81

Odp: Nasze agregaty

Łaszczuś nie niszcz oryginalnego mocowania tylko dorób tą wieżyczkę naprawdo warto bo mam takie same zapinanie i to bardzo wielka wygoda a w przyszłości pomyśl o wałkach z przodu bo to fajna sprawa

82 Ostatnio edytowany przez Bombay (2008-10-08 15:04:45)

Odp: Nasze agregaty

Hej Łaszczuś... a z którego roku masz ten agregat? Ja mam tez taki tylko mam z tyłu podwójne wałkino i mój jest z 1986 roku. Oglądając zdjecia twojego zastanawiam sie czy twoj ma oryginalny wałek czy był przerabiany? no i moj jest na jeden siłownik rozkładany. rame masz z rurek a ja mam zespawane ceowniki nie wiem jak to fachowo nazwać. pozdrawiam
lepiej załozyc włoke z przodu niz wałki.

83

Odp: Nasze agregaty

Mój wczorajszy zakup.
http://img376.imageshack.us/my.php?imag … 665wu8.jpg
Kolejny forszaj.

84

Odp: Nasze agregaty

hmm slawek ile dales za ten agregat i jak uprawiaja te walki zrobione z preta ?? jest moznliwosc kupienia własnie takiego agrehary z walkami z preta za 2500zł ale mnie jakos nie przekonuja walki zrobione z pretów neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: Nasze agregaty

Dałem 3500 zł. Wiem, że wałki to badziewie ale kupiłem go pięć kilometrów ode mnie. Nie chce mi się jeździć.

86

Odp: Nasze agregaty

jaka szerokość 5,2m?

87

Odp: Nasze agregaty

Chyba tak, ale nie mierzyłem.

88

Odp: Nasze agregaty

Mam możliwość kupienia takiego samego za 1,5tyś ale z tym mi się nie spieszy... Ważniejsze wydatki mamy teraz na głowie

89

Odp: Nasze agregaty

Czas to mój największy wróg. Przed kupnem, na próbę, wjechałem w 3,5 ha. Zrobiłem to w godzinę, czyli wychodzi hektar ok. 15 minut. Po tym doświadczeniu, zbyt długo się nie targowałem.

90

Odp: Nasze agregaty

na lekich ziemiach to da sobie rade ale jak wjedze w dobrą gline to dam sobie co nieco obciąć żę w 15min. to wiele nie zrobi a jak przejedzie kilka razy to pole będzie zajerzdzone a nie uprawione, ja mam agregat na dwóch wałkach z przodu z płaskownika 10x30 łapy i drugie wałki na spręrzynowanym cięgle całość 4,20 i jak na glinie przejade 2,3x to jest konkretnie zrobione a agregar nie jest leki.
Tak żę mi sie niechce wierzyć że takim agregatem w 15min hektar dobrze sie zrobi . chyba że ma sie ziemie mówiąc potocznie że można kijem zagarnąć

91

Odp: Nasze agregaty

Nie mam glin. Drugiej klasy jakby zebrać ze wszystkich pól, może byłoby z hektar. Większość czwarta klasa. Żwir.
Przygotowałem tym agregatem pole pod orkę zimową, więc wiadomo, że niezbyt głęboko. Tyle tylko, żeby wyrosła mierzwa po agregacie podorywkowym nie wystawała spod skib. Czwarty bieg na drugim reduktorze, 1700 obr. Po co miałbym ściemniać ? Odkąd skończyłem podstawówkę - nie kłamię.
Co będzie się działo po świeżej orce, to się zobaczy.

92

Odp: Nasze agregaty

ja ci slawek wierze ze w 15 minut hektar sie machnie big_smile  to jest zaleta szerokosci  i szybbkosci tego sprzetu big_smile  ja mam wezszy agregat i mi wychodzi przy uprawie pod zasiew jakies 30 minut ale z bronami ciagnymi z szerokoscią  5 metrów  to do 20minut hektar big_smile i uprawione:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: Nasze agregaty

zalerz od rodzaju ziemi nie karzda maszyna jest zła.
byłem kiedyś u chnadlerzy koło sępulna-kraj i chandlarz- rolnik opowiada mi historie że 6 skib ciąga i orze forschrittem 303 no i ma racje na ich ziemiach to 7 by ciągnoł, albo by sie w piasku zakopał jak by miał dobre opony ja ciągam 4 skiby i jak chce zrobic dobrą orke na 25cm więcej nie zaczepie skib

94

Odp: Nasze agregaty

dokładnie u mnie to samo-ziemia jest w miarę ciężka i łatwo klei się do odkładni

95

Odp: Nasze agregaty

dokadnie  kazdy dobiera sprzet do uprawianej ziemi big_smile jak ciezka  i gliniasta to potrzeba troszku mocy by to  uprawic lub zaorac a jak piachy to  polatac i uprawione big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

96

Odp: Nasze agregaty

wojtas napisał/a:

dokadnie  kazdy dobiera sprzet do uprawianej ziemi big_smile jak ciezka  i gliniasta to potrzeba troszku mocy by to  uprawic lub zaorac a jak piachy to  polatac i uprawione big_smile

Zgadza się. Ja mam dość ciężką ziemie ale wmiare sprawnie się ją uprawia <może zasługa agregatu>. Jednak jeżeli chodzi o orke to forszajowi ciężko idzie. Z pługiem grudziądzem 5*35 jedzie na I-4 czasami III-1 - szerokość orki równa szerokości ciągnika

97

Odp: Nasze agregaty

orientuje się ktoś w cenach wałków do agregatów ?? poszukuję orientacyjnych cen podwójnych strunowych i pojedynczego pakera o szerokości ok 4,2m. Mowa o takich na tył - konkretnie do kultywatora. A może macie jakieś namiary na coś takiego ??

gg 5118068

98

Odp: Nasze agregaty

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/516 … 99a2f.html a  to kawałek mojej fury z uprawowo-siewnym

99

Odp: Nasze agregaty

Mam taki sam agregat Lely. Jak ci sie sprawuje? Na jakich obrotach wałka pracujesz??

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

100

Odp: Nasze agregaty

jeżdze na 540 obrotów i sprawuje się elegancko i wschody po nim są rowniejsze i ogólnie ładnie jest na polu