21

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

No to ju

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Dzięki Marek nareszcie porządek
http://tablica.pl/oferta/ciagnik-rolnic … 61c;r:8;s:
co o tym myslicie?

Rolnik z powołania:-)

23 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-12-02 19:56:53)

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Moje pytanie to Białoruśka czy T174 ? mam białoruś budowlaną za 8,5 w Toruniu i nie wiem czy się sprężać. Wykopał bym trochę fundamentów bo jak nie łopatą to najmować ... I powiedzcie jak szło by ładowanie obornika taką bo gdyby dała rade to zastąpiła by cyklopa ... Widły trzeba by dorobić.
@Pajej
http://tablica.pl/oferta/koparko-spycha … 84;r:17;s:

24

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Ja z chęcią bym zamienił białoruśkę typu rolniczego na pelikana .

25

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

no ja mam T174 i jak do gnoju to ok a do rowu tak samo, wiadomo nie jest to atlas ale lepsze to jak łopata smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Mam Białoruśkę, a kupiłem UNHZeta, zastanów się o czym to świadczy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

koseś znajomy miał niedawno na sprzedanie pelikana jak chcesz to sie dowiem czy jeszcze go ma.

28

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Jasne jeśli w niewielkich pieniądzach to chętnie a najlepiej to sama zabudowa bez ciągnika bo tych małych traktorów trochę mam i na któryś bym założył ,jak by co to wyślij sms.

29 Ostatnio edytowany przez Pajej (2012-12-03 16:52:43)

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Scorpion napisał/a:

Moje pytanie to Białoruśka czy T174 ? mam białoruś budowlaną za 8,5 w Toruniu i nie wiem czy się sprężać. Wykopał bym trochę fundamentów bo jak nie łopatą to najmować ... I powiedzcie jak szło by ładowanie obornika taką bo gdyby dała rade to zastąpiła by cyklopa ... Widły trzeba by dorobić.
@Pajej
http://tablica.pl/oferta/koparko-spycha … 84;r:17;s:

T174 co to takiego?  a ta w linku to ciekawie brzmi szkoda że zdjęcia nie ma. Mysle ze da rade big bag podnieść, a i wapno tez załadowałby chyba rolnicza byłaby lepsza bo ma łyżkę jak cyklop, ale i ta byłaby chyba ok

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

http://allegro.pl/ladowarka-fortshritt- … 21223.html tu masz t174 . Jest jeszcze większa wersja t188 ale droższa i rzadko spotykana.
Czyli z ładowaniem słabo sobie radzi ..

31

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Scorpion napisał/a:

Czyli z ładowaniem słabo sobie radzi ..

http://www.youtube.com/watch?v=cxExmrBeRnQ&list=UL
jak dla mnie to wystarczająco

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Panowie mam pytanie. Czy wymieniał ktoś tuleje cylindrowe (ogólnie mokre) w ciągniku bez odejmowania silnika od skrzyni, i przednich kół? Mam w planach wymienić całe komplety naprawcze w jumzie, i głowicę oddać do kompletnej regeneracji. Wału nie ruszam, bo ciśnienie ma wzorowe i pompa z wtryskami robiona rok temu. Mam pytanie czy będzie w miarę to wyjąć od spodu. Jak robiłem w 323 to 2 poszły lekko a 2 siedziały jak zaklęte. Mam lewarek hydrauliczny i w razie czego młotkiem myślę wybiję. Nie chce mi się  wymontować silnika a i nie mam z kim go dźwigać... Robił ktoś tak?

33

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

JAk nie idzie wyjąć prosty ściągacz z pręta surówki i 2 kawałków ceownika załatwia sprawę.

34

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Ja wyciągałem tak w osiemdziesiatce takim sciagaczem domowym, z dołu tuleji zaparty kawałek z grubej blachy do którego zamocowana szpilka a z góry ceówka zaparta o blok, trzy obroty śrubą i bez stukania schodzi gładko.

mdw

35

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Właśnie tak zrobię, bo jaki sens to wszystko wyciągać, nie ma potrzeby mieć super dojścia przy wale. Mam nadzieję że lekko wyjdzie, niby na płynie cały czas pracuje.

36

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Ile waży koparko-spycharka białoruś??

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

37

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Cała z osprzętem rzekomo ok 6ton ale nie ważyłem.

38

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Bo gościu sprzedaje całą z osprzętem niby po 1zł za kg ale cena ma wpisaną 6500, czyli że powinna ważyć 6,5 tony

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

39 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-01-30 10:17:06)

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Po 5 koła wołają za same ciągniki, to przy tej cenie masz darmo osprzęt  a waży nie mało. W sumie jak ma łyżkę podsiębierną, skorupy, i widły to tyle pewnie wyjdzie wagi. A do czego potrzebujesz?

40

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

w katalogu agromy z 82 sam osprzęt wersji rolniczej ma ważyć 1950 kg