61

Odp: Nasze agregaty

Paliwo kosztuje 4,2 zł po co kupować wielki ciągnik nie mając na celu kupienia dużych maszyn. 3,2 agregat do forszaja to nieporozumienie i marnotrastwo. Sory Radku ale to jest moje zdanie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

62

Odp: Nasze agregaty

Forszaj= 8l / h  , powyzej C360 czy tez inny zetorek = mniej wiecej tyle samo smile  duze maszyny= tylko duze ciagnik i duze pola, srednie maszyny = srednie i duze ciagniki, srednie pola smile kto wie co przyniesie jutro.
Na jednym pelnym baku forszaja zaoram moje pola i jeszcze ktores przejade kultywatorem wiec czy to bedzie 2 przejazdy wiecej na polu agregtem to mi to nie gra roznicy przy moich paru ha. a u mnie teraz po 4,32 zł.
Ja dalem za swojego forszaja 14tys do zrobienia bylo tylko sprzeglo i hamulce koszt moze 30zl. A jak chcialem kupic C330 to ogladalem nawet po 16tys i jak tu nie kupic duzego ciagnika? a pozniej C330 z kupnem i naprawa drobna wyszlo 5 tys. a za agregat nowy dalem niecale 4tys. 
To jest tylko hobby taty. smile

gg 2215972

63

Odp: Nasze agregaty

Panowie polecam osobiśćie brone wahadłową AMAZONE z siewniliem powiedzmy D7 AUTOMA NA ŚCIESZKI I ZNACZNIKI SUPER SPRAWA tylko orka i siew nic więcej zrobię zdjęcia i zobaczycie jak to wyglada prezentuje sie super.

64

Odp: Nasze agregaty

forum to forum a nie klub bajkopisarzy już widze te 8 litrów paliwa na godzinę -fabrycznie nowe ciągniki mialy wyzszą normę na postoju a co dopiero 20 letnie lub starsze rzęchy big_smile

65 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2008-09-25 01:18:45)

Odp: Nasze agregaty

nie wiem jak wasze moj tyle ok pali smile nawet przed chwila obliczylem smile ale jutro bede znal dokladny wynik

gg 2215972

66

Odp: Nasze agregaty

norma forszaja to 10l/mth 8 to może  pali na wolniutkich obrotach bez maszyny

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

67

Odp: Nasze agregaty

To duzo cos tej ropy bierze.JD 3140 w agregacie aktywnym z siewnikiem na godzine pracy potrzebuje ok 11 litrow,a w godzine zasieje 1.5 ha.Na to wychodzi ze JD wcale tak duzo nie pala jak sie powszechnie uwaza....

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

68

Odp: Nasze agregaty

Ja forszajem z agregatem aktywnym siałem hektar 1 h czyli spalałem 10l

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

69

Odp: Nasze agregaty

Panowie z agregatem uprawowo siewnym Amazone jadąc II-2 równo 1h w godzinę
Moim zdaniem nie ma, co siać szybciej w taką suszę jadąc wolno uzyskuje się pożądany efekt późniejszych wschodów ja już to przerabiałem potrafiłem posiać w 10 godz. i 15 h zboża. Jadąc wolniej można bardziej ustawić docisk centralny na siewniku

Pamiętam czasy, kiedy zetorem 7211 siałem poznaniakiem jak to pole wyglądało najpierw dwa razy agregat później siewnik a teraz praktycznie jeden przejazd i jaki efekt super wschody ścieszki przejazdowe i oszczędności paliwa, ale niestety trzeba ponieść koszty zakupu odpowiedniego sprzętu wiadomo na kilka hektarów się nie opłaca chyba, że ktoś nie, co robić z kasa lub świadczy usługi ładny zestaw Amazone można już znaleźć za 10 do 15 tys.

70

Odp: Nasze agregaty

pepe75 napisał/a:

forum to forum a nie klub bajkopisarzy już widze te 8 litrów paliwa na godzinę -fabrycznie nowe ciągniki mialy wyzszą normę na postoju a co dopiero 20 letnie lub starsze rzęchy big_smile

czytając te wszystkie posty o spalaniu też nie mogłem uwieżyc pepe plus za tego posta

71 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2008-09-27 01:59:16)

Odp: Nasze agregaty

no to tak ok 9 h orki,ok 2 h na postoju i ok 2,5 h jazdy po nowy agregat ponad 30km + wszystkie dojady do pol.+ klopoty ze sprzeglem,  jak zaczynalem mialem pelny zbiornik zostalo  20 l ; Ja wiem swoje i moj forszaj tez smile   
aa odczyt z licznika 13,9 h

wiec niech stoi te 13 h na wolnych obrotach - 13 h : 105 l = 8 l /h   cuda :nie_wiem:
a znam dokladne czasy przyjazdu i wyjazdu i ciagniczek chodzil min 15 h

gg 2215972

72

Odp: Nasze agregaty

radek może chcesz się zamienić na mojego bo ja to zbiornik potrafię  opróżnić w siedem godzin  albo po ośmiu hektarach smile

73

Odp: Nasze agregaty

co do spalania uprawiałem dzis  15 ha agregatem 4.5 metra pierwszy raz jezdziłem na  3 grupie 2 biegu puzniej 3 grupa 3 bieg  czasami bestie zółwia załanczałem  i spalil mi okolło 120l   to jeszcze lepiej :Di nienarzekam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

74

Odp: Nasze agregaty

radku to musze ci przyznać że masz super oszczędny ciągnik bo mój to na te 9h orki spala cały zbiornik a zaorze max na długim polu 8ha

Odp: Nasze agregaty

Pietrze, ty chyba ostro mu pędzlujesz, przyznaj się.

76

Odp: Nasze agregaty

W moim agregacie aktywnym pali 12 litrów na h i jestem zadowolony.

77

Odp: Nasze agregaty

a moj na pelnym baku 120l - plug 6 skib gleba lekka 5/6 klasa dziabne 12 do 13 ha czs orki okolo 10h 11h ale dupsko boli

78

Odp: Nasze agregaty

przypuszczam by bylo szybciej jak bym mial obroyowke

79

Odp: Nasze agregaty

piotr_czaplinski napisał/a:

Pietrze, ty chyba ostro mu pędzlujesz, przyznaj się.

nic podobnego jeżdze delikatnie i bez agresji ale z tego co wyczytałem na naszym forum to w moim 323 doszło do rozregulowania pompy wtryskowej i za dużo podaje paliwa ale na100% nie jestem pewny

Odp: Nasze agregaty

Witam. trochę zwlekałem, ale w końcu udało mi się dodać fotki agregatu. Oto on:
http://www.fothost.pl/upload/08/41/48cff268.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/41/e44b31f3.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/41/6765db79.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/41/6ece57a4.jpg
Jedyny problem to brak wkładu do wieżyczki, ale jutro będziemy to przerabiać. Wiec jeśli uda mi się wyjechać w pole to będą następne fotki.
Czekam na wasze opinie :beer: