1,021

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A czemu nie doblo?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,022

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Przeciez napsałem ze nic nie ma typu berlingo a doblo zalicza sie do tego. A nie będę jechać po samochód za parę złotych na drugi koniec Polski a w okolicy brak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,023

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Laszek napisał/a:

Panowie dwu litrowe diesel w opel zafira warto brać? Miało być coś typu Berlingo ale nic nie ma a jak coś jest to zgnite i zajechane. A taka zafira dość tania i pojemna. Ewentualnie usztywnić z tyłu zawieszenie

I ze 2 silniki na zapas gdzieś zmagazynować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,024 Ostatnio edytowany przez szs (2020-01-12 19:04:55)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ach no tak, nie doczytałem dobrze... może dołożyć ciut i wybrać corollę verso?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,025

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

MAREKPE napisał/a:
Laszek napisał/a:

Panowie dwu litrowe diesel w opel zafira warto brać? Miało być coś typu Berlingo ale nic nie ma a jak coś jest to zgnite i zajechane. A taka zafira dość tania i pojemna. Ewentualnie usztywnić z tyłu zawieszenie

I ze 2 silniki na zapas gdzieś zmagazynować.

Te 2 litrowe są udane, jednak pompy mają bardzo wrażliwe na słabej jakości paliwo i awaryjną elektronikę. Naprawa pompy kosztowna, ja chyba 1200 zł zapłaciłem, może wyjść i drożej. Znajomy 400 tyś km już wykręcił i chodzi mu bezproblemowo, może dlatego że od początku na vervie.
Nie wiem czy doradzić Ci ryzyko, kupna z tym silnikiem.
Moja poszła pod Litewską granicę, tam ludzie nie boją się tych silników. Ponoć Litwini opanowali naprawę tych pomp że mają chodzić do końca żywota silnika.

1,026 Ostatnio edytowany przez Laszek (2020-02-21 01:30:22)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Panowie silnik 1.0 TSI 115 km, ktoś coś o tym wie? 3 cylindrowy... da się tym jechać? Ile to moze wytrzymać?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,027

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

150 000 gwarantowane. Każdy  następny kilometr na własne ryzyko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,028

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Laszek napisał/a:

Panowie silnik 1.0 TSI 115 km, ktoś coś o tym wie? 3 cylindrowy... da się tym jechać? Ile to moze wytrzymać?

Siostra ma półtorarocznego Rapida 1.0 tsi 105 koni. Powiem Ci  ze jedzie to jak wściekłe. A przy tym jest ciche i jak jeździsz przepisowo nie pali więcej jak 5 litrów w trasie. Zrobila nim 30 tys km. Jak w miarę świeże  to warto.

Siły na zamiary zmierz....

1,029

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

MAREKPE napisał/a:

150 000 gwarantowane. Każdy  następny kilometr na własne ryzyko.

Z doświadczenia to wiesz czy to tylko takie przypuszczenie skoro to mały silnik to na pewno gówno warte...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,030

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Brat Polówkę ćwiczy już drugą i ten sam efekt. Czy dbasz czy nie jeden efekt. Po 150 000 pali tyle oleju co benzyny.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,031

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

150 tyś  przy tej mocy i dzisiejszej  "technologi"  tj  "zaróbmy na częściach"  to przyzwoity wynik.....

1,032

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Aha. 150 tyś to jakieś 12 lat jak dla nas

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,033

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Szukaliśmy szukaliśmy i padło na KIA Venga. Fajne autko dla żony do pracy. Tras wielkich się nie robi bo te 2-3 dłuższe wyjazdy w ciągu roku to tyle co nic

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,034

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Podobno nie kupuje się żadnego auta na F w tym francuzów. Przykład mojego peugeota 407sw czyli kombi z jak dla mnie rewelacyjnym silnikiem 1.6hdi. Na dzień dzisiejszy przebieg 330 tyś i wczoraj wymieniłem pierwszą tulejkę w zawieszeniu. Cała reszta zawieszenia, amortyzatory, łożyska, silnik w oryginale bez jakiejkolwiek wymiany. Obsługa to:
- przy 250 tyś wymiana rozrządu
- co 15 tyś wymiana oleju w silniku + wszystkie filtry
- drugi komplet tarcz i kilka kompletów klocków
U mnie od nowości. Duży, wygodny i zasięg na zbiorniku ponad 1200km.
Od tak mnie naszło aby pochwalić mojego peugocika wink

gg 5118068

1,035

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Po 250k km doperio wymiana rozrządu, jest na łańcuchu czy jak? Z tyłu masz belkę skrętną?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,036

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

ta przy 250 i co najlepsze jest to przebieg do wymiany jaki podaje serwisówka i jest na pasku. Nie ma beli skrętnej.

gg 5118068

1,037

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

zorak napisał/a:

Podobno nie kupuje się żadnego auta na F w tym francuzów. Przykład mojego peugeota 407sw czyli kombi z jak dla mnie rewelacyjnym silnikiem 1.6hdi. Na dzień dzisiejszy przebieg 330 tyś i wczoraj wymieniłem pierwszą tulejkę w zawieszeniu. Cała reszta zawieszenia, amortyzatory, łożyska, silnik w oryginale bez jakiejkolwiek wymiany. Obsługa to:
- przy 250 tyś wymiana rozrządu
- co 15 tyś wymiana oleju w silniku + wszystkie filtry
- drugi komplet tarcz i kilka kompletów klocków
U mnie od nowości. Duży, wygodny i zasięg na zbiorniku ponad 1200km.
Od tak mnie naszło aby pochwalić mojego peugocika wink

Szwagier ma takiego tylko z wiekszym silnikiem to co chwile u mechanika jest ten peugeot.

Rolnik z powołania:-)

1,038

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No mam też porównanie jeśli chodzi o komfort. C5 choć już ma swoje lata jest mega wygodny. Zobaczymy jak będzie z kijanką, nowe to nowe więc myślę że będzie spokój na lata.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,039

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ceed czy coś wiekszego?

mdw

1,040

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Laszek napisał/a:

Szukaliśmy szukaliśmy i padło na KIA Venga. Fajne autko dla żony do pracy. Tras wielkich się nie robi bo te 2-3 dłuższe wyjazdy w ciągu roku to tyle co nic

Kompletny noob w temacie Fortschitt