21

Odp: Fungicydy

Ja poleciałem zupa tj tyroszke mocznika + siarczan magnezu + moddus + capolo + mikro rok temu taka sama mieszanka pryskałem i nic sie złego nie działo.
Teraz zastanawiam sie nad tym czym pryskac w T2?

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Fungicydy

nic sie złego nie działo z całym szacunkiem dla pajej, ale to pojęcie względne.Najbardziej miarodajne było by opryskanie takim mixem połowy pola ,wykoszenie i zważenie.To że nie zrobiły się kluski w beczce o niczym nie świadczy, chyba  o tym  że dodanie siarczanu w pierwszej kolejności  jest korzystne przy łączeniu preparatów.W tamtym roku na części stosowaliśmy antywylegacz 0,5ccc z0,3 modus i 1,4 capalo. Gdzie capalo poszło osobno pszenica lepiej plonowała o jakieś 3q/h.Dobre środki mają dość skomplikowane wzory strukturalne i zła woda już ma negatywny wpływ a co dopiero mówić o mięszaniu kilku preparatów,chyba że producent na etykiecie dopuszcza to

23

Odp: Fungicydy

Ja takie zupy robię aczkolwiek trochę się z tym w myslach biję. Uzyskuje wysokie i bardzo wysokie plony jak na nasze ziemie. 3 fungicydy nutrimix ccc modus siarczan jak mam to mocznik dotego NPK  i bosfoliar aktiv.
Gdybym dysponował dużym opryskiwaczem może bym to podzielił tak by osobno poszły nawozy. A mam tylko 400l a pogoda i terminy gonią.
Progres. 300kg? Czym pomiary robiłeś? A pomyśl ile możesz stracić zawalając termin o tydzień. Ja w zeszłym roku straciłem około 15 -20% plonu żyta. Spóźniłem ostatnie skracanie ( czyste cerone 0,45l z wodą ) pogoda, czekałem aż przestanie wiać. W końcu prysnąłem, zabieg jeżeli chodzi o przestrzeganie etykiety środka był ok.
Żyto wykłosiło się duzo później i kwitło gdy padało. Kolega pryskał cerone 0,45l około 8 dni wcześniej ponad 8t dostał ja ledwo 6,5. A zawsze mielismy porównywalne plony
Tak źle tak nie dobrze

24

Odp: Fungicydy

zostawmy to kazdy robi jak uwaza, znam rolnika co nie miesza nigdy, ale pryska nocami i na rose, moim zdaniem on wiecej traci niz ja mieszając.
Teraz trzeba sie zastanowic co dac na T2 ma wyjśc w granicach 90zł (na T2 i T3 zostało mi ok 180zł/ha) szczegolna uwage trzeba zwrócic na maczniaka, bo mam arkadie a ona jest podatna. poradzicie mi cos?

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: Fungicydy

hmm w granicach  100 wyjdzie ci bumper+tilt lub  Prorok   i mączniaka załątwisz  a na ostatni zabieg przelecisz samym Tebu i  zmieścisz się  w 150zł  na 2 zabiegi ...  z tego co u siebie wdzę szału nie będzie może 6t z ha będize rzepaku   strach myśleć  2 razy już były przymrozki , liczę na jęczmień ....  i byki ....  ciężko będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Fungicydy

Wojtas bumper to propikokonazol, a tilt turbo to propikokonazol + fenpropidyna (z grupy morflin)  ProRok to prochaz. hym jakby zmieszać tilt turbo + Prorok tylko jak cenowo to wyjdzie? a na T3 nie wiem czy sam tebu wystarczy ostatnio tak zrobiłem i fuzariozy było duzo tak ze w młynie nie kupili pszenicy

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Fungicydy

Pajej napisał/a:

Wojtas bumper to propikokonazol, a tilt turbo to propikokonazol + fenpropidyna (z grupy morflin)  ProRok to prochaz. hym jakby zmieszać tilt turbo + Prorok tylko jak cenowo to wyjdzie? a na T3 nie wiem czy sam tebu wystarczy ostatnio tak zrobiłem i fuzariozy było duzo tak ze w młynie nie kupili pszenicy

jest bumper i bumper super

28

Odp: Fungicydy

Dzis mnie sprzedawca w...ił powiedziałem zeby mi cos zaproponoeał mam do przeznaczenia ok 180 zł/ha ii niech mi zaproponuje dalcza ochrone pszenicy na T1 poszło capalo. myslałem ze mi cos doradzi na T2 i T3 a ten mnie wysmiał ze za takie pieniadze nic nie kupi. ja powiedziałem że cos pokombinuje. Teraz czekam na wasza pomoc.

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Fungicydy

za tyle to T2 - epoksykonazol i dodać chlorotalonil, T3 - tebukonazol

30

Odp: Fungicydy

hym, ale to przepysci maczniaka... a arkadia jest wrazliwa. ja mysle tak Propikokonazol + prochaz (w zmiejszonej dawce) + cyflufenamid (kendo 0.1 l/ha) a na T# wiadomo tebukonazol. co myslicie?

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: Fungicydy

nie pomozecie?

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Fungicydy

Cześć chłopaki . Czy  Bumper i Acanto do dobre preparaty ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

33

Odp: Fungicydy

Pryskałem pszenice na koniec kłoszenia i moim zdaniem dobrze działa jak na razie. Mowa o Bumperze.

34

Odp: Fungicydy

Bumber super jest lepszy... polecam

35

Odp: Fungicydy

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl_PL/p … -EC-1L/797
W latach w których stosowałem ten środek zawsze byłem z niego zadowolony, w tym roku oziminy na kłos też nim pryskam, został mi jeden opryskiwacz.
Aha pszenicy ozimej nie mam.

36

Odp: Fungicydy

Sebastian napisał/a:

Cześć chłopaki . Czy  Bumper i Acanto do dobre preparaty ?

zalezy ktory Bumper. Acanto jak najbardziej

37

Odp: Fungicydy

ja pryskałem na t2 tilt 0,5L+duet 1L

mdw

38 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-05-22 11:53:32)

Odp: Fungicydy

Dzięki za pomoc  !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

39 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2014-05-22 12:22:41)

Odp: Fungicydy

yokoslaw napisał/a:

ja pryskałem na t2 tilt 0,5L+duet 1L

z którym duetem ten tilt? i tak drogawo to wyszło. Ja dałem Prosaro 0.8l/ha, super środek.

40

Odp: Fungicydy

Na mieszankę jęczmień + pszenica pcha mi się mączniak, wieczorem prysnę artea 0,4 l + leander 0,5 l w miarę tania i dobra opcja.