61 Ostatnio edytowany przez Matey (2011-07-23 12:19:59)

Odp: Hamulce

panowie u mnie sprawa wyglada tak, nie mozemy odpowietrzyc hamulców, zmieniliśmy pompke hamulcowa bo leciał z niej płyn, z odpowietrznika przy rozdzielaczu nie ma powietrza, odpowietrznik przy prawym kole to samo, a mimo to gdzieś w układzie jest powietrze, bo wciskujac kilka razy pedał hamulca ze ze zbiorniczka wyrzuca mi płyn (tak przynajmniej wywnioskowałem) na ta chwile ponad litra płynu poszedł w glebe mad

i od czego to zależy, że czasami pedał hamulca musze wciskac 40 razy zeby zaczal "rosnąc" a czasami 5?

62

Odp: Hamulce

to jest wina zaworka w pompce jak ci płyn wyrzuca

63

Odp: Hamulce

podobne objawy były przy starej jak i nowej pompce, czyzbym mial takie szczescie i kupil nowa uszkodzona pompke?

64 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-02-13 15:14:23)

Odp: Hamulce

No  ja też  się wk..em . Nowa  pompka z Pankowa i przecieka ,  do tego nie mogę do końca układu odpowietrzyć  . Uznają reklamację ? Zastanawiam  się  nad tą z 360 .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

65

Odp: Hamulce

Sąsiad w 512 założył od jakiegoś busa pompkę to jak przyhamuje to siedzi na szybie big_smile jak robiliśmy hamulce w 303 to sąsiad też mi dał pompkę od jakiegoś busa i nawet szło jakoś ją tam wpasować a hamulce to tak samo-koła w miejscu stają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

66

Odp: Hamulce

Laszek a byś mógł się dowiedzieć od jakiego by była dobra ta pompka ?
http://moto.allegro.pl/mb-sprinter-2-3- … 93968.html
Coś takiego ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

67

Odp: Hamulce

Matey napisał/a:

podobne objawy były przy starej jak i nowej pompce, czyzbym mial takie szczescie i kupil nowa uszkodzona pompke?

To się nazywa jakość i dokładność produkowanych części.. Miałem tak w 60-ce 3 nowe pompki były wadliwe.. na koniec założyłem starą i działa do dziś.. Na szczęście w 512 mam hamulce jak brzytwa smile.

68 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-13 17:07:40)

Odp: Hamulce

Ja od 1998r mam tą z c 360. Problem  tylko z mocowaniem  trzeba było chyba użyć wiertarki i zrobić 2 dziury fi8 jak dobrze pamiętam.  Kupisz z busa ze złomu narobisz się i dupa bo bus trafił na złom bo mu hamulce padły i przy......ał. Nowa kosztuje ohohohho  a do 360 kosztuje na allegro 30zł. Szyby nie wybiłem głową ale po płaskim na 2 kołach zdarza się pomykać
Wszystko pracuje, lekko dotykasz padłu stajesz pier**l w pedał masz problem.....

Seba a ile dałeś za pompkę? Zadzwoń i pogadaj, bo się okaże ze tylko za paczkę ci dojdzie...

69

Odp: Hamulce

Pompka 145 brutto oznaczenia ma : CH162  .  Jest taka sprawa:   wciskam pedał hamulca zaciąga płyn. Puszczam  szybko pedał : płyn wraca tak że na otwartym zbiorniczku  lepiej do niego nie zaglądać bo pluje z niego  płynem "fontanna się robi " . Czyż by zaworek w pompce kaput   ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

70

Odp: Hamulce

tak to zaworek ..  nie pamiętam ile ale  kosztuje neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

71

Odp: Hamulce

No to się nadziałem ! Co  panowie  radzicie ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

72

Odp: Hamulce

Zadzwoń do Pankowa.
jak będą kręcić nosem to im powiedz co myślisz.
Potem idź do grene czy to tam masz za sklep i kup za 55zł od c 360

73 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-03-01 17:03:38)

Odp: Hamulce

Tak więc wysłałem tamtą pompkę , przysłali następną . Na tej jest lepiej . Jednak na dal słabo hamuję . To znaczy na dwa koła : depnę a bębnem   można jeszcze  ręką obrócić . Jeszcze raz wcisnę pedał  i trzyma . Jak  na jedno koło dobrze hamuję .
Jak by co to którą od 360 zamontować ?
http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/8436
Czy tą ?
http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/8437

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

74 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-03-01 21:17:04)

Odp: Hamulce

Ja mam chyba krótką. jak oryginalna ma jedną dziurę na przewód to....

75

Odp: Hamulce

Jestem po wymianie pompki hamulcowej w 512, na początku chciałem kupić oryginalną ale w końcu założyłem od c-360 i działa jak oryginalna albo lepiej, wystarczy lekko dotknąć hamulca a bębnami się nie ruszy

76

Odp: Hamulce

panowie mam taki poblem z hamulcami w 512 a mianowicie dzieje sie tak ze wymienilem dzisiaj gumnki w cylinderkach odpowietrzylem tak ze juz nie leci powietrze a pedal hamulca dalej jest taki miekki i wchodzi do konca,moe byc to wina pompki?

77 Ostatnio edytowany przez kociol (2013-06-27 22:03:23)

Odp: Hamulce

gonzo2121 ja ma też problem z hamulcami wymieniłem gumki na cylinderkach wszystko ładnie przeczysciłem odpowietrzyłem szczęki mam dobre i jak naciskam na chamulec to jest miekki dopiero na dwa razy łapie twardo nie wiem co jest moze te regulatory na cylinderkach trzeba wyregulowac  doradzcie coś

78

Odp: Hamulce

te regulatory na cylinderkach tez usawilem zeby nie milay luzu szczekach i dalej to samo

79

Odp: Hamulce

Opisze swój problem, moze ktoś z Was ma jakis pomysl. Otóż dwa lata temu zmieniłem pompkę bo ze starej cieklo, mielismy problem z odpowietrzeniem lewego koła i przez dwa lata jezdzilem tylko na prawym hamulcu. Dzisiaj sie za to zabralem i przy próbie odpowietrzenia okazali sie ze z pompki cieknie... Pedał po paru wcisnieciach rosnie, da rade kombajn zatrzymać ale po jakims czasie pedal ucieka i znów musze kilka razy podpompowac żeby hamowal, czyli rozumiem ze układ dalej jest zapowietrzony czy to wina pompki (a moze jedno i drugie?)

80

Odp: Hamulce

To znaczy że masz za durze przerwy między szczękami a bębnem i tu trzeba zacząć