41

Odp: Malowanie na rdzę

na allegro są tańsze  masz linka

http://allegro.pl/farba-lakier-do-forts … 39059.html

42 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-12-01 11:25:50)

Odp: Malowanie na rdzę

Krzysiek masz tą farbę? pytam bo trudno mi uwierzyć w jej jakość mnie malowanie sieczkarki kosztowało kilka stów, farba du pont droga jak cholera ale pomalowane elementy mogę odkształcać i nie pęka.
nie to nie był du pont ale też był droga smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

43

Odp: Malowanie na rdzę

no nie mam przekonania do tych farb nupolux na pewno wszystko pomaluje chlorokauczukiem zastaje mi maska czyli farba niebieska moze akrylem ale litr 90dych do tego utwardzacz i rozcieczalnik czyli 150 zl gdzies

Fortschritt zt 423 a razy 2

44 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-11-30 22:42:45)

Odp: Malowanie na rdzę

no niestety nie. ale to niemiecka jakość.....
50 zł za litr to nie mało. Tylko trzymałbym się z dala od tych w puszkach granitu bo to nie koniecznie to samo Puszka na maskę i błotniki to jest nic jak dla mnie to trzeba mieć przynajmniej 3 jak nie 4 . Ja jak malowałem swojego zużyłem 2 litry pomarańczowej było mało

45

Odp: Malowanie na rdzę

polecam bardzo farbe NOVATIK podkładowa i nawieszkniowa. budowałem w tym roku obore na bydło opasowe i malwoałem konstrukcje metalową zurzyłem ze 70 litrów ale warto wydać pieniądze jak później człowiek jet zadowolony (10l=15kg 540zł)

46

Odp: Malowanie na rdzę

Czyli co ten granit to lipa ??  bo szykuje się do malowania c330
czym wyczyścić silnik z oleju smaru tak żeby farba nie odłaziła ??

47

Odp: Malowanie na rdzę

taki preparat piana aktywna ...  jeżeli strasznie zabrudzony  czyli  brud za PRL-u  to kup litra tej piany  rozrób  1;1  i  powinno za 2 myciem zejśc  jak trzeba ...   a gdzie było żle malowane wraz z farbą ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Malowanie na rdzę

Są różne preparaty do mycia  w sklepach motoryzacyjnych np czysty silnik  z produktów Moje Auto.Ładnie to działa i farba zostaje także z gumą i plastykiem może ieć do czynienia tylko nie długo. Ja na przykład wiele razy myłem silniki w osobówkach. I czytaj dokładnie ulotki bo są różne środki.Jeden musi być na silniku z 15min a drugi musisz od razu spłukiwać Pozdr.

49

Odp: Malowanie na rdzę

z firmy K2 jest do mycia olei i smarów nazywa się AKRA i nie szkodzi na lakier

50

Odp: Malowanie na rdzę

tive napisał/a:

szykuje się do malowania c330
czym wyczyścić silnik z oleju smaru tak żeby farba nie odłaziła ??

Wrząca woda z proszkiem do prania lub dobrym płynem do naczyń - stara niezawodna metoda - jakbyś jeszcze na koniec spryskał przy pomocy opryskiwacza np kwazar to wszystko złazi, bo wiadomo pierwsze warstwy to szpadlem... potem szpachelka itd

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: Malowanie na rdzę

Chłopaki najlepszy sposub na stary olej i fasrbę środek do zywania oleju ze straży to co chłopaki uzywają przy wypadkach na plamy paliwa na drodze. Dobrzr rozcięczyć w opryskiwaczu ręcznym i spryskać i za chwilę spłukać myją wszystko schodzi jak zrobisz za mocny roztwór potrafi farbę zmatowić

52

Odp: Malowanie na rdzę

Ja swoją 330 przed malowaniem myłem deteorem i też wszystko schodzi.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

53

Odp: Malowanie na rdzę

aktywna piana, do kupienia wszedzie , roztwór 20% i wszystko schodzi, poprawić myjkąi extra, busa myje takim roztworem i rysy po gałęziach schodzą:)

54

Odp: Malowanie na rdzę

Kret do udrażniania kanalizacji albo soda kaustyczna w mocnym roztworze i nic się nie oprze to z najtańszych środków .

55

Odp: Malowanie na rdzę

Mam myjkę  , środek jakiś dzisiaj kupie , potraktować po wyschnięciu rozpuszczalnikiem ??
a co sadzicie o tej farbie granit dobra czy szukać coś innego  , dodam ze mogę ja nabyć u nas  sklepie rolniczym

56

Odp: Malowanie na rdzę

polecam dimer znacznie tańszy od akry (dimera rozcieńcza się wodą)

57

Odp: Malowanie na rdzę

Witam kolegów mam do was pytanie mam zamiar pomalować swojego zt 303 na czerwono i nie wiem jaka farbę najlepiej kupić? Tak żeby było nie za drogo ale żeby ładnie się trzymała i miała połysk. A i jeszcze jedno pytanie do kolegów którzy już malowali swoje zt 303 ile farby mniej więcej potrzeba na pomalowanie maski i błotników?

58

Odp: Malowanie na rdzę

kup sobie renolak ...  ładnie  kryje i jest połysk ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59 Ostatnio edytowany przez romus16 (2012-06-24 22:32:53)

Odp: Malowanie na rdzę

Czytałem coś trochę o tym i piszą ludzie że nie trzyma się dobrze.
Zastanawiam się nad jakimś akrylem ale to trochę droższy interes.

60

Odp: Malowanie na rdzę

renolak to tania dosyc dobra farba, wybacza błędy przy malowaniu:)
można nawet wałkiem,
jednego busa mam pomalowanego farbą chlorokauczukową, i też jest dobrze, wózek widłowy malowałem  renolakiem +taki niby polepszacz, i farba wytrzymuje mycie myjką , czyli ok
generalnie , jak dobrze przygotujesz podłoże , to każda farba bedzie dobra