81 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-12-24 10:37:04)

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ricky z tego co piszesz to albo nie gospodarzysz zbyt długo, albo jesteś wielkim optymistą smile Kiedyś myślałem podobnie jak Ty, ale nastawienie zmieniłem wraz ze spadającymi cenami...

82

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ja tez rolnictwo traktuje jako pasję i była kiedys rozmowa ze olac wszystko uprawiac ekstensywnie to tyle samo kasy zostanie co z intensywnej uprawy, ale ja jako pasjonat rolnictwa tak nie potrafie mnie cieszy bardziej widok pieknej pszenicy niz nawet kilka zł wiecej przy mizernej. To moje myslenie nie zmienia faktu ze maszyna to tylko maszyna i nie warto przepłacac tylko dlatego ze ładniej wyglada, robote zrobi taka sama. Rick juz ktos napisał czy wydasz 30 czy 60 tys na 514 to nie ma wiekszego znaczenie, bardziej liczy się szczęscie, bo zdarza się że tańsza maszyna bedzie mniej awaryjna niz droższa. Prosty przykład dwóch znajomych jeden ma bizonka i "klei" go jak cos sie popsuje, drugi kupił dominatora wymienił wszystkiełozyska klepisko, młocarnie i wiele innych rzeczy i co? oba kombajny w sezonie miały podobna awaryjność, bo to tylko maszyny, a to jakis lancuszek, a to kolek rozporowy, zawsze coś. kupujac kombajn musisz byc na to przygotowany. nie łudz sie ze nie będzie awari

Rolnik z powołania:-)

83

Odp: Fortschritt E514 Perkins

@MAREKP piszesz.  2. Z mojego punktu widzenia pasja kończy się w momencie kiedy zaczynamy z niej wyciągać pieniądze, czyli albo pasja, albo źródło dochodu. Nie umiem tego połączyć.

A ja mam prosty przykład i nie mówię o sobie bo nie jestem jakimś autorytetem. Robert Kubica. Znacie nie big_smile

@Grzegorz89  może i nie długo to fakt. ale staram się patrzeć i uczyć się od lepszych.

84

Odp: Fortschritt E514 Perkins

@Pajej no tak Syrenką czy Wartburgiem też wszędzie dojedziesz  to też jest samochód i tak samo zawiezie big_smile:D:D

85

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Robert Kubica :hmmm: ma dobry kombajn ale  nie zawsze mus się udaje dokosić big_smile

86

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ricky napisał/a:

@Pajej no tak Syrenką czy Wartburgiem też wszędzie dojedziesz  to też jest samochód i tak samo zawiezie big_smile:D:D

dokładnie tak syrena, to taka wistulaja jezdze polówka, troche rdza z niej wychodzi, ale samochod jest od tego zeby dupe przewieść z punktu a do ponktu b. podobnie kombajn ma byc od koszenia. Ale jaksie chce zaszsasiadom, to juz inna bajka

Rolnik z powołania:-)

87

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Kombajn to przede wszystkim blacha, większe szkody robi garażowanie pod gołym niebem niż miesiąc żniw. Przykład mój bizon rocznik 1977 oryginalny podsiewacz, obudowa wialni, kosz sitowy, te elementy jeszcze w ocynku. Wymieniane blachy ze względu na przetarcie, dno hederu, w gardzieli ta przykręcana blacha na wlocie, dno zbiornika zboża, obydwa przenośniki pochyłe. Ogólnie remont kombajnu typu bizon czy forsz 12, 14 nie wyrywa z butów, walenie dużych pieniędzy za te kombajny bezsensu.

88

Odp: Fortschritt E514 Perkins

A  ja powiem że wszyscy   macie rację smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

89

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ricky jak masz jakieś pojęcie to poco się pytasz ?,kupując kombajn poprzez oglądanie zdjęć i podniecanie się ceną to czysta głupota.Mi obejrzenie całego kombajnu zajmuje minimum pół godziny nie licząc odpalenia i jazdy próbnej co do silnika to trzeba mieć więcej szczęścia niż rozumu.

90

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ten co pokazałem jako ostatni ma już stół do rzepaku. I tu się chciałem zapytać jak jest z nzpędem kosy tzn tym targańcem. rozumiem muszą być dwa. długi jak ze stołem i krótki jak się kosi zboża bez stołu.

