1,601

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Skosiłem i odwiozłem dziś z 1,9 ha ponad 21 t. Plon większy niż szacowałem wilgotność jednak 33,2 % chociaż fao 210. Cena podstawowa 460 zł/t, jeżeli nie będzie padać koszę jutro resztę.

1,602

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Skosiłem i odwiozłem dziś z 1,9 ha ponad 21 t. Plon większy niż szacowałem wilgotność jednak 33,2 % chociaż fao 210. Cena podstawowa 460 zł/t, jeżeli nie będzie padać koszę jutro resztę.

U Grzegorza M. taka cena? Mija mokra i nie wjedzie wszędzie.

1,603

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zmowa cenowa w naszej okolicy, na wszystkich skupach taka sama. Został mi 1 ha do skoszenia, awaria kombajnu. Plon idzie na około 11 t oczywiście przy tej wilgotności.

1,604 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2020-10-30 03:09:20)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

I nas wipasz koło płaci 480plus VAT za koszenie biorą od 350-400 , na razie nie kosze bo mokra z kolby ma 34-32 % reszta okolicy płaci 460,jedni dają 460 plus transport po stronie kupującego

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,605

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Zmowa cenowa w naszej okolicy, na wszystkich skupach taka sama. Został mi 1 ha do skoszenia, awaria kombajnu. Plon idzie na około 11 t oczywiście przy tej wilgotności.

Tam gdzie oddaje zboże 400

1,606

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Zmowa cenowa w naszej okolicy, na wszystkich skupach taka sama. Został mi 1 ha do skoszenia, awaria kombajnu. Plon idzie na około 11 t oczywiście przy tej wilgotności.

Tam gdzie oddaje zboże 400

Miał już podnieść do cen pozostałych. Te 400 to dla zniechęcenia rolników, myślał że będzie dosychać na pniu poniżej 30 % a to raczej nierealne w tym roku.

1,607

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U nas agrolok płaci za 30% 500 netto. Za każdy % W górę minus 13 zł.  Za suchą dają 770 netto. Na poniedziałek mam kombajn umówiony. Swojej 514 nie męczymy w tym roku. Plony za słabszych ziemiach w okolicy to 7-9 ton. Gdzie lepsza ziemia to 12-15

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,608

Odp: Kukurydza Na Ziarno

cena fajna w okolicy 420

Rolnik z powołania:-)

1,609 Ostatnio edytowany przez sarast (2020-10-31 01:08:28)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

450 netto odbierali ciężarówkami z pod kombajnu plon od 15 t do 7 z ha zależy na jalim polu. A i jak leci wilgotność od 27 do 33 bez odtraceń i dokładania. W tym roku dobry układ.

Leszek   dla kolegów'

1,610

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja bym powiedział że nawet bardzo dobry to układ

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,611

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Zmowa cenowa w naszej okolicy, na wszystkich skupach taka sama. Został mi 1 ha do skoszenia, awaria kombajnu. Plon idzie na około 11 t oczywiście przy tej wilgotności.

Tam gdzie oddaje zboże 400

Miał już podnieść do cen pozostałych. Te 400 to dla zniechęcenia rolników, myślał że będzie dosychać na pniu poniżej 30 % a to raczej nierealne w tym roku.

Twój kolega 430 tylko już płaci.

1,612

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Tam gdzie oddaje zboże 400

Miał już podnieść do cen pozostałych. Te 400 to dla zniechęcenia rolników, myślał że będzie dosychać na pniu poniżej 30 % a to raczej nierealne w tym roku.

Twój kolega 430 tylko już płaci.

To było do przewidzenia, wszyscy zjeżdżają z ceny, nigdy wcześniej w naszych stronach nie było tyle qq na ziarno.

1,613

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Miał już podnieść do cen pozostałych. Te 400 to dla zniechęcenia rolników, myślał że będzie dosychać na pniu poniżej 30 % a to raczej nierealne w tym roku.

Twój kolega 430 tylko już płaci.

To było do przewidzenia, wszyscy zjeżdżają z ceny, nigdy wcześniej w naszych stronach nie było tyle qq na ziarno.

Ale na Ukrainie nie ma. C...b trzęsie portami bo towaru nie będą mieli. Mówią, że jak poczekam jeszcze to lepsza cenę dadzą.

1,614 Ostatnio edytowany przez androl (2020-11-03 21:27:06)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Twój kolega 430 tylko już płaci.

To było do przewidzenia, wszyscy zjeżdżają z ceny, nigdy wcześniej w naszych stronach nie było tyle qq na ziarno.

Ale na Ukrainie nie ma. C...b trzęsie portami bo towaru nie będą mieli. Mówią, że jak poczekam jeszcze to lepsza cenę dadzą.

Co zarobią na chwilowej dużej podaży i obniżeniu cen skupu, to ich.
Nie tylko na Ukrainie cienko, we Francji też w tym roku urosła do pasa.

1,615

Odp: Kukurydza Na Ziarno

mała zagadka która kukurydza bardziej sie opłaci, czyt. która lepsza

Odmiana A 15t / ha - 35% wilgotności

Odmiana B 13,5t / ha -30% wilgotnośc

Rolnik z powołania:-)

1,616

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie za drugą odmianę wziąłbyś 96,8 zł/ha więcej.

1,617

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Odmiana A przy wilgotności 14% plon ma 11,3t
Odmiana B przy wilgotności 14% plon ma 11t
Więc teoretycznie odmiana A powinna sie bardziej opłacać ale jak kolega Angol obliczył bardziej opłaci sie odmiana B
Teraz juz nie wiem na co patrzeć wybierając odmiany na przyszły sezon

Rolnik z powołania:-)

1,618

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Za rok będzie odwrotnie i co wtedy?  Jaka jest cena obsiania hektara w przypadku tych odmian ? Może ta zwyżka rekompensuje tylko wyższą cenę nasion ? Wg mnie taka różnica jest statystycznie nie istotna . Pozdrowienia dla Angola big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,619

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Nie znam gościa, ale też pozdrawiam wink Nieświadomie zasiałem w tym roku qq z wysoko osadzoną kolbą. Zero żerowania dzików, śladów przemarszu mnóstwo, u znajomego 200 m dalej nisko osadzona kolba i straty niemałe. Nie wiedziałem wcześniej że dzik musi złapać ryjem kolbę, wtedy dopiero obala całą roślinę.

1,620 Ostatnio edytowany przez sarast (2020-11-09 03:03:03)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Y

androl napisał/a:

Nie znam gościa, ale też pozdrawiam wink Nieświadomie zasiałem w tym roku qq z wysoko osadzoną kolbą. Zero żerowania dzików, śladów przemarszu mnóstwo, u znajomego 200 m dalej nisko osadzona kolba i straty niemałe. Nie wiedziałem wcześniej że dzik musi złapać ryjem kolbę, wtedy dopiero obala całą roślinę.

😄😄😄😄Dobre że też nasze Dziki do innych szkół chodziły. Nic im nie przeszkadza każdą stratują czy to denta czy flinta czy kolba wysoko czy nisko nie mają swintuchy żadnych barier. No chyba że ASF ale i on naszym odpuścił poszedł na germanię. Pozd

Leszek   dla kolegów'