21

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Właśnie wróciłem z oględzin żyta pryskanego jesienią gleanem. Ostatni raz go używałem.
Trza będzie antalis kupić....

22

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Czy aby Glean  nie został wycofany  z rynku polskiego i skreślony  z  listy  preparatów w UE

23

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja tam żyta nie pryskam w ogóle... ani nikt w mojej okolicy kiedyś sąsiad co ma pola aż 2 hektary chciał się wyróżnić i opryskał chwastoxem h*j wie jaką dawkę dał... opryskał po południu a na rano całe pole żółte.

24

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

puki żytko siałem to też oprysku nie widziało, a na młynie jak gość widział wykę w życie to zaraz nosem kręcił że nie pryskane....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

25

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja żyto sieję tylko na paszę to nie pryskam wink

26

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Glean chyba nie został wycofany bo kupiłem w zeszłym tygodniu 2 pakiety, a z tymi kwiatkami to słyszałem że huzar właśnie puszcza...

27

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja żyto sprzedaję na konsumpcję i na chwast też nie pryskam big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Z tego co czytałem w literaturze to żyto na opryski jest wrażliwe więc jak nie ma takiej potzreby to lepiej nie pryskać.

29

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Na pewno można je pryskać i powinno ale takimi środkami jak CHISEL,APHYROS ale już na protugan trzeba uważać bo może przyhamować w najlepszym przypadku,inna jest historia z pszenżytem w nim można stosować środki które nie są zarejestrowane na pszenżyto a mają rejestrację w pszenicy oczywiście trzeba pilnować co się wpisuje w książkę ewidencji zabiegów.

30

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Panowie w tym roku znów skup żyta będzie polegał na tym, aby ziarno,chociaż  z daleka było podobne do żyta. Damy radę. Nie kombinujcie, zbierzcie ile się urodzi!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

podsuńcie jakiś pomysł na owies + miotła w pszenicy z czego priorytet to owies. Jakaś alternatywa dla Pumy bo tylko ona mi przychodzi do głowy. Na pewno dołożę też grodyl na przytulię.

gg 5118068

32

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Axial pisowni nie jestem pewien ale działa ładnie

33

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

axial  wg etykiety nie zwalcza owsa w ozimych - tylko w jarych.

gg 5118068

34

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja mimo wszystko postawiłbym na Pumę sprawdzony i pewny preparat, a cena w Agroloku 611 za 5 litrów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Jak chcesz się pozbyć owsa i miotły to proponuje 0,4 atlantisa OD12 do tego grandstar na dwuliścienne 15 gr/ha. JA przez przypadek prysnołem sobie kawałek owsa w zeszłym roku
(kilka metrów) Atlantisa było mniej bo w okolicach 0,25 a owies zrobił się biały więc myślę że to załatwi sprawę. Apyros  też chyba bierze owies do tego grandstar. Wybór jest spory jak coś ma w spektrum głuchy owies to zwykły tez weźmie

36

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Krzysiek poczytałem troszkę o Twoich mieszankach i może zdecyduje się ale na: granstar + atribut + troszkę grodylu aby mieć pewność co do przytuli. Muszę tylko popytać o ceny.

gg 5118068

37

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

a jaka cena takiej mieszanki wychodzi?

38

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Zalezy gdzie kupisz? - rózne  ceny ?- około  - 200 zl - 1 ha

39

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

traktor nie przesadzaj
Atlantis kosztuje coś koło 800zł za 5l tj 64zł / ha  przy dawce 0,4l
A cen reszty nie pamiętam

40

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

dobra  a coś taniego i skutecznego bo musze poprawic  na przytulię i widze bratek wyskoczył ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile