61

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

na przytulię to grodyl - niezależnie od fazy rozwojowej. W ubiegłym roku pryskałem gdy przytulia już kwitła i dawałem 10g na 200 litrów wody

Ale w zaleceniach jest 20-40 g/ha

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

62

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

paczuszka grodylu 20g  kosztuje 68zł ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

no tak ale zorak pisal ze dawal 10g zastanawiam się jak taka dawka spaliła przytulie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

64

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

pytałem sie dziś jeżeli  sam  grodyl to  to musisz dac 20g  a jeśli z jakimś innym   środkiem  czyli łączone to  można dac 10 . inaczej powiedział że mija się z celem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Lintur jest bardzo skuteczny na przytulię. Cena to ok 55zł /ha.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

66

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

tam gdzies Pajej pisał o tym ze chwastox szybko zadziałał, bo jest to środek o działaniu kontaktowymi działa szybko, chisel, lintur to systemiczne sa pobierane przez korzenie i liście dłużej działają.  Stosowanie chwastoksu i aminopielika to męczarnia kupę litrów trzeba wlewac, a stosując granstar grodyl lintur chisel stosuje sie kilanascie gramów.

67 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-04-24 08:00:47)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Piotrfire napisał/a:

no tak ale zorak pisal ze dawal 10g zastanawiam się jak taka dawka spaliła przytulie

na ulotce jest napisane 20g ale jeśli mówimy o wszystkich chwastach jakie bierze grodyl, natomiast jeśli chcemy się pozbyć tylko przytulii to wystarczy tylko 10g. Ja w ubiegłym roku miałem taką sytuację że jakiś tam oprysk przepuścił mi przytulię w pszenicy i zanim się zorientowałem to przytulia już miała kwiatek. Pojechałem do osadkowskiego i doradzili mi grodyl właśnie w dawce 10g. Efekty całkowitego obumarcia gdzieś po 2-2,5 tygodniach były widoczne.
Ja dziś zaczynam opryski pszenicy: 0,5 litra granstar, 1 litr atlantis, 7 gram grodyl. Troszkę zimne noce ale nie mogę dłużej czekać bo zielsko zaczyna sobie za dużo pozwalać.

gg 5118068

68

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

ja wczoraj pryskałem środkiem Lancet plus z adiuwantem 200g na ha

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

69 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-04-24 09:06:14)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Zaorak za duzo atlanisa. No chyba że chesz od razu skrócić pszenice. 0,5l wystarczy. wcześniej pisałem ze nawet dawka 0,25 zetnie miotłę. Dziś jest duża więc możesz dać 0,5l

70

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Krzychu ale ja atlantisem oprócz miotły muszę załatwić owsik bo stanowisko mam po owsie i dawka 0,9-1,2 jest zalecana. Owsik wzejdzie lub nie ale nie mogę ryzykować.

gg 5118068

71

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Rób jak chcesz pisałem też że skasowałem sobie kawałek owsa przy dawce 0,25l.  Weług mnie 0,5 wystarczy. Proponuje jeśli masz jak, zrób test. Tak by wiedzieć na przyszłość. To co oni piszą na tych instrukcjach to jedno.....
Chcą zarobić a dać 0,5 a dać 1,0 .....
Owsik u moich sąsiadów to plaga oczywiście przelatuje do mnie i od granicy jak nie prysnę to to mam od granicy pas 6-12 m owsika. W zeszłym roku przy dawce 0,25 owsik był tam gdzie się zdarzył mijas. Sam też bym dał tyle co Ty ale mi patent z zaniżaniem dawki Atlantisu sprzedał kumpel który ma ponad 300 ha . A jego słucham jak świnia grzmotu ... ;-)
w przeciwieństwie do przedstawicieli handlowych

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja tydzień temu prysnąłem chiselem i do dzisiaj jeszcze nic nie widać. Za zimno że tak długo trzeba czekac na efekty?

73

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Co dodajecie do Atlantisa na przytulię?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

74

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

ja dodaje grodyl w ilości 7 g z tym że mieszam jeszcze granstar. Jeśli tylko pryskasz atlantisem to proponuje 10g.

gg 5118068

75

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Jutro jak pogoda dopisze z rana  chce prysnąc   jarą pszenice  apyrosem 26g na ha + zasilanie dolistne nie mam jej dużo 1;5 ha to co  uciełem  z nasadzenia- może się uda zapowiadają ulewy po południu?

76

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Zastosowałem Tolurex + Galaper Strong. Póki co dwuliścienne bierze luks. Plus za podpowiedź smile

77 Ostatnio edytowany przez Piotrfire (2012-05-05 12:30:04)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

nie wiem dla czego ale u mnie szeroko reklamowany gallaper strong zostawił przytulię  , pszenica w fazie 2 kolanka i nie wiadomo czym teraz prysnąć

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

78

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

grodyl

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Piotrfire napisał/a:

nie wiem dla czego ale u mnie szeroko reklamowany gallaper strong zostawił przytulię  , pszenica w fazie 2 kolanka i nie wiadomo czym teraz prysnąć

Przeczytaj trzeci post w tym wątku jest tylko gleba i zboże.

80

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

scoda19 napisał/a:
Piotrfire napisał/a:

nie wiem dla czego ale u mnie szeroko reklamowany gallaper strong zostawił przytulię  , pszenica w fazie 2 kolanka i nie wiadomo czym teraz prysnąć

Przeczytaj trzeci post w tym wątku jest tylko gleba i zboże.

u mnie przytulię bierze dobrze. a spora jest. Inne chwasty tez pożółkły