21

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Tomala ja mam taką Amazonkie tylko że  6 metrową.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

22

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Pawel dałem 22000zl. ale bylo warto  na wiosce są tylko dwa takie zestawy.
Pole jak na stole a wschody rewelka.
ojanusz a jaka jest pełna nazwa tej amazonki bo nawet niewiem

23

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

a z broną aktywna wolno jeździsz

24

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Te brony aktywne mają regulowane obroty .
Jak siałem pszenice to był bieg 1--4  a rzepak 2--3

25

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Tomala jej symbol to EV900 i były jeszcze EV1000 ,Jakby co to mam tabele wysiewu i instrukcje obsługi ale po niemiecku .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

26

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

witam. 
kupiłem siewnik kukurydzy Gaspardo sp 520 ale nie mam do niego instrukcji, czy ma ktos moze taką instrukcje zeby co nieco podpowiedziec mi na temat ustawiania wysiewu, lub moze jakis porady dotyczace uzytkowania tego sprzetu.
pozdrawiam i czekam na jakas podpowiedz...

27

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

john po pierwsze,  wypadało by się coś lepiej przedstawić i w odpowiednim dziale . do tego wątek jest o siewniku talerzowym do zboża . a ty wyskakujesz z siewnikiem do kuku ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

podziwiam Cie za siłę Wojtek jak już bym się zagotował, wszak zawsze to samo.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

29

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Spokojnie. Prawie miesiąc człowiek się nie odzywa. Ani na temat siewników, ani na żaden inny. Nie komentuję wypowiedzi, stwierdzam tylko fakt.

30

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

po dłuższej nie obecności jestem

31

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Podsiewał ktoś może wymarznięte  zboża siewnikiem talerzowym ,mam na myśli jeszcze podsiew traw a chodzi mi o siewnik do tych moich ciągników - w miarę tani coś ok 2,5 -  2,7 m ,  ma może ktoś praktykę  w tym względzie  ?

32

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Też zaczynam mocno myśleć nad jakimś siewnikiem talerzowym aby nim podsiać trawę na łąkach ,i jak by mu założyć  mocniejsze sprężyny i zsunąć redlice trochę ciaśniej oraz z tyłu jakiś wał jak myślicie dało by radę w darń siać ?

33

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

wynajmowałem taki siewnik w zeszłym roku wspominałem jak poszło a poszło wspaniałe, wsiałem lucernę w pszenicę ozimą zaraz po oprysku na 2liścienne. efekt znakomity. Siewnik Amazone, nowy i pewnie kosztował bajońskie pieniądze. Coś za coś.  siew 120 za ha takim sprzętem w mojej okolicy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

34

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

kumpel ma   amazonke  3 mterową  talerzową ..   sieje gdzie wlezie i co wlezie ..  czy sucho czy mokro   idzie jak przecinak ..   rzepaki siał po gruberze bez uprawiania ..    puźniej tylko zawałował  i wsio rośnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Ja myślę o jakiejś używce -  w mirę tanio a miałaby służyć także do podsiewu traw .

36

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Mam kongskilde 3m na talerzach i w zeszłym roku podsiałem na próbę z 10 arów łąki,wyszło bardzo dobrze,talerze bez problemu cieły darń na połowie regulacji docisku.Na jednym ok.hektarowym kawałku łąki rozplenił mi się śmiałek darniowy, w końcu pażdziernika prysnąłem to glifosatem i z miesiąc temu siałem na nowo,wzdłuż i 2-gi raz w poprzek i też szło bardzo ładnie,tylko trzeba poczekać taraz na efekty.

37

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

właśnie dlatego  chcem kupic siewnik talerzowy

38

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Tomala napisał/a:

Amazonka jest zawieszana , stopkowa można w niej zaprawiać zborze forsz nie odczuwa  sprzedaje bo mam zestaw brona aktywna i siewnik nadbudowany

F

Jakiej firmy masz ten sieni nadbudowy ile za niego zapłaciłeś i jak się sprawuje

39

Odp: 4 metrowy siewnik talerzowy

Ta amazonka ma 5m i jest rozkładana sieje supr bardzo fajnie zaprawia i chcę go sprzedać  bo nim nie sieje ale jest sprawny (stoi i zajmuje miejsce) a kupiłem zestaw brona aktywna (maschio) +siewnik nadbudowany (gaspardo)