261

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Działka była nowa dzierżawą i faktyczne było sporo przeu . Sporo spalił glifosat sporo wyciągnął gruber reszta została z pszenżytem . Przyhamuje go apyrosem, na jesień lub przed zbiorem roundup . Dzięki smile

262

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Taka historija...
Kumpel małorolny ma 3 ha żyta.
W kwietniu prysnął na chwasta chlorotoluronem. Prawdopodobnie po tym jak strzeliło w źdźbło.
Tydzień temu poszedł modus i fungicyd.
No i żyto się zważyło.... prawdopodobnie modus+ pozostałości chlorotoluronu
Tam gdzie były nakładki oprysku herbicydowego masakra... generalnie znikło.
tam gdzie chemia poszła raz widać przypalenia ...

A co do sposobu na chwaściory i miotłę  to mam nowy patent.  Jako że zamówiłem za mało atlantisu musiałem kupić coś innego na 2 ha. Kupiłem aneks SC dałem połowę dawki ale dosypałem 15g granstaru 75WG Widzę że się wszystko ładnie składa

263 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-05-04 17:46:18)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

W tym roku wszystkie zboża jakieś wrażliwe na jakikolwiek zabieg

Siły na zamiary zmierz....

264

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

¬le umyłem z ojcem opryskiwacz po pryskaniu Commandem rzepaku jarego i jak ojciec pryskał zboże na chwasty to tam gdzie zaczynał i tam gdzie mu opona strzeliła i po zmianie koła poprawił drugi raz to pożółkło ale się trzyma. Też stosowałem chlorotoluron, mam nadzieję że nic zbożu nie będzie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

265

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

W tym roku w większości poszedł Lancet i przeważnie jest OK ale na jednym kawałku miałem taką przerośniętą przytulię to dałem dawkę z górskiej półki to widać wszystkie nakładki, ale przytulia znokautowana. Tam gdzie w zeszłym roku był Lancet poszedł Mustang Forte z Axialem i to też ciekawa mieszanina, bo wygląda wszystko nawet lepiej jak po Lancecie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

266

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Piotrek1990 napisał/a:

W tym roku wszystkie zboża jakieś wrażliwe na jakikolwiek zabieg

a moja pszenica po moich manewrach tj jednego dnia grzyby i skracanie na drugi dzień herbicyd, pomimo suszy nic jej się złego nie stało

Rolnik z powołania:-)

267

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

To masz szczęście tongue

Siły na zamiary zmierz....

268

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

rok temu robiłem podobnie, z tym że nie było tak sucho

Rolnik z powołania:-)

269

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

A u mnie nie wszędzie wzięło miotłę w pszenicy i pszenżycie. Tam gdzie nie jest gęstę, dwa miejsca aż zielono od miotły.

270

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

teraz tylko axial

Rolnik z powołania:-)

271

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

U mnie widzę nasilenie owsa głuchego na granicy z sąsiadem -plantatorem. I w jednym dołku. Ile po herbicydzie można jechać w jarych  żeby nie uszkodzić jęczmienia ?

Siły na zamiary zmierz....

272

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Pajej napisał/a:

teraz tylko axial

I atlantis od 12  w dawce 0,15l 0,2l big_smile jeśli to poprawka
Albo zostawić...

273

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Pawel21990 napisał/a:

A u mnie nie wszędzie wzięło miotłę w pszenicy i pszenżycie. Tam gdzie nie jest gęstę, dwa miejsca aż zielono od miotły.

Chociaż kaszlnij co nie wzięło, bo nie wiemy, lub nie pamiętamy, czym pryskałeś.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

274

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

U mnie Lancet przepuścił dużą miotłę, mała zdechła. Chyba nie będę poprawiał bo tylko na jednym kawałku. Gdzie pryskałem axialem komplet to czysto się wydaje.

275

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

a ten axial komplet dwuliścienne ładnie zamiata? bo mam nim ochote jęczmień pryskać

Rolnik z powołania:-)

276

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Na razie widzę, że wszystko skręcone, a czy coś bedzie jeszcze trzeba poprawiać? Nie wiem. Ja miałem go z jakimś innym środkiem, co też dwuliścienne bierze.

277

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

MAREKPE napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

A u mnie nie wszędzie wzięło miotłę w pszenicy i pszenżycie. Tam gdzie nie jest gęstę, dwa miejsca aż zielono od miotły.

Chociaż kaszlnij co nie wzięło, bo nie wiemy, lub nie pamiętamy, czym pryskałeś.

Zamiennik Pumy

278

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Pawel21990 napisał/a:
MAREKPE napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

A u mnie nie wszędzie wzięło miotłę w pszenicy i pszenżycie. Tam gdzie nie jest gęstę, dwa miejsca aż zielono od miotły.

Chociaż kaszlnij co nie wzięło, bo nie wiemy, lub nie pamiętamy, czym pryskałeś.

Zamiennik Pumy

Ale Fennoxin czy Foxtrot

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

279

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

I to i to bo nie mieli Foxtrota tyle i wziąłem trochę fennoxinu

280

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Może było za zimno, na pumę musi być 12-15 stopni aby dobrze działało.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile