm. Żeby nie było bizon na drugi rok wykosi 40-50 ha , bo idzie na zarobek , a my zdecydowaliśmy się na Bizona gdyż się na nich znamy i mamy dużo części do tych że kombajnów smile , jeśli kombajn miał by się okazać złomem to 15 ha jest wystarczająco , żeby wsłuchać się w pracę kombajnu i pracę silnika , mechanizmy chodzą cicho  nie mają luzów , silnik się nie grzeje trzyma pięknie ciśnienie i pięknie mruczy dodam iż nie wziął ani grama oleju , bizon nigdy nie widział sieczkarni i nigdy rzepaku nie kosił pochodzi z woj. Opolskiego gdzie ludzie bardzo dbają o maszyny . Wiem to jest forum na temat Forszaja, więc będziecie śmiać się ze mnie i my również jesteśmy osobami co są nastawieni na Polskie C-360 mamy ponad 20 lat dużo przeszła i mimo to wał oryginał i ma kopa , Bizonami długo kosiliśmy i wiemy jak dawały popalić jak nie targaniec to kosa , która jest chyba w bizonie z "plastiku" to żyletki , bagnety , paski itd. wiadome tego w swoim wiedzieliśmy co zrobić aby się dobrze spisał i da się bizonem wykosić 100 ha bez przestojów tylko trzeba mieć cierpliwość po przyjeździe z pola sprężarka sprawdzenie stanu części itd. i można kosić mam takich sąsiadów co tak robią i koszą 50 ha praktycznie bez przestojów smile

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

127

Odp: Bizon Super Z050

sw400 ma to do siebie ,że potrafi wywalić kopyto bez żadnych wcześniejszych oznak ciśnienie będzie ok woda też żadnych stuków nic a wywali...  co do 15 hektarów to jest nic będziesz mógł mówić że kombajn jest dobry jak wykosisz nim 100 hektarów bez awarii co w przypadku bizona jest rzeczą wręcz niemożliwą.

128

Odp: Bizon Super Z050

Tak przeglądam ten wątek i widzę że prawie wszyscy sracie na polską myśl techniczną i mam nadzieję że kiedyś na wasze mleko,żywiec i zboża przetwórcy też będą srali! a będą chwalić i kupować zagraniczny produkt ! wtedy docenicie to co nasze .

129

Odp: Bizon Super Z050

Koseś kolego nie gniewaj się ale napisałem to co wiem z doświadczenia z tego co widzę w okolicy i tego co słyszę z narzekania użytkowników... co do polskich maszyn to złego słowa nie powiem na ciapki i średnie ursusy ten ciągniki są wprost nie zniszczalne...

130

Odp: Bizon Super Z050

koseś  tak ty  masz od nowości  i  jak dbasz tak masz ale nie ma co oczekiwać od kombajnu który  miał z 5 włascicieli  pokonał ze 100 rowów i   po 30 latach jest to nadal igła ...  miałem Z0 50   z 74 roku    od 80 w naszych rękach   znaczy taty  i  w  roku  99 rozpadł się na pół   dosłownie został przecięty  w pół  chociaz wszystko było wymieniane ... więc  nie wierze w  kombajn   z 70lat w idealnym stanie   bo to nie realne ..    mam kolegę co uparcie kosi bizonem  co roku  60 ha  i od paru lat   juz trzyma drugi silnik po kapitalce w garażu  i  wymienia  co jakiś czas i znowu remontuje ....   kombajn ma z 87roku i   sam się zastanawiam jakim cudem to jeszcze jedzie ....  kiedyś jak mu pomagałem   wymienać odrzutnik to za pierwszym razem to się mało nie zesrałem  jak zobaczyłem silnik od spodu ...  druszlak   a kombajn nadal garażowany ....    pewnego razu   w lubiniu  ten kombajn  lerzał na plecach  na rądzie ...  wtedy silnik wypadł  z ramy ....    ale co tam tu się wspawa tu podegnie jakoś to będzie ... 

też jeste za polskim  sprzetem ale   własnie to ALE  czemu tego nie modernizują ?? tylko jak coś wymyślili w latach 70 to klepali by to do dziś   dosłownie ...  no moze zmienili by  obudowe ale dalej by odstawiali taką chałę jak teraz ... no  trochę lepiej jak chińskie ale zawsze  jest coś  do poprawki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

131

Odp: Bizon Super Z050

Wojtku modernizują modernizują.....tylko przy tym szukają oszczędności. Na moim bizonie z '84 na odsłoniętych elementach blaszanych nie widać oznak rdzy. Natomiast w rekordzie znajomego z '02 widać na klapach i bokach pierwsze pączki, lada chwila i cały zakwitnie.
No i kombinują także ponad miarę jakieś wymyślne filtry, pchają elektronikę i prąd gdzie się da. A to z kolei potęguje koszty maszyn i tyle..........

