61

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Białoruśka to taki sprzęt który warto kupić naprawić i niech sobie będzie, moja mnie kosztowała łącznie 3 tysiące i niech se będzie. Robi co ma zrobić i tyle. Początkowo miałem nią gnój ładować, już nawet widły  z siłownikami od UNHZ 500 ze złomu przywlokłem i leżą pod stodołą, ale uznałem, że prościej będzie dokupić UNHZ 750.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

62

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

jacooo3 napisał/a:

Koledzy , jaka cena was wyszła przerobienia białoruski budowlanej na ciągnik ? mam zamiar kupić koparkę ,najpierw do kopania i przygotowania gospodarstwa opłakany stan opuszczony i zaniedbany a pozniej zajac się 2 ha ziemi.  czytałem że budowlane mają większy zakres prac dla ramienia jak i wiekszą moc ramienia poprzez zastosowane 2 silowniki , lecz nie nadaja sie do zastosowań rolniczych wiec pozniej wchodzi w gre przeróbka.

Mam rolniczą z ramą do ładowania obornika i innych tego typu prac, budowlanke kupiliśmy z myślą o przerobieniu na ciągnik rolniczy.
Szczerze Ci powiem że lepiej/łatwiej jest przerobić na ciągnik białoruśkę rolniczą a dlaczego? już tłumacze
Z tyłu rama pod kabiną mocowana jest na ramionach, te ramiona wykorzystuje się pożniej do tylnego TUZ, dodatkowo białoruśki rolnicze mają wałek WOM z tyłu do napędu pomp. Rame odkręcasz przy łączeniu silnika ze sprzęgłem, z tyłu z tych wieszaków o których wcześniej wspomniałem oraz 4 cybanty przy osi tylnej, odpinasz pompy z przystawką napędową i całość zostawiasz na ziemi a ciagnikiem odjeżdzasz

63

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

MAREKPE napisał/a:

Białoruśka to taki sprzęt który warto kupić naprawić i niech sobie będzie, moja mnie kosztowała łącznie 3 tysiące i niech se będzie. Robi co ma zrobić i tyle. Początkowo miałem nią gnój ładować, już nawet widły  z siłownikami od UNHZ 500 ze złomu przywlokłem i leżą pod stodołą, ale uznałem, że prościej będzie dokupić UNHZ 750.

A gdzie mozna za 3 tys. bialoruske kupic to ja odrazu jestem chetny smile  hehe za 3 ogladalem ale kompletnego zloma 10 lat nie odpalanego niekompletnego dawce jakiegos ..... ceny zaczynaja sie od 4,5 tys i do tego do remontu a szukam jak najtaniej nawet do remontu ale aby polowy nie brakowalo smile:):)

64

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

podejrzewam, że nie tylko Ty, jacooo3  byś przygarnął za takie pieniądze. Ja jeszcze mam tyle różnych rzeczy do zrobienia na budowie, że na ostrówka (bo zależy mi na przedniej ładowarce, a nie spychu) kompletnego w stanie jeżdżącym nie do natychmiastowego remontu od ręki mógłbym wyłożyć piątkę...

65

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Za ostrówka w miarę sprawnego w moich stronach trzeba dać min 12 tyś, za swojego 11 lat temu dałem 10 dołożyłem 5. Jest to maszyna zdecydowanie bardziej uniwersalna od białoruśki , dorobiłem europane,l założyłem rozdzielacz 3 sekcyjny i mam ją do wszystkiego.

66

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Androl jeśli chodzi o sprawy budowlane to tak, ale czy do ładowania obornika czy liści buraczanych? Wapna naładować wydaje mi się białoruś ma większy zakres prac. tylko mniej udana smile

67 Ostatnio edytowany przez androl (2014-02-22 09:51:45)

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Do liści buraczanych krokodyl też by załadował, bo do obornika idealny, wapna 3 łychy i piast pełny.
http://www.fotoload.pl/index.php?id=bc7 … 564c37b818
http://www.fotoload.pl/index.php?id=021 … ebfbd78319

68

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

No tak pracować jak turem to faktycznie daje radę i udźwig ma. A jak jest z rejestrowaniem tych sprzętów?

69

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Ja mam nie zarejestrowany, kolega co mieszka przy szosie Ciechanów-Płońsk i dużo po niej jeździ ma zarejestrowany jako ursus k-162 jak będę u niego zobaczę czy coś więcej jest w dowodzie.

70

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Czy ostrówek da radę załadować tira?Chodzi o wysokość podnoszenia.

71

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

http://www.burdek-kop.com/park-maszyn/koparko.html

72

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Dzięki.Myślałem,że trochę wyżej.

73

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

goldenarts napisał/a:

podejrzewam, że nie tylko Ty, jacooo3  byś przygarnął za takie pieniądze. Ja jeszcze mam tyle różnych rzeczy do zrobienia na budowie, że na ostrówka (bo zależy mi na przedniej ładowarce, a nie spychu) kompletnego w stanie jeżdżącym nie do natychmiastowego remontu od ręki mógłbym wyłożyć piątkę...

cena 3 jest za niska dlatego pisałem ja celuje aby trafic 4,5-5,5 zaleznie od stanu wiadomo ze bedzie cos do naprawy czy przerobek normalne , ale nie chce dawcy rozbebeszonego przywozic bo to nie ma sesu , co do wersji rolniczej moze i łatwiej ja przerobić , ale ramie kopiace i plug sa duzo slabsze .... jak ogladalem to mysle o przerobieniu wersji budowlanej bardziej ... wszystko zalezy od ceny smile:):)

74

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Panowie ciągle mi wywala bagnet od Oleju w Jumzie ? Kompresja ucieka czy co jest ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

75

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Odma zapchana .

76

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Miałem zapchaną odmę w MF 255 i nie wywalał . W moim MF 255 wystarczy w innej pozycji go wsadzić i wypchnie .
Może u Ciebie za luźno  siedzi po prostu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

77

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Zmien gumke uszczelniajaca bagnet na ciasniejsza i bedzie ok tez tak mialem to na kleju osadzilem gumke i jest juz chyba z 5 lat ok

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

78

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Grzegorz - jaką grubość powinna mieć tarcza sprzęgłowa 1-go stopnia?? Moja ma 11 mm. Wykopałem swojego Jumza spod sterty śmieci i próbuję uruchomić mu to nieszczęśliwe sprzęgło...

79 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-12-27 20:56:22)

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Wiesz co szczerze mówiąc to nie wiem, bo mimo że rozbierałem, to nie mierzyłem.Nie wymieniałem także tarczy, bo miałem jeszcze na oko w dobrym stanie a do nitów jeszcze daleko. Jutro mógłbym dekiel odkręcić i zerknąć jak będzie widać i zmierzyć ile jest u mnie. 11mm to dużo moja raczej tyle nie ma. I z tym pierwszym stopniej to szczerze mówiąc nie wiem jak go dobrze wyregulować. delikatnie jakby mi się ślizgało. Jak ustawię tak, że nie ślizga się to wałka nie włącze znowu. Jak chcę z obciążeniem ruszyć z 3 biegu to ciągnik rusza płynnie jakby na kiepskiej olejowej skrzyni był.
Tam się reguluje tymi 3śrubami ale już nie pamiętam czy wkręcić czy wykręcić na lepszy pierwszy stopień, dwa obroty to szalona różnica w działaniu.

80

Odp: JUMZ 6M / Białoruśka rolnicza, budowlana - różne wersje.

Ja mogę sprawdzić bo mam na stole w garażu tarcze smile 1 stopień ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)