181

Odp: RENAULT wszystkie modele

Nowe to nowe ale kurde  ceny jednak zabijają  czy mi się wydaje ?? 
sam szukam coś  ciekawego i fakt Francuzy   zaorane żywcem  niemcy jak cię mogę
W tej chwili robię w granicach 1000mtg rocznie i jakoś nie mam przekonania do nowego  bo robić na sprzęt ??  nie wykluczam takiej możliwości ale jeśli miał bym tylko z pola  ciągnik spłacać to po co robić ? wolę stare   
Jamir polecasz strasznie te MF a czym one tak naprawde lepsze od innych ?  bo nie ukrywam  że oglądałem modele 61XX  i  66XX i ci powiem że ilość kabli i elektrozaworów  nie napała optymizmem ,

Już prościejsze są jednak JD do modelu 66 wykonane lecz  nie na skrzyni  automatycznej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

182

Odp: RENAULT wszystkie modele

Wojtas a mój kuzyn właśnie tylko z automatem, a najlepiej jeszcze uszkodzonym bo można kupić za dobrą kasę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: RENAULT wszystkie modele

Można naprawic to wiem  czasami czujnik za parę złoty a czasami  coś takiego że nie warto było brać ,,,  po rozmowie z władzami  chyba  rozważę leasing niestety ,, ale coś za coś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

184

Odp: RENAULT wszystkie modele

U niego nie było problemu z czujnikiem tylko typowo ze skrzynią, ale że ma tą skrzynie w małym palcu to inna sprawa. Ma łeb do tego, wcześniej jak miał zetora 9540 to przerabial po swojemu te polbiegi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

185

Odp: RENAULT wszystkie modele

Co do MF Wojtek trafne pytanie. A więc tak, to jedyny model traktora oprócz Kuboty do którego nie mają jeszcze dostępu przyjaciele z dalekiego wschodu bo cała reszta jest opanowana przez Chiny niestety, mówię tu o znanych markach i mimo elektroniki która się powtarza w różnych modelach jednak MF ma wiele innych rozwiązań. Z drugiej strony popatrzcie na podzespoły innych traktorów. większość jest na licencji angielskiej. Miałem kiedyś przypadek rozmawiając z właścicielem salonu claasa że firma rezygnuje z silników Perkisna bo są słabe i ciągle gdzieś olej leci ale claas miał tylko licencję na ten silnik i produkował go w chinach więc z Perkinsa była tylko nazwa nic więcej z resztą to samo jest ze starszymi renówkami niby silnik MWM ale to tylko licencja i nazwa nic więcej a MF oczywiście się psują z resztą jak wszystko gdzie jest wprowadzane coś nowego bo wszędzie są modele bardziej i mniej udane niestety a jak chcecie coś na prawdę dobrego i od lat w praktycznie w nie zmienionej formie to jedynie MTZ.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

186

Odp: RENAULT wszystkie modele

I mtz potrafi  siwizny przyprawić  ,,,  ostatnio to przerabiałem u kumpla  i niby hydraulika boscha a  olej aż się palił tak coś blokowało ,,, okazało się że  rozleciał się w środku rozdzielacz   a szukania co nie miara

szukając  jest mnóstwo case MXM  co z nimi nie tak że one takie tanie  stosunkowo do roczników i mocy ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

187

Odp: RENAULT wszystkie modele

A fendy co o nich możecie powiedzieć ,brat mój jeździ takim 824 i chwali jak to z nimi jest mi sie widzi

Odp: RENAULT wszystkie modele

Byłem na szkoleniu i poznałem gościa co handluje ukraińskim sprzętem. Przyczepy, beczkowozy i ciągniki. Sprzęt tańszy niż nawet polski a podobno jakościowo nie odbiega od naszych. Teraz komuś ściągają 2 kirowce. Niby bardzo dobre ciągniki ale cenowo coraz gorzej bo silniki już europejskie, hydraulika też, tylko robocizna u nich tańsza. Z mniejszych to mają w ofercie XTZ. Te "małe" czyli następców t-150 i te większe 240KM. Spotkał się ktoś z takim sprzętem?

189

Odp: RENAULT wszystkie modele

Wojtas gdzie w rusku hydraulika Boscha? Może Ci najwyżej obok Boscha leżała... 😀

E 516 na części
Telefon 695 076 269

190

Odp: RENAULT wszystkie modele

nie no model pronar 1523  na rozdzielaczu wydziergali bosch

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

191

Odp: RENAULT wszystkie modele

A ten też cudak https://www.olx.pl/oferta/pronar-1221-a … p9xGZ.html

192

Odp: RENAULT wszystkie modele

Przedni tuz mu ciut zasłania światła, geniusze...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

193

Odp: RENAULT wszystkie modele

I właśnie w takich pier**l pronar ma niedociągnięcia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

194

Odp: RENAULT wszystkie modele

umnie na podwórku stoi 1221-2 ale w tradycyjnym wyglądzie z metalowa maską nówka sztuka

Nie ma to jak FORTSCHRITT

195

Odp: RENAULT wszystkie modele

W którejś gazecie rolniczej czytałem, że stacja diagnostyczna nie chciała dać przeglądu, bo ten tuz światła zasłania. Dodatkowo rolnik co nim jeździł narzekał, że tak dzwignie biegów były chooojowo ustawione, że nie mógł wszystkich biegów włączył, bo się dzwignie wzajemnie krzyzowaly, także lol

Kompletny noob w temacie Fortschitt

196

Odp: RENAULT wszystkie modele

nie wiem jak ten cudak co pokazaliście ale ten co jest u mnie jest całkiem fajny

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: RENAULT wszystkie modele

Znam kilku co mają te 6 i każdy raczej zadowolony.

198

Odp: RENAULT wszystkie modele

Dziś moja nowa Renia przeszła test po.naprawie, rewers dziala juz prawidłowo. Powiem że jest bardzo zadowolony jak na razie. Pół biegi podczas orki to super sprawa.
Trzeba zmienić pług z 14 cal.na coś większego bo z tym nie ma co robić.

199

Odp: RENAULT wszystkie modele

Kamil powiedz w Tym Temisie są 4 biegi po 3 polbiegi? Silnik Iveco?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

200

Odp: RENAULT wszystkie modele

No ale jak pług mały, to półbiegi chyba się nie przydają ?