101

Odp: Kukurydza Na Ziarno

dzisiaj brat dojechał na podwórze z chederem i całą adaptacją, teraz tylko wszystko zamontować na 16 i będzie można robić testy, no i jeszcze dostawić w stodole kubełka przy suszarni bo piec już przetestowany. Spoko Pietia zrelacjonuje suszenie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

102

Odp: Kukurydza Na Ziarno

no to powodzeni i udanych zbiorów

103

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pietia to faktycznie niewykonalne bo gdyby przyjąć że kombajn pracował by po 15godzin dziennie to musiał by zrobić 670 dni w niespełna trzy sezony a to daje ponad 7 miesięcy codziennej pracy w polu .

104 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2012-09-30 12:41:50)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ale u niektórych jakieś większe hektary są,to pewnie i motogodziny szybciej przybywają.:D

105

Odp: Kukurydza Na Ziarno

ale kto powiedział ze pracował tylko 15 godzin. jak ktos ma suszarnie to potrafi zniwować całymi nocami

Rolnik z powołania:-)

106

Odp: Kukurydza Na Ziarno

sąsiad jeździ w firmie case 7250 a mają go jeszcze chyba z końca 90 lat, na początku chodził całą dobę użytkowany przez dwóch kierowców na zmianę, teraz robi nieco mniej ale na 3 tyś hektarów z siewnikiem horsch i agregatami, poza tym transport i przebieg ma chyba 18 tyś mth a uwierzcie ten traktor nie łatwe życie ma więc taki przebieg w kombajnie to chyba troche nie bardzo albo coś w komputerze mu się poprzestawiało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

107

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pewnie przebieg ma taki 1004,0  i wszystko by pasowało .

108

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Panowie ktoś jeszcze już po żniwach kukurydzianych na ziarno?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

109 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-10-04 22:05:27)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

TAK Lechu dziś dostałem faktóry i musiałem je odesłać doliczyli mi za transport a miałbyc na ich koszt

PS.
Idę na całość na przyszły rok 15 h. kukurydzy już zaczynam zwozić pomiot dziś dojechały 3 Skanie

110

Odp: Kukurydza Na Ziarno

no ja mam w tym roku 24 ale 4 pójdą chyba na kiszonkę bo trochę późno siałem, kolba nawet nawet jest ale długo musiała by stać żeby była dobra. a ja za rok 25 bo tak pasuje układ pól chyba że coś wymarznie to będzie jeszcze więcej. no chyba że uda się dobrać 20 ha bo może coś da rade...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

111

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja ma coś koło 40 ha i jeszcze nie kosiłem na ziarno , jak plony w tym roku?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

112

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Lechu w moim przypadku 20 ton pomiotu i jeden oprysk na chwasty cała reszta od pogody.

113

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja dziś wystartowałem. Pierwszy raz swoim sprzętem (E514 + fka 477). plon całkiem  całkiem będzie ponad 10 ton z ha. Cena 525 + VAT przy 30% (mój miernik pokazywał dziś od 25 - 28 %)

114

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pietia 20 ton kurzaka i to wszystko? żadnego nawozu? ja w sam siewnik dałem po 250 NPK a później jeszcze pogłównie azot 250 i jeszcze lista odżywek, gnoju na wszystko mi nie starczyło. kumpel to daje pod kuku co roku po 2 gnojarki na hektar 30 tonowe więc podkład ma dobry smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-10-06 21:33:48)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Lechu tak jak pisze 20 ton i jeden oprysk na chwasty to wszystko na V-IV klasie dało po 13 ton a III do IV dałem d..y nie chciałem po gorczycy orać tylko 2x ścierniskowy i podejrzewam że pomiot za płyto wymieszało plon tylko 10 -11 ton tej wiosny już zakończyłem RŚ więc mogę sobie wszystko na spokojnie przygotować pod kukurydzę na przyszły rok. Po kukurydzy też rozwieziony pomiot i dziś posiana pszenica. Tak jak pisałem wczesniej już mam 3 wanny na polu do rozwiezienia pod kukurydzę. Posiałem pierwszy raz rzepak poprostu szok jak rośnie każdy się tylko dopytuje co robiłem że taki jest muszę w poniedziałek pryskać na skracanie to wstawię zdjęcia. Od tego roku praktycznie wszysko mam na pomiocie i co roku muszę dawkę zmniejszac sam rośnie jest to trochę kosztowne i wymaga sprzętu ale na dłuższa metę opłaca sie tym bardziej że nie musze już wozić traktorem tylko mam dostawy samochodowe i praktycznie zmniejszyło się zapotrzebowanie na nawóz.

116

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pietia powiedz ty mi jak to wychodzi    kasowo ? płacisz coś za pomiot jeśli tak to ile jeśli można wiedziec

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

117 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-10-07 20:13:14)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wojtas żadna tajemnica 15 zł. tona + transport od 150 do 270  za kurs zależy od odległośći. Czekałem kiedyś kilka miesięcy aby się dostać na kolejke zreszta Fenol ma tak samo jak ja u nas sa tacy co maja po 2000 h . wszystko sieja na Woźniaku JD 240 km + wanna od tira i wozi cały rok na okrągło. Powiem tak kto raz to kupił jest zadowolony jedynie jak jest RS należy mieć progrmy nawożenia.
PS.
Wojtas masz pod nosem Woźniaka w Gądkowie koło A-4 zjazd na Strzegom podjedz zobaczyć jak kolejka i zmów sobie na próbę sam się przekonasz pierwszy rok dużo a później coraz mniej z każdym rokiem tak każdy robi w Żylicach w zasadzie nowych juz nie przyjmuja tak mi powiedziano w żniwa jak rozmawiłem z dziewczyną od pomotu.

118

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Koseś skosiłeś kukurydze?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

119

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dobre pytanie bo dwa kilometry dalej stoi z 80 ha i taka wyschnięta że się łamie ale jakoś się nie kwapią.

120

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Łamie się bo ją zaatakowała omacnica prosowianka.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."