1,681

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pod włókniną już posiane mają. Pozd

Leszek   dla kolegów'

1,682

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie dopiero wczoraj pomiot dojechał i czekam na rozwiezienie.

1,683

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Kto siał kukurydze beckerem aeromatem ??  kto to cholerstwo potrafi ustawić by to wg siało ??   5 osób próbuje i  ni cholery  nie idzie tego ustawić ...   sieje jak chce  raz rzuca ziarno raz nie raz hurtem ,,,   ręce opadaja ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,684

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Sąsiadowi trzy lata zeszło nim ustawili. Nie bez przyczyny są najtańszymi siewnikami.  Dla tego mimo że  były tanie nadciśnieniowe  wybrałem droższy podciśnienieniowy.

1,685

Odp: Kukurydza Na Ziarno

to jest siewnik  do kukurydzy który nie sieje kukurydzy .. miałem  2 odmiany   jedną psiał  ok a drugiej odmiany ni cholery ... sieje  metr za chwilę  zaczyna co 20 następnie co 40 a za chwilę 3m nie sieje i znów zaczyna ...  rozkręciłem dziada  na części wtórne wszystko się kręci   nigdzie nie syczy powietrzem a siać nie będzie chodź by go  wodą święconą polewał ....   12 godzin  3 ha  i do tego siew spier,,,,,  gdybym wiedział to bym usługę zawołał ....  normalnie dno i wodorosty ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,686

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pewnie kuku w typie końskiego zęba?

1,687

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wojtas jak wyjąłeś dysze to miały na końcu wszystkie te przegrody? U mnie wystarczyło że jedna była wyłamana i nie siał jak powinien. No do końskiego zęba nie nadaje się więc lepiej zamówić usługę.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,688

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dysze wszystkie ok ...  calutkie , kuku to nie koński ząb   tak mi się wydaje ...  ale w jaki sposób  2 rzędy sieją normalnie a reszta  jak chce  ??  wszystko się obraca  nigdzie nie ma  przedmuchów , tarcze identyczne , a wygląda tak jak by  kukurydza nie wpadała w  gniazdo  albo się zawieszała ?   dziwna sytuacja ,,,  nie zależnie od obrotów i ciśnienia na dmuchawie ... czy jest poniżej  1 czy może ze 3  to i tak przepuszcza ,,,,  to przecież mechaniczny siewnik a nie sieje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,689

Odp: Kukurydza Na Ziarno

ojanusz napisał/a:

Czy ktoś z was siał kukurydze na ziarno Cooler 240 firmy Syngenta lub LG 3232 firmy limagrain?
Czy to dobry wybór ,stanowisko po zbożach , klasy 3b,4,5 ,okropna mozaika ?
z uprawa kukurydzy mam znikome doświadczenie.

Tu masz dobry poradnik o uprawie kukurydzy na ziarno http://dzialka.bazafirmy.pl/warzywa/kukurydza.php

1,690

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wojtas siałem wiele lat aeromatem jak coś to dzwoń 694789788, nie zależnie jaka kukurydza to było wszystko ok.

1,691

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pani doktor z TAP powiedziała żeby siać zaraz po ustąpieniu przymrozków, więc dziś zasiałem wink

1,692

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ale przymrozków niema od przedwczoraj. Więc chyba też  nieświadomie posłuchałem bo zasiałem wczoraj wink Miało dziś mocno padać i chciałem zdążyć przed deszczem bo lokalnie miałem problemy z trakcją podczas agregatowania. Siewnikiem dałem radę wszędzie choć kolejny zrobił. A deszczu prawie nie było więc można  było poczekać.

1,693

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak przelicza sie ilość ziarniaków w kolbie na plon? Ja na jednym polu mam 810 na jednej kolbie na innym 540. siałem ok 85 tys/ha. Drugich kolb nie liczę. na jakie plony mogę się spodziewać

Rolnik z powołania:-)

1,694

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Było wyłuskać jedną z każdej odmiany,  zwazyć i miałbyś orientacyjny plon a tak na oko nikt wielkości  ziarna nie określi.

1,695

Odp: Kukurydza Na Ziarno

na wyłuskanie i zważenie za wcześnie. ziarno w fazie wodnej, bo rzadsze niż mleko. kukurydza opóźniona o ok 2-3 tyg

Rolnik z powołania:-)

1,696

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak w praktyce wychodzi opłacalność suszenia kukurydzy u siebie? Myślę, nad kukurydza, żeby sobie trochę robotę rozbić i tak chyba pójdę w kukurydzę. Pogoda mniej psuje żniwa niż w przypadku zbóż. Nie chcę się napalać, ani iść od raz z grubej rury w to, chociaż suszarnia i tak przydałaby się.

1,697

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Jak w praktyce wychodzi opłacalność suszenia kukurydzy u siebie? Myślę, nad kukurydza, żeby sobie trochę robotę rozbić i tak chyba pójdę w kukurydzę. Pogoda mniej psuje żniwa niż w przypadku zbóż. Nie chcę się napalać, ani iść od raz z grubej rury w to, chociaż suszarnia i tak przydałaby się.

No cos zostanie, dużo też zależy od roku. Zależy jaka cena mokrej A suchej. W tym roku na pewno szału nie będzie bo mokra na okolicy chodzi już ponad 600 za tonę... plus taki że jak wysuszysz to sprzedajesz kiedy chcesz A jak mokrą to musisz prosto z kombajnu i ile ktoś Ci da to nie masz wyjścia i musisz tak sprzedać. Teraz gaz ostro w górę poszedł więc też gorzej ale i tak innej jak na gaz suszarni bym nie chciał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,698 Ostatnio edytowany przez androl (2021-08-28 20:00:06)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Jak w praktyce wychodzi opłacalność suszenia kukurydzy u siebie? Myślę, nad kukurydza, żeby sobie trochę robotę rozbić i tak chyba pójdę w kukurydzę. Pogoda mniej psuje żniwa niż w przypadku zbóż. Nie chcę się napalać, ani iść od raz z grubej rury w to, chociaż suszarnia i tak przydałaby się.

Pierwszy rok zasiej i sprzedaj mokrą, wtedy policzysz czy opłaca się iść w suszarnię.
Pewnie jednak się opłaca, kolega który ma skup, na kukurydzę ma mieć gotową drugą suszarnię 360 t/doba.

1,699

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzesiu jeszcze miałbyś taki plus skoro masz troche już ziemi że jeśli trafią się mokre żniwa to zawsze możesz się wspomóc suszarnią i prędzej sprzątnąć z pola. Wiadomo dodatkowe koszta ale czas też kosztuje a jak pole szybko potrzebne pod rzepak to wiesz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,700

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tak jak w tym roku jeszcze 26ha i wszystko rośnie...