41

Odp: Mdw 525

My tu nie chcemy go dołować tylko powiedzieć jak było, żeby go dobrze sprawdził bo może być niespodzianka w żniwa i dużo przestoju. Najlepiej jakbyś go odpalił i niech pochodzi z parę godzin ten silnik. Wujaszka z ciągnikiem tak przekręcili. Wszystko chodziło itd, pojechał w pole, zrobił może z 6 godzin i silnik zaczął stukać. Dobrze, że w porę się skapnął. Silnik mana w Fendcie 824. Musiał kupić nowy wał, panewki itd. Sam wał 5 tys netto. A głupaki co go sprzedawali wał przyszlifowali w jednym miejscu i założyli panewkę jakąś polską i całkiem ją spiłowało. Kasy trochę poszło na remont a ile nerwów i przestoju...

42

Odp: Mdw 525

Pawel21990 napisał/a:

Silnik mana w Fendcie 824.

W Fendtcie są tylko i wyłącznie silniki MWM, a nie Mann.
Poza tym, z doświadczenia wiem, że MDW były klecone z gównolitu i nawet jak sobie przypominam jaki problem był z połataniem wytrząsaczy przy pomocy migomatu, to zakup MDW 525 odradzam każdemu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43

Odp: Mdw 525

Mogl wczesniej zapytac na forum,czy ktos zna ta maszyne.Po to jest forum w sumie m in..........
Mnie tak samo z 323 "wpuscil w maliny".Bez obciazenia nie stukal,ale jak zapialem plug to juz stukal.Pan nic nie wspomnial,ze szlifowal glowice przed spzedaza.Na szczescie tylko tlok walil w w koncowke wtrysku,ale ile nerwow i straconego czasu to inna historia.... Nie raz nie ma tego zlego...... bo przy okazji wymienilem pierscienie i panewki na wale,z ktorych dwie byly juz przytarte.

44

Odp: Mdw 525

jak by 525 był tak nic nie wart to nie zrobiłby w sezonie 500 hektarów...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: Mdw 525

MAREKPE napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Silnik mana w Fendcie 824.

W Fendtcie są tylko i wyłącznie silniki MWM, a nie Mann.
Poza tym, z doświadczenia wiem, że MDW były klecone z gównolitu i nawet jak sobie przypominam jaki problem był z połataniem wytrząsaczy przy pomocy migomatu, to zakup MDW 525 odradzam każdemu.

silnik mana na 1000% smile

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-tech … 6-824.html

46

Odp: Mdw 525

MAREKPE napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Silnik mana w Fendcie 824.

W Fendtcie są tylko i wyłącznie silniki MWM, a nie Mann.
Poza tym, z doświadczenia wiem, że MDW były klecone z gównolitu i nawet jak sobie przypominam jaki problem był z połataniem wytrząsaczy przy pomocy migomatu, to zakup MDW 525 odradzam każdemu.

Drogi kolego nie wiem czym ty tam łatałeś ten wytrząsacz bo jakoś ja u swojego na jesieni po zakupie łatałem własnie niby jak Ty to mówisz wytrzasacz z "gównolitu" i jakoś nie miałem z tym zadnych problemów. A jak by ktoś miał takie problemy to jest jeszcze zamiast zwyklego drutu do spawania drut to luto-spawania, spoina jest złota po położeniu i spawa się w argonie i wtedy nie masz zadnych problemów.

47

Odp: Mdw 525

Pawel21990 napisał/a:
MAREKPE napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Silnik mana w Fendcie 824.

W Fendtcie są tylko i wyłącznie silniki MWM, a nie Mann.
Poza tym, z doświadczenia wiem, że MDW były klecone z gównolitu i nawet jak sobie przypominam jaki problem był z połataniem wytrząsaczy przy pomocy migomatu, to zakup MDW 525 odradzam każdemu.

silnik mana na 1000% smile

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-tech … 6-824.html

Typ silnika to jedno, a producent to całkiem inna bajka. Producentem silnika jest Manheim Motor Werke AG

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: Mdw 525

toć nawet wał w fabryce mana był nowy zamawiany gdzieś koło Poznania chyba

49

Odp: Mdw 525

panowie temat o MDW a  znów zlazł  na co innego ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-11-15 23:09:03)

Odp: Mdw 525

Sorry że nie odpowiadałem ale kopaliśmy buraki trochę szkoły i czasu nie było zbytnio. Rozumiem was że coś nie tak z tym było może kiedyś ale teraz to jak by był ten kombajn gównolot to bym go nie brał a do silnika to ja najbardziej jestem przekonany bo cudownie gra.
Nikt mnie nie zdołował bo nie ma o co każdy może swoje zdanie powiedzieć przecież na tym ta gra polega aby pomóc. Więcej wam powiem jak ta maszyna będzie się sprawować po żniwach bo teraz to takie gdybanie bez sensu. Parę minut temu wróciłem od znajomego o którym mówił Laszek gdzie kosił QQ 527 to silnik niby był zatarty a teraz aż mruczy tak chodzi. Na nikogo nie nie obraziłem czy zdołowałem cenie wasze zdanie bo można wyciągnąć daleko idące wnioski które pomogą.

51

Odp: Mdw 525

Grunt to się nie przejmować a jak coś się zepsuje to przecież idzie to naprawić i dalej w pole powodzenia na nowym sprzęcie.

52

Odp: Mdw 525

ja z chęcią go odkupię ubiegłeś mnie kolego:)

53

Odp: Mdw 525

http://img716.imageshack.us/img716/8183/i3rc.jpg


http://img11.imageshack.us/img11/827/gc7r.jpg


Wspomnienia. big_smile

54

Odp: Mdw 525

Co ty z rura rozłożoną caly czas jeżdziłeś?

mdw

55

Odp: Mdw 525

Był full i dojeżdżałem do końca to rozłożyłem widać jak kogut się pali nawet . A tak to nie .

56

Odp: Mdw 525

I jak zadowolony z maszyny?

mdw

57

Odp: Mdw 525

Przeszedł przegląd przed żniwami to szedł jak burza. Wydajność nie porównywalna sam wiesz :d Takim można już jechać.

58 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-10-07 20:01:53)

Odp: Mdw 525

Kuzyn z Białowieży (pewnie znasz go Błażej) też ma 525 z silnikiem Volvo to w tym roku właśnie coś miał z silnikiem, ponoć mu się grzał ale okazało się że komputer błędnie pokazywał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

59

Odp: Mdw 525

Wszystko możliwe ja tam nie miałem problemów tylko jak się kurzyło tak mocno to wolałem do pewności wyczyścić chłodnice. Nie mogę narzekać tylko polecić zakup takiego .

60

Odp: Mdw 525

Ja tez jestem zadowolony po pierwszym sezonie.

mdw