41

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

e... no... ten... no.... gorczyca? nic innego nie kojarzę żeby szybko rosło, a na pewno nie trawa z motylkowymi..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

42

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Proponuję grykę rośnie jak głupia.

43

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

ja już po sianokosach jestem ... tydz temu z kawałka 1.3 ha nakręciłem 30 balotów a później z tego co nie złapałem pierwszym razem kosiarką bo leżało zrobiłem poł przyczepy siana. na chwilę obecną mam 58 balotów + 3 z zeszłego roku. myślę ze jest dobrze.....  taka ciekawostka, w jeden dzień ekipa z Grodkowa nakręcił u nas 160 balotów sianokiszonki, z tego ja owinąłem 130, robota od 9 do 22 bez żadnych pośpiechów a na dodatek 50 balotów było zwożone przyczepami i dop owijane. wszyscy zadowoleni, ci co robili i ci co im zrobili big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

44 Ostatnio edytowany przez koseś (2013-06-23 20:41:01)

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

No nieźle ,ja w niespełna 5 godzin zrobiłem 340szt. co daje około 80t siana a zwiezienie i ułożenie pod dachem zajęło 6-7- godzin na jedną przyczepę i ładowarkę .

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ja jestem dopiero na półmetku. Miałem wczoraj robić ale w sobote wieczorem poszło łożysko razem z obudową w prasie i wczoraj przerwa była ale za to zrobiłem przyczepę małych kostek siana z lucerny:)

46

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

jak u Was wyglądają trawy ? u mnie trawy + kończyna, te na które rzucałem nawozy pod koniec lutego zaczynają dochodzić do wysokości kolana. Jeszcze trochę i trzeba będzie kosić.

gg 5118068

47

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

U mnie są już na wysokości ...kostek ;

48

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

moje w pół drogi do kolan,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

49

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

zaczęło się - wczoraj pierwsze 9 ha skoszone. O ile pogoda nie popsuje planów to jutro zwijanie. Koniecznie muszę założyć do forterry przedni WOM i dokupić kosiarkę na przód.

gg 5118068

50

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

To ile masz do koszenia? Na tyle jaką masz kosiarkę?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

51

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

do koszenia mam ok 25 ha razy 2 lub 3 pokosy (zależy na którym kawałku). Koszę farmtrac + samasz 1,85m ale jest plan zaczepić ją do forterry i dokupić kosiarkę na przód. Muszę tylko rozeznać sprawę ile cenią za przedni WOM.

gg 5118068

52

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ja miałem kosic a kapie i nie zapowiada się na poprawę a lucerna niedługo będzie już kwitnąc ...

53 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2014-05-09 11:40:37)

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Zorak WOM będzie drogi ale za to masz wydajność potem super podczas koszenia. WOM będzie w okolicach pewnie 10tyś. A u mnie trawy jak to na piaskach wyglądają marnie. Miejscami do kolana... hmm

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

54

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Jak byś założył do zetora na tył dyskową 2,8 metra to taki areał i tak masz w chwile skoszony bez zakładania na przód. Jak łąki w miarę foremne i przede wszystkim równe to przy dobrych wiatrach jednego dnia byś machnął...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

55

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Moim zdaniem wygodniej było by kosić mając przednią kosiarkę. Karol w kolano to za małe ? u mnie na piaskach ledwo odbiły, zeszłoroczne ugory a marnie je widzę ...

56

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ale mowie ze tylko miejscami takie sa wyskoki do kolana. A 3/4 pola to mniejsze o wiele. W paru miejscach to nawet nie wieksze od filcow...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

57

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

upał i do tego wiatr - wczoraj zanim z roboty wróciłem i zabrałem się za zwijanie i owijanie to tak mi przesuszyło że prawie siano zebrałem. Mam nadzieję że się nie zepsuje.

gg 5118068

58

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Raczej nie powinno się zapsuć.. A ja właśnie skończyłem owijać. Wynik ? 9 Bel z 1.5ha. :nooo: Żem zaszaalał !!

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Nie zepsuje się. Ja już parę razy zebrałem takie siano tylko że w pryzmę i było dobrze. Ja już dziś skończyłem z sianokiszonką zebrane 20ha w dwie pryzmy smile

60

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

ja robiłem w czwartek 42 baloty z 2,5 ha

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38