1,641

Odp: Kukurydza Na Ziarno

to panoawie na 5 8 6 klase ziemi co polecacie po waszych przemysleniach i jaka wydajność

1,642

Odp: Kukurydza Na Ziarno

u mnie na 5-6 rośnie jara mieszanka (owies, pszenica, jęczmień). Wszystkie 3 rośliny się uzupełniają i zawsze jest co kosić a jak mokry rok to do zbiornika leci aż miło. Tylko że u mnie taka mieszanka idzie dla bydła i jesienią wraca na pole w postaci obornika.

gg 5118068

1,643 Ostatnio edytowany przez sarast (2021-01-20 21:55:52)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ekologia najlepsze rozwiązanie lub łubin z dopłatą białkową zadbać i jest szansa przy opadach na kosić. A po łubinie żyto hybrydowe lub populacyjne dobre np. Rubin. I  spokojnie bez stresu jak rok dopisze to się Miło robi.a jak lubisz ryzyko i  suche lata się nie powtórzyć  i Dziki i jelenie ci odpuszczą to kuku z massadura  jakąś 240 i też bywało bardzo miło pozytywnie z takich pół średnia po 12 t. Na mokro. Bywało przez lata. Może się pogoda uspokoi i da żyć. Pozd

Leszek   dla kolegów'

1,644

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie w tym roku odmiana MAS 11 K na V kl. dała 10,6 t/ha. VI kl to można jak wpadnie na polu jakaś łata parę ar

1,645

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zamówiłem   kukurydzę Plantus  po 350zł za jednostkę ...  i jeszcze jedną odmianę ale wyleciała mi z głowy .
Chcę wejść  w Kukurydzę bo rzepaku mam dość  chyba że wrócą ceny po 2 tys za tonę to zacznę znów siać ...
W tym roku tylko 5 ha  bo i zaczynam też z Burakami
siewnik mam to mam czym siać  kosić tez sobie wykoszę tak że tylko pogoda potrzebna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,646 Ostatnio edytowany przez androl (2021-01-21 00:45:39)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W mienionym roku rzepak dał dochód z ha dwukrotnie większy od kukurydzy. 2 lata temu było odwrotnie. Przy produkcji roślinnej trzeba dywersyfikować strukturę zasiewów.

1,647 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2021-01-21 00:49:59)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja zrezygnowałem w tym roku z kukurydzy, 3 lata pod rzad nie wypał

mdw

1,648

Odp: Kukurydza Na Ziarno

wojtas napisał/a:

Zamówiłem   kukurydzę Plantus  po 350zł za jednostkę ...  i jeszcze jedną odmianę ale wyleciała mi z głowy .
Chcę wejść  w Kukurydzę bo rzepaku mam dość  chyba że wrócą ceny po 2 tys za tonę to zacznę znów siać ...
W tym roku tylko 5 ha  bo i zaczynam też z Burakami
siewnik mam to mam czym siać  kosić tez sobie wykoszę tak że tylko pogoda potrzebna

Ja chyba też zacznę buraki, ale chyba nie w tym sezonie. Prawdopodobnie i marchew wyleci, ale na decyzje zakładu muszę poczekać, znająć życie to nie dostane marchwi a na buraka bedzie za późno, ale łudzę sie jeszcze i czekam, marchewka fajna sprawa

Rolnik z powołania:-)

1,649

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dziś kupiłem MAS 11K skoro sprawdziła mi się w tym niezbyt dogodnym roku, to po co szukać innej 319 zł brutto jednostka.

1,650

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja jednej jeszcze nie skosilem... Chyba jeszcze jedną szansę jej dam, ale to ostatni raz bo część nasion już mam. Niby mniej roboty ale wolę pszenżyto.

1,651

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U nas Bartek K po wykaszał gąsięnnicowym tam gdzie inne kombajny pozostawiały.

1,652

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie stoi ze 40 w okolicy. I on nie da rady.

1,653

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Mi powykaszał lexionem na gąsienicach, ale z napędem na tył, bo samą gąsienicą nie dał rady. Bagna takie miałem że to tej pory woda stoi. co prawda po 600 za ha.

1,654

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja w swojej 204 też mam 4x4 i idzie   po kolana pod ziemią ...    jednak 4x4 w kombajnie to jest ciekawy wynalazek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,655 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2021-01-25 23:35:34)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

https://photos.app.goo.gl/Z1HTdYgYezLjVJos8
https://photos.app.goo.gl/QAHsgXLgDYxgZ5EcA

a takie były warunki
https://photos.app.goo.gl/CYNe3CbjDTqkGs4g8

1,656

Odp: Kukurydza Na Ziarno

to tak jak z traktorami,  4x2 wszędzie wjadą a 4x4 prawie zawsze wyjadą...

1,657

Odp: Kukurydza Na Ziarno

NH z napędem 4x4 nie dał rady, lexion na gąsiennicach wykosił. Aczkolwiek 3 lata temu też go utopili, jak nie złapie twardszego podłoża przed zawieszeniem się to kicha.

1,658

Odp: Kukurydza Na Ziarno

To u mnie trochę mniej stoi. A jaka gleba i spód? Bo u mnie to czarnoziem, rozpływa się normalnie. Głębiej dopiero glina.

1,659

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pytanie czy ta robota ma sens.czy to na siebie zarobi??

1,660

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie sypie ponad 12 ton a stoi 8 ha więc sobie policz ile kasy stoi.