241

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Daj experta reszta wiosna.albo pendigan

242

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja jutro lecę Expert + diflufenikan + galmet na rzepak i inne dziadostwo.

243 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-11-08 14:59:41)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Paweł jak myślisz będzie trzeba poprawiać? Ogólnie są jakieś normo co do temperatury?

244

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Czasem na dwuliścienne. Bym opryskał jak było ciepło i pogoda ale niestety operacja. Ciekawe ile kolein narobię.

245

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

jack napisał/a:

Daj experta reszta wiosna.albo pendigan

ale expert met stosuje sie powschodowo

Rolnik z powołania:-)

246

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

to daj maraton

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

247

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Maratonu już nie ma

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

248

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Wiele środków nie ma a jednak są

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

249

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Opryskałem tylko 15 ha. Na drenowanych gitarka. Na niedrenowanych bym się utopił, takich dołów narżnąłem, że masakra. Ale i tak do przesiania te 4 ha gdzie wpadłem...

250

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

opryskałem ta pszenice opryskiem glean strong, zobaczymy co to pokarze

Rolnik z powołania:-)

251

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

kolego a wiesz co to dysleksja? mi jakimś cudem nie podkreśliło tego błędu więc nie poprawiłem

Rolnik z powołania:-)

252

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Jak myślicie jak wszystkie środki po przemrożeniu tracą właściwości? Nie mówię o proszkach...
Bo tak patrzę że przemarzło mi trochę glifosatu, stabilanu, galery i atlatisu.
Galera po przemarznięciu działała glifosat też  a reszta.....

253

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

byłem na wykładzie gośćia z bayer to opowiadał ze jest działkowiczem i jak kupi jedna bańkę oprysku to mu wystarcza na wiele lat. zawsze chował na zime do piwnicy raz zapomniał wszystko przemarzło ale dzialało normalnie. On twierdzi żeby sie nie bac przeterminowanych i przemrozonych oprysków tylko aby warunki ich aplikacji były odpowiednie

Rolnik z powołania:-)

254 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-03-16 18:31:48)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Też mi się tak wydaje no chyba widać gołym okiem że coś nie tak. Większość tego syfu w bańkach nie jest wodnym roztworem...
No może chwastox....

255

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Glifosat na pewno będzie dobry. Miałem w mauzerze rozrobiony 400l i nie zdążyłem wypryskać go przed zimą i zużyłem go na drugi rok i zadziałał tak jak świeży.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

256

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Panowie potrzebuje informacji . Czy stosował ktoś apyros lub attribut w pszenżycie jarym ? potrzebuje przydusić resztki perzu lecz sprzedawca żaden nie potrafi mi powiedzieć czy można i w jakiej ilości .

257

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Daj sobie spokój. Perz tylko przydusisz problem  wróci jesienią.  Jak to resztki to proponuje zbieg z glifosatu przed żniwami.

258

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Jesienią był zamiennik "ROSATE 360 SL" w ilości 5l na ha i mimo wszystko zostało troche tego dziadostwa . Pszenżyto fajnie sie zbiera ale nie chce aby perz je zadusił

259 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-04-25 23:00:26)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

:hmmm: W cuda nie wierz albo zadusi perz albo chemia.
Nie polecam ale z tego co czytam to jakiejś wielkiej krzywdy uprawie nie zrobisz.
Skoro ma rejestracje na ozime i pszenice jarą to czemu nie...
Tylko przeczytaj ulotkę by trafić w termin.
Cudów nie oczekuj.
5L?  Ja robię 3,5l i jest ok chyba że mijasa zrobię...

260

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

jeśli było dużo perzu, to pojedyńczy zabieg glifosatem nie załatwi sprawy. Na wyczyszczenie perzu trzeba na dobrą sprawę trzy zabiegi, dwa razy na rozłogowy i raz na ten co wylezie z nasion, potem jest już czysto. Nie ma sensu dawać więcej niż trzy litry na raz, lepiej dać nawet 2.5 litra z zakwaszeniem wody dwa razy, na pewno lepiej zadziała. A apyros czy atribut daj w dawce na miotłę to też przytrzyma do żniw, i na dwa tygodnie przed kombajnem dosuszyć i będzie pan zadowolony... smile