301 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2020-06-17 02:47:25)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja, po kwitnięciu..... Nie widziałem skutków ubocznych

302

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Dzięki Krzysiek. Jedyne pole co nie poprawiałem, bo jako jedyna pryskałem axialem z winnetou i myślałem, że bankowo czysto, a tu niespodzianka.

303

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Rozmawiałem z moim sprzedawca ze sklepu na temat oprysku pszenicy atributem. Mówił, że stokłosę zwalcza dobrze ale słabo radzi sobie z miotła. Czy może Ktoś to potwierdzić? Mam kilka hektarów, które chciałem opryskać, żeby poradziło zwalczyło stokłosę.

304

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

w zeszłym roku w pszenżycie miotłę i stokłosę załatwiłem atlantisem

305

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Czytam właśnie o atlantisie, tylko niestety to wychodzi spora kasa, ale nie ma wyjścia. Przy jakiej dawce podziałało?

306

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

0,3l do tego granstar 20g i po problemie kasowo przyzwoicie

307

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Grzegorz89 napisał/a:

Rozmawiałem z moim sprzedawca ze sklepu na temat oprysku pszenicy atributem. Mówił, że stokłosę zwalcza dobrze ale słabo radzi sobie z miotła. Czy może Ktoś to potwierdzić? Mam kilka hektarów, które chciałem opryskać, żeby poradziło zwalczyło stokłosę.

Działa. Braciak ma problem ze stokłosą i nie tylko w pszenicy. Dawał nawet podwójną dawkę aż pszenicę miejscami przyłapało ale i perz zahamowało 😀

308

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Krzysiek napisał/a:

0,3l do tego granstar 20g i po problemie kasowo przyzwoicie

zamiast granstaru sekator 125od  0,1

309

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Krzysiek napisał/a:

0,3l do tego granstar 20g i po problemie kasowo przyzwoicie

Kurde 0.3l to faktycznie cenowo spoko, bo mi mówił, że trzeba chociaż 0.9. Mówimy tylko o tym starym czy o atlantis star?

310

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

co powiecie o lancecie? nie chodzi o stokłosę tylko o miotłę i dwuliścienne

Rolnik z powołania:-)

311

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Jak go odpowiednio zastosujesz to powinno być ok. Byle nie dawać przed przymrozkiem, bo miotły nie zwalczy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

312

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ogólnie daje jesienią ale rok temu na późno siane pszenicę dałem REXADE i było ok

313

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Samo Rexade czy rexade pack
Ja z rexade pack nie byłem zadowolony. Zarówno rexade jak i esteron mają wymagania co do temperatury. Jeden by przez tydzień nie był poniżej 5⁰C drugi w dniu zaniegu poniżej 10. Znaleźć  wiosną taki dzień i jeszcze  bez wiatru graniczy z cudem. Rok temu po dwóch dniach  przyszedł przymrozek i nie wszystko położyło. Miałem  kępy miotły fiolki przetrwały i ostrożeń.

314

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Lancet nie tani ale skuteczny sprawdzony. Pozd

Leszek   dla kolegów'

315

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

sarast napisał/a:

Lancet nie tani ale skuteczny sprawdzony. Pozd

dzięki. większość pszenicy pryskałem jesienią, ale część późno sianej nie dałem rady

Rolnik z powołania:-)

316

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Rur3k napisał/a:

Samo Rexade czy rexade pack
Ja z rexade pack nie byłem zadowolony. Zarówno rexade jak i esteron mają wymagania co do temperatury. Jeden by przez tydzień nie był poniżej 5⁰C drugi w dniu zaniegu poniżej 10. Znaleźć  wiosną taki dzień i jeszcze  bez wiatru graniczy z cudem. Rok temu po dwóch dniach  przyszedł przymrozek i nie wszystko położyło. Miałem  kępy miotły fiolki przetrwały i ostrożeń.

REXADE pack.pszenica późno siana-pozno pryskania więc tego problemu nie było a kładło wyrośnięte mąki chabry i tobołki aż milo

317

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Chabry przytulię i większość miotły wyczyściło może  gdyby nie te ochłodzenie  było by lepiej. Czekałem z miesiąc na pogodę (wg zapisu  wjechałem 6 tygodni po azocie czyli 6 kwietnia) wszystko  szło w górę a chwasty najbardziej. Jakieś  10 dni później  były by dopiero warunki odpowiadające tym z etykiety. Dlatego w tym roku  szczególnie będę zwracał uwagę na wymagania temperatury.

318

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

U mnie po 2.6l boxera i 0.3 dff miotła się trafia...

319 Ostatnio edytowany przez zorak (2021-03-02 13:55:01)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

u mnie boxer 2,1 + dff 0,2 + 7g gleen i puki co czysto

gg 5118068

320 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2021-03-04 01:14:26)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Grzegorz89 napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

0,3l do tego granstar 20g i po problemie kasowo przyzwoicie

Kurde 0.3l to faktycznie cenowo spoko, bo mi mówił, że trzeba chociaż 0.9. Mówimy tylko o tym starym czy o atlantis star?

Mówię o tm starym atlantis OD12. Nie wiem  kto daje 0,9l  nie dość że drogo to jeszcze może wykończyć pszenicę. Dla mnie maksymalna dawka to 0,4l choć nigdy tyle nie dałem zazwyczaj 0,25-0,3. Powiem szczerze że nawet nie wiem jakie dawki są na etykiecie lol:lol: Może jak miotła po kolana to i litr trzeba ale nie wiem czy nie lepiej i bezpieczniej dać lancet. Wali szybko i skutecznie...