1,781

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U nas w okolicy co koszą to plon 2-8 ton

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,782

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Rafał wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda, bo plon 2 tony to nie do uwierzenia.

1,783

Odp: Kukurydza Na Ziarno

tam gdzie było 2 tony to już pszenżyto rośnie. było bez nawozu tylko na gnojowicy, oprysk na chwasta i to wszystko ale prezes i tak zadowolony bo przy cenie 900 to i tak był na +. no to była już taka ekstremalna. pozostałe co nie wyglądają źle to plon 5-8 ton.  U mnie w okolicy to już chyba 3 rok z rzędu co plon kukurydzy nie powala. wody brakuje i tyle w temacie. poprzednie lata było ok ale ostatnio słabo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,784

Odp: Kukurydza Na Ziarno

wojtas napisał/a:

Jutro będę kosił to w poniedziałek coś  powiem  mam Plantusa i delicao ...  we wtorek jakiegoś LG Będę kosił to też coś powiem  ale gadają ci co już kosza że od 7 do 15 ton   a cena kuku na mokro przy 35% 900 netto

Pozazdrościć ceny. Na Podkarpaciu za 30% 750

Rolnik z powołania:-)

1,785

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Andrzeju wiesz co to za odmiana ta 240/? Ja jeszcze nic nie ukosiłem jak będę coś wiedział to dam znać jak wyszło.

F A R M O R I T Z

Gdzie kupujesz? Słyszałem dużo dobrego a farmsacie ale nigdzie nie mogę znaleźć nasion

Rolnik z powołania:-)

1,786

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Odmiany dobrze plonujące tej firmy, trzeba zamawiać już teraz, koniec listopada może być za późno.

1,787

Odp: Kukurydza Na Ziarno

https://www.youtube.com/watch?v=fZXIqIXTU8E

1,788

Odp: Kukurydza Na Ziarno

kuku skoszone  najgorszy kawałek 8t najlepszy 14.75    więc jest ok smile) cena wyjściowa 900 netto przy 30 wilgotności .  wydaje mi się ze cena suchej otrze się o 2 tys

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,789

Odp: Kukurydza Na Ziarno

https://www.youtube.com/watch?v=YG8UlNJwisE

mdw

1,790

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zapierdzielasz, tylko że strasznie wysoko kosisz. Robisz to później mulczerem ?

1,791

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Odmiany dobrze plonujące tej firmy, trzeba zamawiać już teraz, koniec listopada może być za późno.

Gdzie zamawiasz?

Rolnik z powołania:-)

1,792

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U swojego lokalnego przedstawiciela.

1,793

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Zapierdzielasz, tylko że strasznie wysoko kosisz. Robisz to później mulczerem ?

wysoko kosiłem bo działki po ekologii i kamienie, dwa razy tralerzówka i zasiane smile

mdw

1,794

Odp: Kukurydza Na Ziarno

O kurcze, to jaka masz talerzowke...?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,795

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Zapierdzielasz, tylko że strasznie wysoko kosisz. Robisz to później mulczerem ?

jak wysoko kosi to są małe straty bo jak ściąga kolbę na dół to nie ma dużej odległości i nie podskakują tak a jak hader puści całkiem na dół to kolba jest stosunkowo wysoko...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,796

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Hej u nas taka sama bieda na mocnych glebach jest na piaskach bez kolby. 7 ton z ha to sukces. Pozd

Leszek   dla kolegów'

1,797

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Rafał wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda, bo plon 2 tony to nie do uwierzenia.

No stoi 3 metrowa kukurydza bez kolby.... I skąd te tony nabrac.. No sie u nas kuku pogniewała i bez wody nie plonuje. Będziemy bez kuku żyć. Pozd

Leszek   dla kolegów'

1,798

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopaki jak kukurydza wyłuskana ręcznie ma 21 i 24 procent to ile może być po przejściu przez kombajn? Myślę, że śmiało już można kosić a jedna co wyszła 28 to niech jeszcze stoi.

1,799

Odp: Kukurydza Na Ziarno

3-5% na przyczepie będzie więcej. Moja pokazuje z kolby 26%, po 1.11 będę kosił.

1,800

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Z 5 % trzeba będzie doliczyć. Po naszej kuku już pszenica rośnie. Pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'