321

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Stokłosę zwalczy przy 0.4?

322

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Nie wiem. Nigdy z tym problemów nie miałem. Albo nie mam tego w banku nasion albo skutecznie zwalczam...

323

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Cześć,
Atlantis 12od na miotłę to 0,45, ale na stokłosy to minimum 0,9
Stokłosy są trudne i drogie do zwalczenia, w jęczmieniu wogóle nie do zwalczenia.
w pszenicy, pszenżycie i życie działa na nie również nomad ale 250g/ha, na miotłę wystarczy 120 g/ha

nomad 120g plus mustang forte 1l to prawie to samo co lancet 200g

krzysiek raczej nie masz w banku nasion, stokłosy i wyczyńce najczęściej występują na ciężkich ziemiach w przewagą uprawy bezorkowej.

324 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-10-11 09:41:21)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Na jesień w pszenżycie i pszenicy w tym roku co stosujecie?

W bezorce w zeszłym roku expert met tak sobie zadziałał w orce lepiej szukam może coś innego na miotle chabry rumianki ( i ewentualnie ostrozeń i bylicę na jednym z pól)

325

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Mi mi właśnie w zeszłym roku expert met zadziałał pięknie (faza 1-2 lisci). Tez w bezorce. Zero poprawek na wiosnę.

Tyle, że z expertem poszedł jeszcze dff, on też trochę działa na miotłę

Kompletny noob w temacie Fortschitt

326 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-10-11 17:33:32)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Też dodawałem coś z Diflufenikanem ale nie pamiętam co bo miejsca na wpis  w ewidencji zabrakło wink

Podejrzewam że problemem były bryły z korzeniami samosiewów z pod których w późniejszym czasie wschodziła miotła. Wał pakera bardziej je ulkepał niż rozbił. Uschły i z pod nich powschodziło. W orce brył nie było i poprawek też. Podobnie po strączkowych i qq na zielonkę.

Może jest coś o lepszej penetracji gleby? Choć wszystko w sklepie z propozycji ma w składzie flufenacet z Diflufenikanem

327

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Boxer+dff
Saracen+ activus
Pontos +dff

328

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

boxer 2 litry + dff 0,2 litra, jeśli po rzepaku to dorzucam coś na rzepak

gg 5118068

329

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Axial od niedawna ma też rejestarcje do jesiennego stosowania. Na jesień nigdy tego nie używałem, ale poprawki na wiosnę to tak. Miotłę/owies czyści nawet w późnych fazach i małej dawce

Kompletny noob w temacie Fortschitt

330

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Lentipur 2 l+dff 0,25 l+5-8 g gleanu. Tak dawałem w ubiegłym roku, w tym też tak pójdzie. Ten ostatni specyfik na ten rok jeszcze mam.

331

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Dużo dff

332

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

U nas tak zalecają.

333

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Lentipur DDF mistral i może  granstar ale muszę pola obejrzeć przed....

334

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Chlorotoluron kiedyś mi dużo miotły zostawił, poza tym jest dość sporo odmian pszenicy nq niego wrazliwych...

A glean  dawno wycofany, no i trza uważać z rzepakiem w następstwie po pszenicy

Kompletny noob w temacie Fortschitt

335

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Do 8 gram jesienią glean bezpieczny, osobiście spraktykowane. W ubiegłym roku jeszcze legalnie był dostępny

336

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Legalnie można było stosować do września rok temu a sprzedaż to dwa lata temu.  Choć jakbym poszukał to pewnie w sklepie bym jeszcze znalazł.


Zdecydowałem
1ha spryskalem  expert met co mi zostało
polowę qualex complex bo to w sumie najtańsze gotowe rozwiązanie. A 4 substancje może coś zadziała.
Resztę boxer +legato

337

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Expert met 0,2 plus snajper 0, 5

Rolnik z powołania:-)

338

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

kupujcie czystą metrybuzynę , bo zaraz wycofają i expert meta nie będzie

339

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

tak jak prochlorazu już  nie ma sad jeszcze tylko tebukonazol i w ogóle będzie bida w tanich i dobrych środkach.

gg 5118068

340

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

tebu też wypada...