81

Odp: Hamulce

co do pompki musi być szczelna i sprawna ,ale kiedyś przerabiałem hamulce w ładowarce TIH -pompka jednosekcyjna,i zamiast oryginalnych cylinderków nówki  z samoregulacją od stara 200, i powiem ci że na wypracowanych bębnach pedał zachowywał się tak pisze tomek1974 z tym że ja odpowietrzałem układ chyba z godzinę i hamulec jak brzytwa...

82

Odp: Hamulce

witam panowie mam problem jak kupiłem 514 to przeciekały cylinderki i załozyłem nowe i  odpowietrzyłem i mam taki problem jak przykręce  do piasty co wchodzi na wałek ze zwolnicy to mi blokuje koło sam jak dokręce  sróby na dwa gwinty to jest  dobrze jak więcej to sciska ze  nie mogę prekręcic  kołem prawe koło

83

Odp: Hamulce

witaj kolego mysle ze problem tkwi w zle wyregulowanych cylinderkach ,sam to przerabiałem tydzien temu , jedną stroną mozna ten cypel wkręcic do srodka cylinderka aby tak nie rozpierał az tak szczęk , mając nowe szczęki nawet nieco musiałem przyszlifowac te metalowe  miejsce gdzie  je własnie rozciska aby w ogóle bęben weszedł  , mozesz go skręcic nawet  bez odkręcania wystarczy jakies dłuto lub punktat  i pare razy poklupac we własciwą stronę

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

84 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-07-24 15:20:08)

Odp: Hamulce

tomek1974 napisał/a:

To znaczy że masz za durze przerwy między szczękami a bębnem i tu trzeba zacząć

no wlasnie nie wiem, wykrecilem pompkę z dawcy części, skrecilem wszystko jak mialem rok temu, czyli na prawe kolo, odpowietrzylem i wszystko gra, z lewym kolem jest jakis cyrk bo przy próbie odpowietrzania objawy są takie ze plyn jakby wywalalo do góry w zbiorniczku... Mize cylinderek zapieczony? Wycieków żadnych nie widać na bebnie

85

Odp: Hamulce

Może sterowanie hamulców ci płata figla i działa tylko jedno koło.

86

Odp: Hamulce

Koledzy czy można do 512 założyć cylinderki od jakiejś innej maszyny bez przeróbki bo mi jeden przecieka a nie da się go już zregenerować.

87

Odp: Hamulce

Kup nowy

88

Odp: Hamulce

cześć moze mi ktoś podać rozmiar uszczelniacza pompy hamulcowej w e-512

89

Odp: Hamulce

Katalog mam w garażu ale proponuję Ci do Piotra zadzwonić bo mi robił pompkę i spokój!

90

Odp: Hamulce

Panowie, szybkie pytanie. uruchamiam powoli tą moją pokosówkę, i jak nalałem płynu do hamulców to mimo, że nie cieknie z tłoczków, pedał jest miękki. Po kilkukrotnym podpompowaniu dopiero zaczyna działać. Odpowietrzone były. Teraz myślę, czy to uszczelnienia w pompce przepuszczają, i nie tłoczą, czy wraca płyn co zbiorniczka? Nic nie cieknie co ciekawe. miałem nie robić hamulców, ale sprzęgła w niej nie są jeszcze dobrze wyregulowane, i stwierdziłem, że hamulce to jednak przydatna sprawa tongue

91

Odp: Hamulce

Pompka się kończy?  Kup od c 360 śmieszne pieniądze jak jest jak w 512 to tylko trzeba 2 dziury wywiercić i zakładać . A wrażenia z hamowania bezcenne.....

92

Odp: Hamulce

Właśnie jak już napompuję to hamulce brzytew. Tak się zastanawiam, czy jak zrobię pompkę to nie będą ciekły tłoczki. I chyba tak zrobię kupię nową i będzie spokój. Muszą być hamulce jednak, bo maszyna będzie spod siekiery klamociasta.

93

Odp: Hamulce

U mnie  w 512 poprzedni właściciel zamontował od c-360 i wszystko hula. Co prawda pozbył się rozdzielacza, ale ten fakt nie ma żadnego wpływu na komfort jazdy. Ważne, że się zatrzymuje.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

94

Odp: Hamulce

Przyznam, że nie rozbierałem takiej pompki, ale czy tam nie da sie jej po prostu uszczelnic na nowo? Że prościej dopasować od 60?

95

Odp: Hamulce

miał ktos przypadek ze przy nowych szczekach i tłoczkach ciezko jest wepchac beben? linka od recznego max popuszczona, tloczki max skrecone, cos doradzicie bo jak nie to jutro podszlifuje szczeki

96

Odp: Hamulce

a w czym masz taki problem?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

97

Odp: Hamulce

512stce

98

Odp: Hamulce

a na bębnie nie ma wytartego progu który ci blokuje montaż?
zmierz średnicę bebna w środku i zmierz średnicę zamkniętych szczęk

Nie ma to jak FORTSCHRITT

99 Ostatnio edytowany przez Matey (2018-07-02 22:56:06)

Odp: Hamulce

beben gladziutki, zamkniete szczeki beda mialy wieksza srednice niz beben w srodku. na teraz nic nie przychodzi mi do glowy jak podszlifowanie milimetra albo dwoch ze szczek. sytuacja na lewym kole, na prawym po skreceniu tłoczków i popuszczenia linki recznego weszlo elegancko

ewentualnie zle zaczepiłem linkę recznego, bo czuje pod palcem ze dotyka juz ten cały wichajster do szczeki hamulcowej

100

Odp: Hamulce

Jak jedno weszło drugie też musi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38