1,701 Ostatnio edytowany przez Laszek (2021-08-30 08:35:02)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Tak jak w tym roku jeszcze 26ha i wszystko rośnie...

Aż się wierzyć nie chce że jeszcze zboże w polu stoi. Z racji wypadku i tego że byłem nieobecny na żniwa to ojciec z bratem i tak wszystko ogarnęli, 13 sierpnia był koniec. Inni podobnie kończyli. Ale jak pogoda nie pozwala to nic się nie zrobi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,702

Odp: Kukurydza Na Ziarno

na południowym wschodzie było kilka dni co można było kosić. sam kosiłem o wilgotności 15-17% i uciekałem na skup bo inaczej jeszcze by stała tj leżała na polu

Rolnik z powołania:-)

1,703 Ostatnio edytowany przez androl (2021-10-04 19:56:28)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Skosiłem pierwszy kawałek qq 1,65 ha 20,5 t wilgotność 33,7 % dostałem 650 zł/t brutto. Pośpieszyłem się bo to V Kl. i trzecia kukurydza na tym polu, trzeba jakąś oziminą przesiać.

1,704

Odp: Kukurydza Na Ziarno

próbowałem kuku  i wilgotność ponad 40

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,705

Odp: Kukurydza Na Ziarno

https://www.olx.pl/d/oferta/siewnik-do- … b4545b34f1
Jakie macie opinie o tych siewnikach? Czytałem cały watek od poczatku ale doszedłem do 30strony i wymiękam. Jakie nawożenie dajecie? Ile pogłównie ile w podsiewacze? I jakie odmiany siejecie? Miałem mieć tylko na probę, ale przez kiepski rzepak będzie koło 20 ha. Także każda informacja się przyda.

1,706

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Sieją u nas sporo więcej i nie myślą o własnych siewnikach. W tym roku była u nas cena 110-140 zł/ha, nowoczesnymi siewnikami.
Dziś po południu skosiłem następne pole 1,9 ha, usługodawca zadzwonił czy może przyjechać, nie oponowałem. Po pierwszej skoszonej żyto już rośnie, po dzisiejszej pójdzie jeszcze pszenica.

1,707

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Siewnik chce mieć swój, bo ma prawie gotowy agregat do pasówki na podwórku. Nawóz zamiast obok rzadka byłby pod nim.

1,708

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No to już inna para butów.

1,709

Odp: Kukurydza Na Ziarno

To tylko klamoty dziś u mnie jutro sprzedane... wink  Jakie nawożenie dajesz i jakie odmiany siejesz? Im więcej czytam w internecie tym większy mętlik mam w głowie. Cudów nie będę kombinował i ameryki nie odkryję, ale pytam bo pierwszy raz będę mieć.

1,710

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Gdy sieję pierwszy azot na zboża, na pole pod qq sypię sól potasową 150-200 kg/ha i mieszam z glebą. Kilka dni przed siewem w tym roku poszło 200 kg saletrosanu 30 i 150 kg mocznika i mieszam. Do podsiewacza 150-200 kg fosforanu w tym roku wyszło 170 kg. Drugi rok sieję MAS 11K to taka odmiana na słabsze gleby, na lepsze się nie pogniewa.

1,711

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

https://www.olx.pl/d/oferta/siewnik-do- … b4545b34f1
Jakie macie opinie o tych siewnikach? Czytałem cały watek od poczatku ale doszedłem do 30strony i wymiękam. Jakie nawożenie dajecie? Ile pogłównie ile w podsiewacze? I jakie odmiany siejecie? Miałem mieć tylko na probę, ale przez kiepski rzepak będzie koło 20 ha. Także każda informacja się przyda.

Koseś ma chyba taki siewnik to z nim gadaj. Co do odmian to sam musisz wypraktykowac bo każda odmiana w innym miejscu jest inna. U mnie duży problem z omacnicą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,712

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dryndnę do Niego w wolnej chwili. U nas na polach do tej pory było mało kukurydzy i nawet na kawałkach gdzie zasiana była w środku pól między lasami, to sporo złamanej w połowie a w środku robal.

