41

Odp: Album rodzinny ;)

Nie mam mechaniczną ... ale sprawdź bo przy tych silnikach była zwykła pompka na pompie  i 2 odstojniki dla wygody ...
pompę wtryskową masz pomiędzy cylindrami   lekko położona w stronę kabiny  prawda ? jeżeli nie pomyliłem silnika  to masz taki sam silnik jak ja miałem ...

sprawdź dobrze  i zapisz sobie wymiary pasków klinowych  na alternatorze  pompie wodnej i wentylatorze 
do tego wentylator masz  tak jakby na trujramieniu  osadzony  jak tam masz luz to paski będą płonąć ... niestety  sprawdź dobrze ...
jaki masz hydrostat ? linde czy Boscha ?  filtry w hydraulice wymień   masz 2 w zbiorniczku  tam grze jest olej ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Album rodzinny ;)

Wojtek dostajesz plusa.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

43

Odp: Album rodzinny ;)

No gdzie pompa wtryskowa i ręczna pompka to tyle wiem. Hydraulike mam linde. U znajomego potrzyłem w 108 bo ma ten sam silnik to ma założoną elektryczną pompkę przelotową nad zbiornikiem i zdaje egzamin pierwszorzędnie.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44

Odp: Album rodzinny ;)

jaka to pompka? muszę wstawić do pokosówki.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

45 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2016-09-11 12:22:37)

Odp: Album rodzinny ;)

Ja dokładałem pompkę elektryczną do terenowego wózka widłowego. Piękna sprawa. Przyjemność taka kosztowała 100 zł. Dwa lata chodzi bez zarzutów a dziennie chodziła kilka godzin. Założyłem dlatego że przy silniku nie było pompki ręcznej a zważywszy na dolny zbiornik paliwa silnik forda lubił się zapowietrzać mimo 1/3 stanu ropy w zbiorniku.
Jakby komuś były potrzebne namiary na taką pompkę to mogę zajrzeć do faktur smile

46

Odp: Album rodzinny ;)

Jak zbiornik paliwa poniżej pompki zasilającej wystarczy założyć taki zaworek
http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny … 01578.html

47

Odp: Album rodzinny ;)

androl napisał/a:

Jak zbiornik paliwa poniżej pompki zasilającej wystarczy założyć taki zaworek
http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny … 01578.html

Mam takie coś ale i tak nie działa tak jak powinno w kombajnie i zamierzam zainstalować takie coś
http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/POMPA-P … R-NOWA/245

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-09-11 14:41:18)

Odp: Album rodzinny ;)

mam w c360 zbiornik pod podłogą i zaworek zwrotny dał tyle że z zasilania nie spada, ale znowu przez przelew z pompy wtryskowej ściąga. postoi 4-5 godzin i tzeba przepompować dziada. musze pokombinować zimą i przelew inaczej podłączyć...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

49

Odp: Album rodzinny ;)

w 16 też mam tak, że paliwo jak jest tylko w dolnym zbiorniku to trzeba pompować, inaczej nie zagada.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

50

Odp: Album rodzinny ;)

andre902 napisał/a:

w 16 też mam tak, że paliwo jak jest tylko w dolnym zbiorniku to trzeba pompować, inaczej nie zagada.

tak jak w moim fordzie. nawiasem mówiąc napęd już działa

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Album rodzinny ;)

androl napisał/a:

Jak zbiornik paliwa poniżej pompki zasilającej wystarczy założyć taki zaworek
http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny … 01578.html

miałem założone kilka takich i nie zdały rezultatu.
Dopiero po zainstalowaniu pompki elektrycznej wszystko było ok. Silnik lepiej odpalał.

52

Odp: Album rodzinny ;)

MAREKPE napisał/a:
androl napisał/a:

Jak zbiornik paliwa poniżej pompki zasilającej wystarczy założyć taki zaworek
http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny … 01578.html

Mam takie coś ale i tak nie działa tak jak powinno w kombajnie i zamierzam zainstalować takie coś
http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/POMPA-P … R-NOWA/245

Ja miałem właśnie taką od nich  i super się sprawdziła, polecam. A piszę "miałem" bo wózek widłowy już sprzedałem.

53

Odp: Album rodzinny ;)

super sprawa, dziękuję. Ona działa cały czas czy nabija i rozłącza się? Ma jakiś przelew sobie że puszcza nadmiar czy coś takiego?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

54

Odp: Album rodzinny ;)

Fenol napisał/a:

super sprawa, dziękuję. Ona działa cały czas czy nabija i rozłącza się? Ma jakiś przelew sobie że puszcza nadmiar czy coś takiego?

U mnie działała cały czas, ale możesz jej używać tylko przy odpalaniu i ją wyłączyć . Ja montowałem ją na szybko pod oddzielny przełącznik ponieważ w tym silniku nie było pompki ręcznej. Przed odpaleniem włączałem, po zgaszeniu wyłączałem, jednak zdarzyło się kilka razy,  że chodziła ponad godzinę i nic się jej nie stało dlatego polecam pompkę od tej firmy z linku.

55

Odp: Album rodzinny ;)

Panowie Album Rodzinny a wy tu o pompkach paliwowych .... ehh

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

56

Odp: Album rodzinny ;)

oczyść wątek i z banki smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

57

Odp: Album rodzinny ;)

Przepraszam, rzeczywiście złe miejsce na taki temat.

58

Odp: Album rodzinny ;)

Witam
Laszek mam kilka pytań w sprawie commandora:
Gdzie znajdę bezpieczniki ?
Jak dojść do klepisk pod rotorami ?
Jak ustawia się klepisko główne ?
Może wiesz czy można elektrozawory potraktować trochę wodą ( muszę umyć koło elektrozaworów bo gdzieś ma przeciek  ?

59 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-04-02 10:25:05)

Odp: Album rodzinny ;)

Bezpieczniki są pod pulpitem że wskaźnikami i przełącznikami. Żeby dojść do klepisk to odkrec podsiewacz ten pod rotorami a żeby z nim wyjechać to zdemontować całą sieczkarnie. Co do mycia to myj śmiało aha klepisk główne to ustawiasz tymi dwoma wajchami z prawej strony fotela

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: Album rodzinny ;)

ok dzięki za odpowiedzi
Jak będę miał jakieś Pytanie to napisze tu w poście