1,861

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No u mnie termometr w piątek o piątej pokazywał - 1,5 gdy zaczynaliśmy siew. Mniszek kwitł już w najchłodniejszych miejscach.

1,862

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Co za rok otwieram worki z zeszłego roku a tam wołek.
Pogryzł sporo ziaren i teraz zastanawiam się czy w ogóle niektóre będą kiełkować. Zrobiłem próbę ale i tak wsieję i co będzie to będzie. Coraz większy problem ze szkodnikami u mnie się robi.

1,863

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak uda się dziś zasiać to zostaną tylko obszarnicy

Rolnik z powołania:-)

1,864

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zasiana tydzień temu .  Ogólnie sieją ale po mału  nie spieszą się ... dopiero  też tydzień temu buraki skończyliśmy siać tak że rok  przewrotny ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,865

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja nie wiem czy nie będę przesiewał buraków, kiepsko wschodzą

Rolnik z powołania:-)

1,866

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Panowie, jak tam w innych rejonach Polski, z płatnościami przez firmę po****s. U mnie jeszcze wielu ma duże sumy u nich.

1,867 Ostatnio edytowany przez sfera (2023-05-10 20:38:41)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Co to za cisza na forum wszyscy wymarli, czy siedzicie na polu i patrzycie czy kukurydza wyłazi.U mnie siana 1 maja i ani widu ani słychu,może to lepiej bo nie będzie problemu ze sprzedażą na jesień jak nie skiełkuje.Sialiście saletrzak z anwilu w tym roku u mnie i u somsiada trafił się jakiś szajs strasznie się kruszył na mąkę i przez noc zeżarł mi łącznik centralny jakby go ktoś polał kwasem.

1,868 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2023-05-10 21:53:21)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Musisz na kukurydzę jeszcze poczekać. Warunki mamy raczej zbliżone w końcu to te same województwo choć dwa końce. Moja siana 29.04 jeszcze siedzi w ziemi. U sąsiada wyszła dwa dni temu a siana 22.04

1,869

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie 1maja siana ma kły ale siane wcześnie w kwietniu to też pod ziemią.

1,870

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak tam zbiory w tym roku?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,871 Ostatnio edytowany przez sfera (2023-10-19 19:43:00)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie jeszcze stoi na polu zapisałem się w komitet kolejkowy do kombajnu w okolicy sypie 4-8 t wszystko wyschło wilgotnosć ponoć około 20-24%.

1,872

Odp: Kukurydza Na Ziarno

10.3 t/ha średnia. Kolby piękne, jednak plon średni, drobne ziarno siewne jednostka 10.3 kg. Długie i słabe wschody przez chłodny początek maja. Razem z kolegami zrobiliśmy reklamację, przyznali nam rację. Dowieźli nam nasion w ilości 1/4 zakupionych w formie częściowej rekompensaty.

1,873

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie w okolicy bardzo ładnie sypie. U mnie dało po 12 ton, przez wagę nie szło ale tyle pokazywało w kombajnie i patrząc na suszarnie to by się zgadzało. Dzisiaj u brata też skoszone i plon podobny z tym że u niego niższa wilgotność. Gościu u nas co robi usługi zmienił kombajn i zrezygnował ze zbioru kukurydzy na ziarno przez co trochę zrobiło się nerwowo jeśli chodzi o zbiór. Mam skosiła ekipa po sąsiedzku,fajnie szybko tylko kłopot z odwózką, 7 ha w 2 godziny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,874

Odp: Kukurydza Na Ziarno

koledze przez miedzą dała 14,5 t przy 25 proc. tylko cena ponizej kosztów bo 300zł

Rolnik z powołania:-)

1,875

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No kupić mokrą w tym roku nie problem. Kumpel oferował mi na początek 1000 ton poniżej 400 zł. Cena dobra ale wiedzieć czy i za ile się to sprzeda

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,876

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

10.3 t/ha średnia. Kolby piękne, jednak plon średni, drobne ziarno siewne jednostka 10.3 kg. Długie i słabe wschody przez chłodny początek maja. Razem z kolegami zrobiliśmy reklamację, przyznali nam rację. Dowieźli nam nasion w ilości 1/4 zakupionych w formie częściowej rekompensaty.

Od 10 na słabych do 14 na dobrych ziemiach. Ale co z tego jak Twój kolega nie chce odebrać a mam z nim kontrakt. Tyle lat mu oddaję itd... Ale ostatni rok. W przyszłym prawie 100 ha kukurydzy. Wilgotność 21-28%. I dopłata do 24, cedrob płaci nawet jak ma poniżej 20.

1,877 Ostatnio edytowany przez androl (2023-10-24 12:45:09)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

10.3 t/ha średnia. Kolby piękne, jednak plon średni, drobne ziarno siewne jednostka 10.3 kg. Długie i słabe wschody przez chłodny początek maja. Razem z kolegami zrobiliśmy reklamację, przyznali nam rację. Dowieźli nam nasion w ilości 1/4 zakupionych w formie częściowej rekompensaty.

Od 10 na słabych do 14 na dobrych ziemiach. Ale co z tego jak Twój kolega nie chce odebrać a mam z nim kontrakt. Tyle lat mu oddaję itd... Ale ostatni rok. W przyszłym prawie 100 ha kukurydzy. Wilgotność 21-28%. I dopłata do 24, cedrob płaci nawet jak ma poniżej 20.

Odsuwa Ci odbiór w czasie, czy zrywa umowę ?

1,878

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie nawet 270 brutto płacą niektórzy. Po deszczach z ręki koło 33procent mokra.

1,879

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Opłaca się suszyć za 100 zł/ t ??? Musiałbym od razu sprzedać suchą bo nie mam gdzie trzymać

Rolnik z powołania:-)

1,880

Odp: Kukurydza Na Ziarno

POwiedz kto i czym chce Ci za sto złotych suszyć? U mnie minimum drugie tyle. Szczególnie, że teraz mokrzejsze. Udało mi się sprzedać wszystko poniżej 30 na szczęście.