61 Ostatnio edytowany przez romus16 (2012-06-24 22:46:50)

Odp: Malowanie na rdzę

A właśnie myślałem również nad chlorokauczukową można do niej dodać utwardzacz i położyć lakier bezbarwny???
Bo niby ta farba ma tendencje szybkiego wyblakniecia.

62

Odp: Malowanie na rdzę

w jakim celu:)
farba jest gładka, elastyczna,moim zdaniem nie ma potrzeby

63

Odp: Malowanie na rdzę

No może i tak. A jak tam z połyskiem na tym twoim busie błyszczy się trochę?

64

Odp: Malowanie na rdzę

chlorokauczuk jest wrażliwy na tłuszcze naturalne, a jak wiadomo w ON jest dodatek bioestru, który to niestety ale rozpuszcza chlorokauczuk. przy tankowaniu trochę ochlapiesz maskę i już klops. Sprawdzone w praktyce bo na korpusie c-360 miałem takową położone.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

65 Ostatnio edytowany przez romus16 (2012-06-25 21:24:09)

Odp: Malowanie na rdzę

W czwartek pojadę do sklepu i się dowiem może znajdę w jakiejś przyzwoitej cenie jakiś akryl. A co myślicie o tych farbach z allegro np z zetora??

http://moto.allegro.pl/farba-zetor-czer … 92743.html

http://moto.allegro.pl/farba-lakier-do- … 62847.html

66

Odp: Malowanie na rdzę

Te farby są bardzo ok i tyle.

67

Odp: Malowanie na rdzę

Myślę że jak nic ciekawego w sklepie nie znajdę to chyba zamówię z allegro więcej puszek to i władka od razu pomaluje:)

68

Odp: Malowanie na rdzę

właśnie akrylową farbą malowałem sieczkarnię, producent Monopol. trudno w to uwierzyć ale ona wciąż się błyszczy a jest pod chmurką. Do farb akrylowych potrzebny jest specjalny rozpuszczalnik...akrylowy. Generalnie tu się nie zaoszczędzi.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

69

Odp: Malowanie na rdzę

Ja tam malowałem  swojego renolakiem. I jak przedmówca pisze najważniejsze jest przygotowanie podłoża. Papierek, odtłuszczanie, podkład i dopiero farba kryjąca.

70

Odp: Malowanie na rdzę

No fakt malowanie akrylem to spory wydatek. Znajomy malował zetora akrylem to ponad 600zł sama czerwona farba, utwardzacz i rozpuszczalnik.

71

Odp: Malowanie na rdzę

Panowie kto używa do piaskowania piaskarki ciśnieniowej i jak to się sprawuje.Czy warto taki sprzęt nabyć na małe powierzchnie?

72

Odp: Malowanie na rdzę

Czym pomalować konstrukcję wiaty ? Wiata używana, pozostałości starej farby, trochę rdzy. Całość przelecę szczotką ale nie będę czyścił do gołego metalu - za dużo części i zakamarków. Malowanie na raz. Zwykła olejna, chlorokauczuk ? podpowiedzcie

gg 5118068

73

Odp: Malowanie na rdzę

Po chlorokauczuku jest powłoka ale jak pod nią będzie rdza to odpadnie za jakiś czas a olejna to lipa.

74

Odp: Malowanie na rdzę

ja na takie sprawy maluje http://farbyrafil.pl/gruntoemalia-c-3_5.html

Rolnik z powołania:-)

75

Odp: Malowanie na rdzę

Dokladnie. Gruntoemalia będzie ok. A zamiast szczotki warto zainwestować w końcówk4 do piaskowania do karczera. Nie bijedo białej blachy ale wszystkie luźne dziady pozrywa. Do tego przed apłukaniem troche dimera i po wyschnięciu możnq malować.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

76

Odp: Malowanie na rdzę

Mam taką końcówkę do myjki stihl możliwe jest dopasowanie do każdej myjki. Ja użyłem  to tylko raz na próbę, ale myjka okazała się całkiem za słaba. Nawet dopłatę zrobiłem, żeby można było wymieniać dysze. Chętnie sprzedam bo tylko leży.

77

Odp: Malowanie na rdzę

na takie rzeczy to myjka musi być porządna na siłę.

78

Odp: Malowanie na rdzę

Gruntoemalia - chyba właśnie tego mi potrzeba wink dzięki bardzo.

gg 5118068

79

Odp: Malowanie na rdzę

Ja też będę miał do pomalowania stare silosy i wszystkie podajniki rury itp co wystają na wierzchu więc też mi się przyda wasza Rada wink Najgorzej będzię robić na wysokościach big_smile Malujecie pistoletem czy pyndzlem ? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

80

Odp: Malowanie na rdzę

no właśnie pędzel czy pistolet ? konstrukcja wiaty rurowa więc pistoletem dużo pójdzie w powietrze, a pędzlem jest mniejsza wydajność z puszki, więcej czasu zejdzie.

gg 5118068