91

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Poszukaj na forum są zdjęcia rudemenesa jak to rozwiązał w swoim kombajnie, moim zdaniem bardzo sensownie, ale biorąc pod uwagę kasę jaką chcesz zainwestować postawiłbym na drugi heder.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

92

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Chłopaki sam nie wiem co powiedzieć. Zawsze starałem się kupić tanio, ale prawda jest taka żę jak coś jest tanie to wymaga poprawek, z drugiej strony wykładając wiecej kasy możesz oczekiwać bezawaryjności, ale czy na pewno? Ja swój kombajn poznawałem kilka lat, teraz po chyba 9 sezonach mogę o nim więcej powiedzieć, wiem co w nim zrobiłem, wiem czego jeszcze nie. Skończyłem "dziadować" i przed sezonem wywalam to co mi sie nie podoba i wygląda na coś, co może nawalić. I w ten sposób, poprzedni sezon był rekordowy a i awarii mniej. Kupując kombajn drugi raz, chyba wolałbym wybrać coś w średniej półce cenowej, reszte kasy przeznaczyć na remont i wtedy wiesz, co zrobiłeś i o co możesz być spokojny, a co Cie może martwić. Nie ma co sięoszukiwać, kupująć używke kupujesz kota w worku, wszystkiego nie dojrzysz i nie sprawdzisz

93

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ja mam podobny punkt widzenia na tego typu zakupy co Matey

94

Odp: Fortschritt E514 Perkins

właśnie minął rok odkąd kupiłem kombajn ale mimo wszytko systematycznie przeglądam ogłoszenia - jakoś tak z przyzwyczajenia wink To co było w kiepskim stanie i to co oglądałem nadal wisi jako ogłoszenie z taką samą ceną lub jest wystawione na części. Te które były trochę droższe i w lepszym stanie, już dawno ich nie ma. Te z ceną przesadzoną x2 nadal do sprzedania. Mogę powiedzieć że ceny 514 na dzień dzisiejszy są nawet o 5 tyś droższe w stosunku do poprzedniego roku. Rok temu ładną 514 można było kupić za 23-30 tyś. Przeglądając ogłoszenia teraz trzeba dać 30-35 tyś. I faktycznie w tych pieniądzach jest sporo ładnych maszyn.

gg 5118068

95

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Zorak masz rację bo padlina to zawsze padlina takie zdanie lepiej kupić ze średnią cena i mieć na mały remont. To tak jak z samochodami używanymi zawsze ustalić sobie górną granicę i tego się trzeba trzymać zawsze trzeba mieć trochę pieniędzy zostawione na doprowadzenie do stanu bdb ( wymianę rozrządu oleju filtrów i co tam jeszcze się przytrafi)

96

Odp: Fortschritt E514 Perkins

moja 16 jeszcze mnie zadziwia i to nie koniecznie pozytywnie

97

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Z  tymi cenami to rzeczywiście tak jest wcześniej było kilka tańszych w lubelskim a teraz tylko dwie sztuki stoją i to ceny powyżej 34tys. Ogólnie to w całej Polsce ceny 514 wzrosły, chyba zaczynają ludzie doceniać te maszyny.

98

Odp: Fortschritt E514 Perkins

ojciec jeździł  patrzeć 'perełki" za około 20-23 tyś na dzień dobry opuszczali 2-3 tysiące, ale i tak nie warte zachodu, bo silniki to jakieś padochy...

99

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ja już wątek o e514 to powiem że była w mojej okolicy, dokładnie 10km ode mnie za 24tys. Opuścił cenę gość od razu na 22tys. Najlepsze było to że wszystko spawane co się dało, sieczkarnia załączana przez skręcenie kabli na ryja, a pod silnikiem wanna oleju. Mówi że to drobny wyciek. Ja mówię że przy takim drobnym wycieku w razie pożaru nie ma żadnych szans na uratowanie maszyny. Do końca nie udało mi się go przekonać, że nie ma racji. I tak gdzie by nie pojechać to wałki próbują wciskać.

100

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Grzechu od takiego popaprańca nie warto kupować zawsze będzie to sprzęt zaniedbany.