1,901

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Dziś znowu pada, przerwy było do południa. Na pryzmach kukurydza ma liście tak już rośnie.

U mnie też lipa wczoraj padało cały dzień i noc dzisiaj miałem młócić ale na polu wszystko mokre.

1,902

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

10.3 t/ha średnia. Kolby piękne, jednak plon średni, drobne ziarno siewne jednostka 10.3 kg. Długie i słabe wschody przez chłodny początek maja. Razem z kolegami zrobiliśmy reklamację, przyznali nam rację. Dowieźli nam nasion w ilości 1/4 zakupionych w formie częściowej rekompensaty.

Od 10 na słabych do 14 na dobrych ziemiach. Ale co z tego jak Twój kolega nie chce odebrać a mam z nim kontrakt. Tyle lat mu oddaję itd... Ale ostatni rok. W przyszłym prawie 100 ha kukurydzy. Wilgotność 21-28%. I dopłata do 24, cedrob płaci nawet jak ma poniżej 20.

Swoim Jankiem kosisz? Ogólnie jak wrażenia z S?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,903

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Skończyłem dziś nawet wilgotność dziwnie nieska ok28, mimo, że rano padało.

1,904

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ile kosztowała cię przystawka do kukurydzy i co jeszcze zmieniasz do koszenia kuku?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,905

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zrobiłem sobie grzebień z blachy trójki zaraz za klepiskiem. Klepisko zostawiłem zbożowe z racji, że w zeszłym roku nie mogłem nic znaleźć do 105. Wyciąłem tylko co drugi drut.  Bęben zaślepiłem blachą 3mm i tyle. Przystawka mnie kosztowała 25tys okazało się na miejscu że niby z case ale idealnie bez przeróbek pasowała do claasa.

1,906

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Do kuku jest to klepisko z drutami 6mm? Miałem takie w swoim ale jest ugięte i wymieniałem na zbożowe.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,907

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tak grubsze bo zbożowe to ma koło 4mm. Chyba że są takie uniwersalne do kupienia multicrop co można wszystko kosić. Nie próbowałem kosić zboża na tym moim. Konopie i soja to szły bez problemu.

1,908

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No i po kuku średnia lipa 5t/h wilgotność 20,7 i 21,8 brutto wyszła po 520 zeta szału nima muszę jeszcze zliczyć koszty i zastanowić się co siać na drugi rok.A może puścić w h..j w dzierzawę,w tym roku brakło jej po prostu wody.

1,909

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja też nie wiem co siać w przyszłym roku. Mam 8 ha pod buraki ale nie zakontraktuje mi inspektor. Dlaczego napiszę na PW.
Pod kukurydzę też około 10 miało być, ale co zasiać? Owies mi odpada bo w poplonie miałem a przepisy nie pozwalają, słonecznik to dołek jak i kukurydza, gryka też... Nie mam pomysłu. Jedynie liczę że z marchewką zakład nie odwali jak cukrownia. Bo w tym roku to po buraku jedyna opłacalna uprawa.

Rolnik z powołania:-)

1,910

Odp: Kukurydza Na Ziarno

A jęczmienia jarego nie chcesz? U nas takie słabe ziemię ale jednak zawsze jakoś wychodzi. Ostatnimi czasy krowiarze biorą i chwalą sobie że ładnie po nim pompują

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,911

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Po pszenicy jęczmień trochę słabo, a po drugie to zbyt ograniczony. Browarny już mnie zdenerwował a z paszowym to bierze jeden skup. W tym roku dawał w żniwa zawrotne 550zł

Rolnik z powołania:-)

1,912

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No a prywatnie żadnej hodowli nie masz w okolicy żeby chcieli kupić?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,913

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jest kilka małych hodowli świń ale w większości samo wystarczalne a jak kupują to od kolegów. Już pytałem nie raz

Rolnik z powołania:-)

1,914

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Osobiście nie zmieniam struktury upraw. Kilka ha kukurydzy na ziarno nadal jest w planach. Póki co nikt nie jest w stanie powiedzieć, na czym najlepiej wyjdziemy w przyszłym roku.

1,915

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tak zgadzam się, ale chyba nie jest dobrym pomysłem zwiększanie kukurydzy o 100% dlatego szukam alternatywy

Rolnik z powołania:-)

1,916

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie wręcz przeciwnie z 15 ha siejemy w przyszłym 50 jedyna uprawa która w tym roku dala zarobić na naszych piachach

1,917

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Kukurydza zarobić? Jak?

Rolnik z powołania:-)

1,918

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Laszek napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

10.3 t/ha średnia. Kolby piękne, jednak plon średni, drobne ziarno siewne jednostka 10.3 kg. Długie i słabe wschody przez chłodny początek maja. Razem z kolegami zrobiliśmy reklamację, przyznali nam rację. Dowieźli nam nasion w ilości 1/4 zakupionych w formie częściowej rekompensaty.

Od 10 na słabych do 14 na dobrych ziemiach. Ale co z tego jak Twój kolega nie chce odebrać a mam z nim kontrakt. Tyle lat mu oddaję itd... Ale ostatni rok. W przyszłym prawie 100 ha kukurydzy. Wilgotność 21-28%. I dopłata do 24, cedrob płaci nawet jak ma poniżej 20.

Swoim Jankiem kosisz? Ogólnie jak wrażenia z S?

Nie, kolega mi kosił. Ska jednym słowem potwór, chociaż na małe kawałki słabo.

1,919

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Witam dawno mnie nie było.
Kukurydza zebrana plon 12.5t/ha wilg 27 cena 480 netto/30%
Ogólnie nie jest źle. Fajnie wyszły późniejsze odmiany.
Pora zająć się sprzedażą nasion na nowy sezon

1,920

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie w okolicy cena 320-340 więc zazdroszczę Ci takiej ceny

Rolnik z powołania:-)