41

Odp: Regulacja targańca E514

w 516 robiłem nowy kątownik na bagnety od bizona, zwykły kątownik i metr oryginalnego jako wzornik do wiercenia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Regulacja targańca E514

Ja zakładałem nowy od bizona tylko nie wiem czy od 56 czy 58. Trochę nie pasują otwory na śruby, które są przy hederze. Po zmianie listwy wymieniłem wszystkie bagnety i kosę. Oczywiście na te od bizona. Kosa od bizona teraz mi pasuje bez żadnego skracania czy przedłużania. Zmieniam tyko samo mocowanie kosy tak jak kolega jano323 zdjęcia w poście 34 z tym że ja zakładam śruby kl 12.9 i nic się nie urywa.

43 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-01-21 22:11:02)

Odp: Regulacja targańca E514

Myslalem wlasnie nad bizonowskim zeby nie wiercic kazdego otworu na bagnet, wywiercenie paru otworow na sruby mocujace do hedera to mniejszy problem. Akurat kose mamy kupiona w tamtym roku, orientuje sie ktos czy trzeba z nia kombinowac? Przemo jak oceniasz przerobienie, warto bylo?

Twój katownik pasowal idealnie czy musiales cos przedluzac, skracać, ciąć, spawać?

44

Odp: Regulacja targańca E514

a czy ktoś kombinował już z targańcem od 524?
Mam 524mdw napęd kosy zwykły na targańcu, taki trójkąt i strasznie rwią mi sie mocowania tego trójkąta do chederu, takie kontowniczki z bolcami. Pęka to urywa się wyrywa oryginalnie było przykręcane na śróby ja mam już to przyspawane a i tak lipa urywa się obok spawu. co można poradzić jakieś sugestie?

45

Odp: Regulacja targańca E514

Kumpel z rekorda zamontował i zapomniał o kłopotach

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

46

Odp: Regulacja targańca E514

Witam,może  ktoś wie czy do forsza można  kupić jakąś w miarę dobrą kose albo zalozyc z jakiegoś innego zachodniego kombajnu.Bo te z bizona to chyba slabej jakosci.Mam kose z która kupiłem kombajn i tam na stalkach pisze balmet może się ktoś orientuje co to za kosa ??

47

Odp: Regulacja targańca E514

Zwykły rzemieślnik. Kup same nożyki górnonacinane i ciesz się dobrą kosą. Zrobiłem tak w bizonie, ojciec w 512, z tym, że on kupił nożyki od bodajże new hollanda i droższe. Powiem szczerze, że ta jego sztanga jest zajexista. Nożyki są tak dobrze zahartowane, że ładnie się ścierają i kosa jest cały czas ostra.

48

Odp: Regulacja targańca E514

Balmet robi właśnie kosy i ogólnie nożyki do kombajnów i kosiarek. Co do jakości to balmety mam w kosiarce dyskowej i powiem że są nawet nawet. Jak kosy to nie wiem ale sąsiad teraz robił remont hedera w 512 i właśnie taką kosę kupił. Dopiero po sezonie będę wiedział co i jak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

49

Odp: Regulacja targańca E514

Ja zmieniłem na balmeta nożyki górnonacinane i byłem zadowolony. Cena nieduża to w sumie za te pieniądze to jakość dobra.

50

Odp: Regulacja targańca E514

Dzieki koledzy za info,to spróbuje kupić kose balmeta z tymi nożykami górno nacinanymi skoro mówicie ze są lepsze niż te dolno nacinane.Ma ktoś jakieś namiary na sklep czy producenta gdzie mozna kupic kose??

51

Odp: Regulacja targańca E514

Ja radzę kupić same nożyki i samemu przebić. Jak pytałem o gotowca to powiedzieli mi wtedy ok 700zł a za 300zł ze wszystkim się zmieściłem. Nie jest to żadna filozofia przebić i nie schodzi tak długo jak się może wydawać. Satysfakcja gwarantowana i kaska w kieszeni zostaje wink

52

Odp: Regulacja targańca E514

Gdybym miał dobry płaskownik to bym tak zrobił kupił same nożyki nawet z clasa i przebił.Tylko po co będę inwestował w nożyki i nity jak ten mój płaskownik jest powycierany,i sam nie wiem ile ma sezonów w każdej chwili może się też urwać.Mam też drugą kose kupiłem nową ale totalne rzemiosło w trzecim sezonie się urwała, płaskownik sie powyciągał nożyki to wygladaja jak by 10 lat kosiły totalna masakra.Dlatego potrzebuje całej kosy.

53

Odp: Regulacja targańca E514

http://hemas.pl/component/jshopping/pro … 5?Itemid=0

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Regulacja targańca E514

Jak kosę w całości to też mają w Wągrowcu, sąsiad właśnie tam kupił. Misiek a powiedz skąd jesteś bo też gościu w Dziewokluczu co zajmuje się produkcją stołów do rzepaku dorabia jaką się chce

E 516 na części
Telefon 695 076 269

55

Odp: Regulacja targańca E514

Dzieki koledzy za pomoc kupiłem kose balmeta nożyki górno tnące za 370 zł

56

Odp: Regulacja targańca E514

Daj znać jak się będzie spisywać. Ciekawe czy gotowe kosy nabijają takimi samymi nożykami co mają ogólnie sprzedawane na sztuki, czy są nitowane jakieś inne.? Cena dobra to nawet nie opłacało się tłuc.
'

57

Odp: Regulacja targańca E514

Miałem dać info jak mi się kosa balmeta będzie sprawować i powiem ze ta górno tnąca niezłe tnie narazie żadnych zużyć nie widać i chyba jak za te pieniądze to mogę śmiało polecić.

58

Odp: Regulacja targańca E514

Moim zdaniem nie ma nawet porównania, dobrze, żeś zadowolony  big_smile

59

Odp: Regulacja targańca E514

Witam
Czy ktoś ma zdjęcia mocowania targańca do chedera
W miejscu gdzie powinna być na czterech śrubach jakąś regulacja ustawienia kosy poprzedni właściciel zespawał na stałe
Prubuje odtworzyć stan oryginalny ale nie wiem jak to powinno wyglądać
Pomuszcie

60

Odp: Regulacja targańca E514

sluchajcie, czemu w targancu, tam gdzie jest klin slychac tłuczenie? Klin zalozylem nowy, rowek w targancu nie rozbity, śrubą dociągniete fest a mimo to ma luz. Jezdzilem tak dwa dni i widze ze zaczyna już wyrabiać targaniec. Podloze tam jakis kawalek cienkiej blaszki, ale to rozwiazanie chwilowe, bardziej mnie zastanawia dlaczego wszystko skrecone jak w książka głosi a gdzieś tam łapie luz?