21

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Właśnie też o tym myślałem i jednak nie miałem racji, bo sposobów jest kilka. Najlepiej jednak byłoby zastosować coś oryginalnego co jednak nie będzie kosztowało 2zł.

22

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … yskiwacza/  poszukałem i znalazłem ktoś już to wypróbował będzie czas to się zrobi ułatwi to prace.

23

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Koledzy mam do was pytanie czy jeżeli zamknę wszystkie cztery sekcje opryskiwacza to ciśnienie coś uszkodzi mój sterownik wygląda tak.  http://i59.tinypic.com/359zvr4.jpg

24

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

z czego to elektrozawory ?  i czzy to jest na 230v ?  hmm  jak zamkniesz 4 sekcje to co najwyżej ciśnienie si podskoczy  ale zawó przelewowy powinien puścić ....  chyba że jest skręcony na maxa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

zawory są od pralki a w ciągniku przetwornica. test ciśnienia przeszły pomyślnie. okaże się w polu. jak to będzie

26

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Po zamknięciu jednego lub więcej zaworów  najgorszym skutkiem ubocznym będzie wzrost ciśnienia w pozostałych bo fabryczne mają chyba kompensację ciśnienia .

27

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

dobre by było  do tego założyć zawór stałociśnieniowy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Ja mam fabryczną imitację opryskiwacza polowego firmy Renal i też jak zamknę którąś sekcję to wzrasta ciśnienie w układzie i muszę zmieniać ręcznie zaworem i tak od nowości.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

zawory z kompensacją mają zawsze pokrętło z boku pod klawiszem zamykania sekcji. Trzeba to ustawić na początku i w momencie zamknięcia sekcji przez przelew ciecz wraca do zbiornika a nie idzie na pozostałe. Jest bardzo przydatne i warto dołożyć te parę złoty na to.

30

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Czyli każdy zawór sekcji jest zaworem 3-drożnym? tj jak nie leci tu to leci tam?

31

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

tak

32

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

co powiecie na cos takiego zeby wiedziec ile sie wody wzieło http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&a … tkowy_next

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

całkiem fajny gadżet, i może być przydatny. Trzeba się zastanowić nad zakupem

34

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Na ssącym może mieć za mały przekrój 3/4 cala zamiast 1,5...

35

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

ale mi chodzi o to zeby załozyc "na kran" i wiedziec ile wody wziałem do opryskiwacza

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Na kran to ok. W opryskiwaczu przepływomierz musi być za zaworem regulacyjnymi a przed zaworami sekcji. Inaczej bedzie liczyło ciecz co poszła na lance, mieszadło i powrót.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

37

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

A na sekcji pewnie rozniosło by to ciśnienie ....

38

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

Panie tak

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

39

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

U nas jest możliwość zapłacenia w ZGMie ryczałtu na np 10 m3 wody po 6 zł za m3 i lejesz z hydrantu ile potrzebujesz i nikt nie robi problemu czy weźmiesz sobie 7 czy 27. Wszystko na "legalu".

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Elektronika w opryskiwaczuC

ARAG 180s to se założyłem i pompa udor i co do litra sie wypryskuje