61

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

a czy w moim przypadku ( 14 ha ) opłaca mi się kupic zt 323. Dodam też że nie mam dużo kasy, mam nie duże podwórka i mam nie duże pola?
czytają forum natrafiłem na temat o powiększeniu skrętu w zt 323, czy to dobra rzecz? zaglądają bardzo często na forum zaóważyłem że dużo temaów na temat sprzęgła, czy jest to częsta usterka w tych traktorach ?

62

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Ja mam 15 hektarów i mam 303 . Podwórka nie mam dużego i na oryginalnym wąsie nie dało rady wyjechać na "raz". Teraz po przeróbce spokojnie wyjadę . Pole ja akurat mam w 2 kawałkach ale są i tacy Gospodarze co robią tymi maszynami na kawałkach kilku arowych i nie narzekają. Do odważnych świat należy smile

63

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Na 14 ha wybrałbym MTZeta, i dużą trójkę obrotówkę, a do tego jakiś cztero-metrowy agregacik i ścierniskowego 2,1 m

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

ale za małe pieniądze nie kupię mtz-eta z przednimi szerokimi oponami + turbo
a fortschrittem chciałbym ciągać agregat ścierniskowy (nie wiem jaka szer.) 4 skibowy pług zagonowy, agregat 3,6 lub 4.2 metra, rozrzutnik to fortschritta 10 ton lup polski 6 lub 3,5 tony, beczkę 6 tyś litrów , może 4 metrowy siewnik talerzowy i belarę no i w dzierżawę ziemi trochę wziąć
(to wszystko musiał bym kopić bo nic z tego sprzętu nie mam!!

65

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

oj... to masz nie lada wydatki.. Ja kupiłem forsza mając 12ha. na jesieni mi troszkę doszło i już jest 17ha. Ale nawet jakbym miał tylko te moje 12ha to i tak forsza nie oddam. Bardzo fajnie się nim robi i do tego spalanie wychodzi podobnie jak c360. Wygoda, zero nerwów i robota ubywa w dużym tempie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

więc czemu nie mogę ojca przekonać  do kupna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

67

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Kolego ja na 5ha kupiłem forsza a teraz mam 10ha siewnik 5m wysiewu pług 5 skib, prasę zwijającą i rotacyjną co ciągała C330 i we wszystkim chodzi forsz a i rozrzutnik mały Polski do tego. Myślałem nad zmianą 323 na coś bardziej przyjaznego jeszcze ale nie mniejszego tylko wyszło inaczej i szukam kombajnu na obecną chwilę.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

68 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-04-21 21:03:05)

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

a jaki promień skrętu ma fortschritt 303 ?
ja jak już kupie traktor i osprzęt to też będę szukał kombajnu a może i wcześniej !!

69

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

licz 13metrów  na spokojnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

70

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Łukasz8468 mój ma promień skrętu 5,5m

71 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-04-22 09:45:30)

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

a promień skrętu w zt 323?
( zt 323 zawruci się w 13 m )
a co zrobiłeś tomek1974 że by mieć taki skręt ??

72

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Jak bym mial wybierac to tylko zt323 moc ucjag waga i cena jest bezkonkurecyjny .