132

Odp: Bizon Super Z050

to też się zgodzę ...  kolega ma ursusa   bo Polski i tani  oznaczenie 17 coś tam ...   co tam jest zwykła 6 z turbem do tego  kilka czujników i  nadal pomylona skrzynia z brakiem biegów ...  to paranoja ... to samo z kombajnami zrobili   Jeden ma BS-a  i  od 2 lat nie moze zrozumiec  co go skłoniło do zakupu tego czegoś ..  drugi ma  właśnie niebieksiego rekorda i   nadal to ten sam rekord co w roku  89 to jakaś  kpina ...  to samo zrobili z 50 na 56  kolumna i pomost zmieniony i trój pas zastosowany  no  nie ma co  Szału to nie robi ....   to nadal Bizon ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

133

Odp: Bizon Super Z050

we wsi na firmie mieli właśnie 1734 i takie dziadki wozili nimi gnój gnojarami T088 i jeszcze w żniwa ciągneli przyczepę d083 z 11 sztukami balotów i tak się składa że co roku przy którymś robili skrzynie a znowu przy innym silnik... i co one miały za obciążenie a silnik 170 km

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: Bizon Super Z050

Wojtas z twojej wypowiedzi wnioskuję , że jeśli piszesz , że 50 ma inną kolumnę niż 56 to mylisz Z040 z 50 , bo Z050 ma tą samą co 56 , więc Wojtas wychodzi na to, że ty miałeś Z040, a nie 50, więc miałeś niezłego lumpa, który teraz miałby ponad 40 lat ...
Ja na blacharkę i ramę w swoim nie mam co narzekać, bo jest w super stanie kompletne osłony i kombajn kupiony od osoby, która go miała 20 parę lat, więc nie mało smile Jeśli ktoś nie wierzy, że mój Bizon ma blacharkę w takim stanie to zapraszam smile, sąsiad też się zdziwił, że ma lepszą blacharkę niż nie jeden 20 paro latek i taka prawda ,bo większość ludzi nie dbała o Bizony i się dziwi ,a one mają cienką blachę i o korozję nie trudno, mi się trafił dobry okaz .

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

135

Odp: Bizon Super Z050

maziak zwykłe przeoczenie miałem na myśli  że tak to ujmę deske rozdzielczą z zegarami a napisałem kolumne ...   ale szkoda gadać  ty na wszystko masz odpowiedź ...  skąś to znam


raz dobrze nazwałeś ten wynalazek "miałeś niezłego lumpa"  hahaha :smiley: spoko powiem ci to samo za rok może 2 big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

136

Odp: Bizon Super Z050

Sorki źle zrozumiałem smile , za 2 lata to mój będzie miał pomocnika tongue

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

137

Odp: Bizon Super Z050

Chłopaki tu nie chodzi o bizona albo ursusa ale o ogólne podejście ludzi do polskiej myśli technicznej i nie tylko ,minęło 22 lata dobrobytu a my jesteśmy na zasiłku unii ,kurońówki się niedługo skończą a my zostaniemy tanią siłą roboczą i krajem hurtowni a nie  Polskich fabryk . A co do kombajnów to jest tak dobry jak jego operator i nic więcej .

138

Odp: Bizon Super Z050

No mnie też to boli jak najeżdżają na te maszyny Polskie ,ale trudno się mówi co Kraj to obyczaj smile. U nas z kolei wolą Bizony niż Fortschritty ,ale to nie o to chodzi ,bo każdy woli coś innego. My nie kupowalibyśmy Bizona jak byśmy go nie znali ,bo to jest kombajn o którego łatwo zadbać ,żeby chodził bez zarzutu wystarczy kupować dobre paski np.Sanockie tak jak ja i dobre łożysko no i je smarować ,bo każdy kombajn będzie się psuł jak się o niego nie zadba ,a większość naszych Bizonów ma złą opinię ,bo były katowane w PGR ,a np.Fortschritty ,które są ze zwykłych gospodarstw to nie mogą być porównaniem do Bizonów ,które kosiły dziesiątki tysięcy hektarów ,bo to właśnie takie Bizony z PGR-u psują opinię innym Bizonem to ,że mój Bizon nigdy nie był w PGR tylko robił u Rolnika to źle ? Od razu trzeba go z przeklinać ,bo jak Bizon to Z PGR sad

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

139

Odp: Bizon Super Z050

a myślisz że co fortschritty chodziły na małym areale ?! one chodziły w kołchozach i kosiły dużo więcej jak bizony... no ale ciebie się nie przegada... sam jak sprzedałem vistule to szukałem bizona szukałem dotąd gdy nie obejrzałem fortschritta... w tedy już na bizona nie chciałem patrzeć big_smile

140

Odp: Bizon Super Z050

bez przesady że bizony kosiły dziesiątki tysięcy hektarów, skoro np dany pgr miał powiedzmy 1000 ha to było tam ze 6-7 sztuk... może nie to że to takie złe sprzęty ale kierownictwo naszych fabryk jakoś nie chciała iść do przodu z postępem a nie rzadko się zdarzało że jak już coś zmodernizowali to nie zawsze wyszło to na lepsze. koledzy może założymy jakiś wątek o polskiej mechanizacji w odpowiednim dziale?

E 516 na części
Telefon 695 076 269