161

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Pietia napisał/a:
bartek napisał/a:
Ricky napisał/a:

Znam gościa to ze 4 km przez pola od mojej wioski:) heheh mały i złotem obwieszony:D no gość ściąga dalej klamoty ale ja z nim interesów nie chcę za bardzo robić:D Jutro jadę jeszcze obejrzeć chyba ładną sztukę:) Mam nadzieję że to będzie ten którego od 2 miesięcy szukam.....:_)

Interesów robić nie musisz, ale zobaczyć możesz, może to czego szukasz jest pod nosem. Ja u niego kupiłem i to był pierwszy kombajn, który oglądałem. W tym roku będzie 10 sezon i gdybym miał wybór to kupiłbym go jeszcze raz.

Bartek moja 512 w tym roku będzie miała 15 sezon żniwny nić przy silniku nie ruszane choć ostatnimi laty ma już lekko

Gratuluje tak długiego związku, ja chciałbym się przesiąść na 524 ale moja 512 nie daje mi na razie powodów do rozstania.

162

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Witam ,panowie podepnę się pod temat ponieważ szukam 514 z silnikiem ifa. Ten którego oglądałem miał na zimnym silniku 3,5 atm i obojętnie czy na wolnych czy wysokich obrotach, i tutaj moje pytanie czy po rozgrzaniu  ciśnienie nie spadnie poniżej 2 atm ,dodam że silnik chodził ok 15-20 min

163

Odp: Fortschritt E514 Perkins

żeby coś wiarygodnie sprawdzić to trzeba w pole i rozgrzać olej do 90 stopni

164

Odp: Fortschritt E514 Perkins

no to raczej sie nie rogrzal do tych 90 stopni

mdw

165

Odp: Fortschritt E514 Perkins

No więc Panowie ogłaszam że wreszcie udało mi się kupić MDW 514 z 95roku. Maszynka w niebieskim malowaniu. Jak zgram zdjęcia to się pochwalę...:)

166

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Kto uzytkuje 514 z silnikiem perkinsa?

167

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Ja  mam.

168

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Witam Panów po bardzo długiej przerwie.Szukam nie zmęczonej 514 MDW z kabiną nowego typu,całość w bardzo dobrym stanie.

169

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Sprzedałeś i szukasz innej czy drugiej?

170

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Bedę sprzedawał jak cos lepszego a raczej wygodniejszego kupię,

171

Odp: Fortschritt E514 Perkins

PawełS.64 napisał/a:

Bedę sprzedawał jak cos lepszego a raczej wygodniejszego kupię,

O ile pamiętam masz kombajnistę, po co mu wygodniejszy kombajn ??? hmm

172

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Dobre Pytanie Androl wink
A tak nawiasem to ten Bizon z opisu to Twoja inwencja twórcza czy fabryka takie wypusty robiła ?

Siły na zamiary zmierz....

173 Ostatnio edytowany przez androl (2018-08-08 11:37:45)

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Fabryka z turbem robiła rekordy ale one miały tylko 125 KM mój ma 150 :dance: 14 lat śmigał w poprzednim bizonie od tego sezonu pracuje w następnym, parametry ma cały czas jak nówka.
No ale nie zaśmiecajmy dalej tego wątku bajzonami.

174

Odp: Fortschritt E514 Perkins

androl napisał/a:

O ile pamiętam masz kombajnistę, po co mu wygodniejszy kombajn ??? hmm

Bo za rok już może nie mieć

W tym roku miałem  trzy różne oferty pracy na kombajnie (bo rok temu jeździłem) wszystkie właśnie na starszych bizonach, claasach  gdzie kabina rzadko jest a klima to marzenie nie ma już chętnych jeździć za 30-40 (czasem 50) przez kilka dni gdy roboty można przebierać.

W bizonie na pewno masz 150 km mój autobusowy ma podobno 130

175

Odp: Fortschritt E514 Perkins

PawełS.64 napisał/a:

Bedę sprzedawał jak cos lepszego a raczej wygodniejszego kupię,

Kolega ze Śremu????? Hymmmm……. :beer::beer::beer: Cos mi znajome to Landini chociaż mogę się mylić...… Skąd dokładnie jesteś?????
Co do wygodniejszej kabiny...… Nie lepiej poszukać jakiejś kabiny od 524 i zrobić przeszczep ewentualnie dołożyć klimę????? Zamieniać 514 na 514 z lepsza kabiną znając każdą bolączkę tej pierwszej to chyba słabe rozwiązanie...… Zawsze można kupić nowszy sprzęt który lepiej wygląda a nie koniecznie będzie on lepszy pod względem technicznym...… Oczywiście każdy ma swoje przekonania i decyzje...… i oczywiście kwestia funduszy jakie się ma do dyspozycji

176

Odp: Fortschritt E514 Perkins

czy jest sens zmieniac 512 na 514? jak to wyglada jesli chodzi o wydajnosc? moja 512 walnela juz w tym roku jakies 110 ha a jeszcze ja czeka gryka i za rok zapowiada sie ze lzej nie bedzie miala

177 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-08-09 17:41:09)

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Bebechy wszystkie te same więc wydajności większej bym się nie spodziewał. Tyle że masz napęd mlocarni pasem płaskim a w 514 jest 3HB. Jak co to szukaj drugą 512 do kompletu razem z operatorem. Albo 517

E 516 na części
Telefon 695 076 269

178

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Właśnie, jeśli chcesz tylko lepszy komfort to zmień na 514 a jeśli komfort i wydajność to tak jak pisze Laszek 517

179

Odp: Fortschritt E514 Perkins

To juz chyba raczej w 524/525 bym uderzal

180

Odp: Fortschritt E514 Perkins

Matey napisał/a:

To juz chyba raczej w 524/525 bym uderzal

Powodzenia, ale 514 nie sprzedawaj...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia