61

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie kukurydza ok , miejscami przekracza 3m wysokości , plon myślę że nie będzie mniejszy niż w ubiegłym roku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

62

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie kukurydza też ładna na kiszonkę ale na ziarno to jeszcze za wcześnie na prognozy .

63

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Panowie którzy siali kukurydze na ziarno w kwietniu to jak już się ma do zbioru u was?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Kukurydza miejscami już nadaje się do koszenia. W mojej okolicy widziałem już parę ładnych hektarów zebrane. Ciekawe jak będzie z ceną mokrego ziarna.

65 Ostatnio edytowany przez pawelg (2012-09-20 10:41:10)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja zaczynałem w kwietniu , a kosił będę od 10 pażdziernika bo tak mam w kontrakcie , ci którzy mają swoje suszarnie koszą na gwałt przy wilgotności 30-35%. Co do ceny to w kontrakcie mam 45 + vat przy 30% wilgotności , obawiam się że może być drożej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

66

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Badałem kilka kolb pioner to wyszło 35% i więcej

67

Odp: Kukurydza Na Ziarno

he zachciało się kukurydzy na ziarno to teraz kolejna robota będzie czekała smile ale lepiej niż bym miał być bezrobotny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

68

Odp: Kukurydza Na Ziarno

kolega od 2 lat ma suszarnię, sieku kuku od lat. Twierdzi że pierwsze procenty wilgoci uciekają najmniej nakładowo tzn nawet mokrą warto dosuszyć po kilka procent. W Słupcy tonoprocent 15 zł!!! makabra.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

69

Odp: Kukurydza Na Ziarno

obawiam się że cena kuku   będzie leciała  w dół ...   jest tego posiane w cholere ...  Ci którzy  wykosza pierwsi byc może wygrają ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

70

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wojtas chyba nie mam umowę do Woźniaka podpisana w czerwcu 450 +vat a na dzień dzisiejszy płaci 530 zł za mokrą już na starcie człowiek w plecy ładnych ilka tys.

71

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Poczekaj ..  jeszcze się  sezon na kuku nie zaczą ... kupa  QQ stoi w polu   większośc jest takich gdzie  na łodydze sa po 2 kolby w pełni wykształcone ... tonaż będzie  więc jak zawsze cena w dół ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

72

Odp: Kukurydza Na Ziarno

ja będe też kosił bo suszarnia już stoi na podwórzu. no kukurydzy jest nasiane w cholere ale i tak większość pójdzie jako mokra więc uważam że z suchą nie powinno być źle, zwłaszcza jeśli  ją ktoś przedtrzyma, z resztą sami zobaczymy niebawem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

73

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja dziś podpisałem kontrakt na 210 ton mokrej po 525 netto przy 30% nie wiem czy dobrze zrobiłem. Ale patrząc na ilość QQ to może cena lecieć w dół.

74

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zrobiłeś dobry interes , ja mam kontrakt na 150 ton a kuku 40 ha także jakoś to przeżyje , cena kukurydzy idzie w górę dlatego że w Ameryce jest nie urodzaj w tym roku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

75

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ile taka kuku sypie z ha ?

76

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W ubiegłym roku sypała od 9 do 13 ton z hektara , średnio jak wyjdzie 10 ton z ha to jest git , przynajmniej w moim terenie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

77 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-09-24 20:20:44)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopaki dziś Woźniak przyjechał kosić Case 7088 skosił 2,9 h i padła srzynia biegów kombajn dwuletni w czerwcu skończyła sie gwarancja porażka co do zbiorów super z kawałka V, IV klasa 2,9 h 40 ton wilgotnośc 29,6% tylko cena 430 netto

Spalanie 450 litrów na dzień i skosi 20 h kukurydzy kombajn juz troche dojechany silnik kopcji na czarno jak 30 letni bizon

78

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ło a ja myślałem że tylko nasze sprzęty mają humory .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

79

Odp: Kukurydza Na Ziarno

leszek czym kosisz kuku bo ja mam 3h i nie mam czym skosic musze kogos najac i juz sie rozgladam pomalu

Fortschritt zt 423 a razy 2

80

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Nowe sprzęty też lecą. Ja jeżdżę wózkiem przy sieczkarni. Powiem tak jeżdżę  zetorem z 2010r -2 tyg temu padł w nim silnik- przyczyna pęknięcie wału korbowego.
Tydzień później sieczkarnia Claas z 2007r zatarł się silnik. Normalnie paranoja. Dodam że oba sprzęty pod stałą kontrolą serwisu, wszystkie przeglądy w terminie.....