21 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2012-06-10 22:59:12)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

emil na środkowym zdjęciu po prawej stronie powinieneś mieć czwartą końcówkę do dobijania oleju pomiędzy siłownikiem  lewym a prawym .Jeżeli siłowniki się razem równo nie wysuwają to musisz dobić olej pomiędzy siłownik lewy a prawy.A ta w ogóle to podejrzewam że ten cheder albo ma zdemontowane linki z wałkiem do wyrównywania lewej z prawom stronom(jak było w starszych 514) albo został zdemontowany układ do dobijania oleju(bo by zaciekawiła do czego jest czwarta złączka olejowa).

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

22 Ostatnio edytowany przez jano323 (2012-06-11 07:01:21)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

ja mam cheder 5m roboczych i u mnie są 4 gniazda 3 są pomalowane kolorami i je używam ale jak przywiozłem kombajn od niemca to zacząłem testować to 4 gniazdo ,podłączyłem jeden z przewodów od wysuwu motowideł i zaczął wysuwać lewą stronę --po co?? nie wiem ,jak zamieniłem przewody to poszła druga strona  więc wypośrodkowałem i więcej tego gniazda nie używam , dziwi mnie po co to zrobili ? w jakim celu .

23

Odp: Wysuw motowidła w E 514

jano323 to jest właśnie dobijanie  oleju, służy to do uzupełnienia braków oleju9nieszczelne siłowniki lub pęknięta rurka)

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

24

Odp: Wysuw motowidła w E 514

ojanusz u mnie nie ma właśnie tego czwartego gniazda. Spróbuje to odpowietrzyć tak jak pisaliście, jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać.Jak uporam się z problemem to dam znać. Dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie się moim problemem i za tak liczne porady.

25

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Jest jeszcze jeden problem który może się tym objawiać :jak ciężko chodzi posuw ,trzeba dobrze posmarować to rurę od wysuwu bo są tam tulejki ale nie ma kalamitek i aby sprawdzić to zamień siłowniki z prawej na lewo to ci pokaże czy to wina siłownika czy tulei prowadzącej.

26

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Rury i tuleje były czyszczone i smarowane ,siłowniki byłe zamieniane miejscami i efekt był taki sam  jak przed zamianą.

27 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-06-12 20:37:32)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Emil a masz dobrze połączone siłowniki? Musi być tak że jeden wąż idzie np.do lewego siłownika i musi być podłączony od strony tłoczyska a drugi wąż jest podłączony do prawego siłownika też od strony tłoczyska a tyły siłowników muszą być połączone ze sobą rurką w której znajduje sę szybkozłącze do dobijania ciśnienia o którym pisał kolega Ojanusz. Działa to tak, że jak dasz olej na lewy siłownik to tyle ile on sie wysunie to tyle samo jego druga strona  przepchnie tyle samo oleju na drugi i drugi wysunie się tyle samo-po to one są połączone ze sobą. Też miałem podobny problem na początku, musisz po prostu zrozumieć jak to działa to wtedy dojdziesz co i jak smile

28

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Ciekawy i za razem prosty system aby siłowniki wysuwały się tyle samo niezależnie od ich obciążenia .

29

Odp: Wysuw motowidła w E 514

tak ma np claas zrobione siłowniki  ..  nawet od  podnoszenia  motowideł   działają na takiej zasadzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Dokładnie Koseś smile

31 Ostatnio edytowany przez emil (2012-06-13 11:38:46)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Dzięki  przemo za podpowiedź nie pomyślałem o tym i  muszę to sprawdzić. A jeszcze jedno to wtedy przy hedrze powinienem mieć cztery wejścia hydrauliczne, a u mnie  są tylko trzy. Chyba że źle rozumuję.

32

Odp: Wysuw motowidła w E 514

emil a z którego roku masz ten heder?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

33

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Tak, powinny być 4 wyjścia. To czwarte jest wpięte w tą rurkę co łączy siłowniki i słuzy tylko do dobijania ciśnienia, aby wyrównać siłowniki.

34

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Emil jak tam, doszedłeś co i jak?

35 Ostatnio edytowany przez emil (2012-06-16 08:47:04)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Witam koledzy, przemo doszedłem co i jak dzięki twojemu opisowi trochę mi się rozjaśniło, a po telefonie do kolegi ojanusza juz wszystko wiedziałem. Problem tkwił w tym że było to zrobione na trójnikach i źle podłączone.Zrobiłem to tak jak mi doradziłeś Ty i kolega ojanusz i wszystko działa jak należy, nawet się równiutko wysuwają. Dzięki wszystkim za pomoc a szczególnie kolegom ojanusz i przemo, oczywiście dla was leci +.

36

Odp: Wysuw motowidła w E 514

To dobrze, że doszedłeś co i jak, dzięki za+ Pozdrawiam smile

37

Odp: Wysuw motowidła w E 514

witam koledzy ja mam taki problem w czasie cięcia wysuwa mi się lewa strona przy kombajnje  mdw 514 mam trzy szybkozłącza  prośiłbym o zdięcie  podlączenia  czwartego szypkozłącza

38 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2014-06-28 16:08:53)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Czwarte szybkozłącze na hederze służy dobijania ciśnienia pomiędzy lewą a prawą stroną.Jak ci się tylko ruszy lewa strona to przełączasz końcówkę na te czwartą i dajesz ciśnienie aż się ruszy prawa,i przełączasz z powrotem jak było na początku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

39

Odp: Wysuw motowidła w E 514

2 opcja to manszety do wymiany

40

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Jacy masz racje ,najczęstszą przyczyną potrzeby dobijania ciśnienia są zużyte manszety.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile