1,621

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Andrew89 napisał/a:

Za rok będzie odwrotnie i co wtedy?  Jaka jest cena obsiania hektara w przypadku tych odmian ? Może ta zwyżka rekompensuje tylko wyższą cenę nasion ? Wg mnie taka różnica jest statystycznie nie istotna . Pozdrowienia dla Angola big_smile

odmiany hipotetycznie, po to żeby pokazać ze wyższy plon w przeliczeniu na 14% nie zawsze daje więcej w kieszeni i to że mam mętlik w głowie i nie wiem już na co uwagę zwracac przy wyborze odmiany
Angol, Andol, literówka jakie mi się często zdarzają

Rolnik z powołania:-)

1,622

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Leszek też tak jak Ty zareagowałem gdy pierwszy mi o tym powiedział. Przekonał mnie ostatecznie kombajnista który różne kosi. Mam dzierżawę przy samym bagienku, 2 lata temu i w ubiegłym roku były tam kółka około 10 ar położonej co do sztuki, w tym żadna. Ścieżki natomiast konkretne bo mają szlak przez to pole prosto do tego bagienka.
No ale niech będzie że u mnie dziki leniwe i karków nie potrafią zadzierać wink

1,623

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak mają kawałek dalej wygodne to może im się nie chce. Filmików z dużej kukurydzy jest niewiele ale robią też tak że wygląda jakby się kulały na grzbiecie jak np w babrzysku. A to wynika z tego że napierają bokiem na roślinę aż złamią a że są mało elastyczne to skutkuje wyje*** się.

1,624

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Nie znam gościa, ale też pozdrawiam wink Nieświadomie zasiałem w tym roku qq z wysoko osadzoną kolbą. Zero żerowania dzików, śladów przemarszu mnóstwo, u znajomego 200 m dalej nisko osadzona kolba i straty niemałe. Nie wiedziałem wcześniej że dzik musi złapać ryjem kolbę, wtedy dopiero obala całą roślinę.

Bzdura.

1,625

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Kukurydza u nas od 15 lat i wszystkie odmiany przetestowane i żadnego faworyta. Dziki i jelenie je kochają. To ja się poddałem. Zwierząt i pogody mam dosyć. Na potęgę się wycofują z kukurydzy.

Leszek   dla kolegów'

1,626

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No cóż trzeba robić swoje !

1,627

Odp: Kukurydza Na Ziarno

dzis kosiłem i porażka plon poniżej 10t wilgotność 33-34%

Rolnik z powołania:-)

1,628

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Co za odmiany?

1,629

Odp: Kukurydza Na Ziarno

inventive i P 8307
Dzis sie okazało czemu plon taki niski. Przystawka sie uszkodziła i jedna sekcja nie wciagała kolb tylko docinacz mielił i na polu zostawił. dobrze że 8 rzedowa a nie 4. Musze z usługodawca negocjowac cene, bo lekko licząc 400zł na hektarze jestem w plecy

Rolnik z powołania:-)

1,630

Odp: Kukurydza Na Ziarno

I ty tego nie widziales???szok!

1,631

Odp: Kukurydza Na Ziarno

nie widziałem, bo zmieliło wszystko i wymieszało ze słoma, ja kursowałem z przyczepami i wyszło jak wyszło

Rolnik z powołania:-)

1,632

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Z racji że wchodzę w uprawę kuku   mam pytanie 

Polecicie jakaś odmianę  ? na ziarno tylko nie koński ząb . z fao w okolicach 230-240

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,633

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Każda aby tania na hektar i nie koniecznie polska. Reszta to nawożenie i woda.

Leszek   dla kolegów'

1,634

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Masz jakąś  co byś polecił ??  czy  wsio rybka ??
Coś gadają  o jakichś  zaprawach na ptaki itp ?? to coś warte czy tylko drenuje kieszeń

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,635

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Od kiedy sieje lepszym siewnikiem niż omega nie widziałem by ptaki wybierały ziarno. Na dziki jakąś zaprawę to bym kupił.

1,636

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Siewnik mam Becker optima ... zobaczymy jak posieje ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,637

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak becker to chyba aeromat a nie optima. Faktycznie beckery nie lubią końskiego zęba. Ile ha chcesz zasiać? Popytaj w okolicy ludzi o odmiany bo to u mnie dobrzecwypada niekoniecznie musi u Ciebie. Kup z 5 odmian i będziesz miał porównanie. Co roku siejemy co najmniej jedną inna niż dotychczas odmianę. Co do ptaków to u nas żurawie co niektórym nawet 50% pier**l a to ptaszek pod ochroną

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,638

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zurawie najlepiej lubią taką  do trzeciego liścia, w poprzednim sezonie wrażenie zrobiła na mnie PAOLO

mdw

1,639

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja sieję tylko polskie odmiany ale w tym roku zasiałem pioniera wydajność około 10t cena 575 zł brutto przy wilgotności 26,4% młuciłem 8 grudnia wszystko ,zostało tylko 20 arów na bagnach.

1,640

Odp: Kukurydza Na Ziarno

pionier w tym roku bez rewelacji

mdw