1,713 Ostatnio edytowany przez androl (2021-10-13 07:25:34)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No to i po żniwach kukurydzianych, skoszone wywiezione. Jeżeli chodzi o omacnicę, sporo jej było na polu gdzie kukurydza była pierwszy raz w historii. Natomiast tam gdzie już czwarta z kolei, śladowe ilości, ta sama odmiana

1,714

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie na jednym polu do siewnika były wysłane dwie odmiany-w 4 rządki jedna i w 2 druga. Ta co były dwa rządki to zmasakrowane przez omacnice. Najpierw myślałem że to dziki ale śladów ich brak. Jak tylko lepsze podłoże to stoi jak by nigdy nic ale jak piach to cała połamana. Moze zrobię fotki. Kuzyn miał mi załatwić mulczera na testy to zobaczymy co będzie coś lepiej za rok

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,715 Ostatnio edytowany przez mpopis (2021-10-13 14:31:16)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

właśnie kończę budowę mulczarki 3,5 metra szerokości ( dwa wirniki) , po pierwszych próbach muszę zmienić wałki wom do przekładni bocznych i wyregulować sprzęgło przeciążeniowe. Jak będzie reszta dobrze to będę  budował taką na trzy wirniki i 5 m szerokości roboczej. Jedna ma zostać u mnie , a druga dla sąsiada (problemy z omacnicą ).

1,716

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak nie potrzebujesz podsiewacza to polecam taki siewnik https://www.olx.pl/d/oferta/monosem-sie … 5888b4cec1 mam taki i sieje ładnie.
Co do nawożenia to:
400kg PK 20-30
300 mocznika lub równowartość N w RSM.
Z ODMIANAMI TO LOTERIA

Rolnik z powołania:-)

1,717

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chcę mechaniczny, bo nie ma problemu z napędem.
Marku siejesz kukurydzę? Robisz coś na wzór Schulte? Mam jeszcze szybkie pytanie ,miałeś kiedyś do grubera taki podwójny wał falisty. Nadawałby się on, do kasowania poplonu? Myślałem na przedni tuz, a z tyłu gruber.

1,718

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak już robisz własny agregat to przeniesienie wentylatora trochę do przodu to nie problem.
U mnie w gaspardo zdemontowanie całego wentylatora to 10 min gdyby kozioł zawieszenia w agregacie pasował to w mniej niż  pół godziny  wentylator przeniesiony.

Może taki siewnik?
https://www.olx.pl/d/oferta/siewnik-do- … JmT2c.html

W uproszczeniach talerz się  przyda. Nie tylko by resztki przecinał ale lepiej głębokość trzyma. Najdzie cie ochota siać pasowo rzepak buraki czy soję to już  będziesz przygotowany. Ja trochę żałuję że  wziołem póltalerzowy a nie z taką sekcją jak w linku bo co z tego że tnie słomę i resztki jak do siewu np buraków to pole musi być  równe jak stół inaczej głębokość  ciężko  wyregulować.

1,719

Odp: Kukurydza Na Ziarno

coś w tym stylu, ale na polskich podzespołach, na razie testuję na nieużytkach i co dalej zobaczymy. Co do wału falistego to, nie robiłem prób na poplonach, tylko do doprawiania za gruberem i do tego nie bardzo się to nadaje w klasycznej kombinacji na sztywnej osi w dwóch rzędach bo tylko trochę mokrej gliny i po zabawie... Najprawdopodobniej jeśli by były talerze zamontowane jak talerzówce kompaktowej to zda egzamin, będę próbował...

1,720

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Znam P.Leśnego co w handluje tymi maszynami Schulte i zaraz o tym pomyślałem, że pewnie coś w ten deseń będziesz robił.
Tak myślałem, czy w ogóle używasz tego wału jeszcze. Z tym zalepianiem to faktycznie wolę jak jest za sucho niż za mokro. Więcej szkody jak pożytku z nadmiaru wody.
Rur3k na razie głośno myślę, o tym ale buraków to raczej na pewno nie będę siał. Bezorkowo dużo robię, ale na wiosnę to przy dobrze zrobionych jesiennych uprawkach, to wszystkim da radę sprawnie posiać. Dlatego nie do końca zależy mi na talerzach. Sieję siewnikiem stopkowym w rozstawie 10cm i nie ma problemu z zapychaniem, jak się do uprawek przyłożę.