21

Odp: Suszarnia do zboża

Wszyscy na gaz przechodzą teraz jak mają możliwość. Słomą też tanio wychodzi, sąsiad ma tak zrobione, roboty trochę więcej, okolica zadymiona.

mdw

22

Odp: Suszarnia do zboża

Teraz to tylko na gaz, raz że paliwo taniej wychodzi od oleju opałowego a po drugie to na gazie piec jest bez wymiennika przez co nie ma strat ciepła a powietrze nie śmierdzi a w przypadku pieca na ojej opałowy bez wymiennika to już czuć spaliny... A niektóre firmy skupujące zwracają już właśnie uwagę jaką suszarnią suszone i jakim paliwem. Porównując do słomy, węgla czy trocin no to jest suszenie bez roboty. W moim przypadku to i tak odpada opalanie słomą bo po prostu jej nie ma. Tak jak u mnie jak teraz będzie nowa to cena ta sama czy na olej czy na gaz.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: Suszarnia do zboża

http://moto.allegro.pl/suszarnia-do-kuk … 63723.html

Rozważam rożne opcje zagospodarowania dopłat no i w grę wchodzi suszarnia do kukurydzy tak do 40 tyś, ta z linku to coś sensownego czy wynalazek a jeżeli to jakiej szukać ?
siał bym tak 6-8 ha
za sugestie i porady z góry dziękuję.

24

Odp: Suszarnia do zboża

http://otomoto.pl/suszarnie-do-kukurydz … 74630.html

a może przewoźną ?

25

Odp: Suszarnia do zboża

polecałbym przewoźną typu pedrotti a najlepiej właśnie pedrotti. W tej stacjonarnej nie będziesz miał dostatecznego mieszania bo zawsze będzie wolało się środkiem osypywać a na bokach będzie zostawać... A w pedrotti masz ciągłe mieszanie, na dnie jest taki "grzyb" przez co ziarno przesuwa się jednolicie całą objętością suszarni, do tego masz aspirację więc ziarno wychodzi bardzo ładne bez żadnych połówek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: Suszarnia do zboża

Laszek na co przy oględzinach zwrócić szczególną uwagę

27 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-04-07 20:00:40)

Odp: Suszarnia do zboża

Ślimak żeby nie był zbytnio powycierany, luzy na łożyskach. Siatka żeby też nie była zbyt wytarta. Co do pieca to najlepiej od razu wstawić nową dyszę bo to akurat grosze. Teraz kupujemy pedrotti 9 ton nówkę i na gaz. Jeden gościu taką też ma na 9 ton to w zeszłym sezonie zrobił około 1000 ton więc nie musi być wielka tylko podstawa żeby dobrze i równomiernie suszyła. Jeden gościu niedaleko mnie ma 2 sztuki: Pedrotti 12 ton i Agrex 12 ton. Budowę mają tą samą ale stwierdził że popełnił błąd kupując tą Agrex bo gorsze wykonanie i obsługa bierząca, a sieją co roku około 250 ha.
A co do tej stacjonarnej to jak byś chciał na 6-8ha to też by szło ale pod warunkiem suszenia dwuetapowego, wtedy tak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

28

Odp: Suszarnia do zboża

A ja zastanawiam się nad jakąś daszkową właśnie dla tego że materiał idzie bardzo równomiernie .

29

Odp: Suszarnia do zboża

W daszkowej będzie szło równomiernie jeśli będzie taki system spustowy z ruchomym dnem,  polskich z Drzewicza nie polecam bo też trochę jeździłem i oglądałem zanim zdecydowałem się na pedrotti bo prawde mówiąc do samego końca nie byłem przekonany do niej. Daszkowa dobra jest Torum.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Suszarnia do zboża

Kumpel ma Tornum i bardzo zadowolony z niej jest

31

Odp: Suszarnia do zboża

Mam dwa sekcje m807 i mam chęć kupić jeszcze ze trzy albo cztery  i to zmontować w całość i one mają ten ruchomy system spustu .

32

Odp: Suszarnia do zboża

Koseś a bębnówka już mało wydajna?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Suszarnia do zboża

Na raz to jest bez konkurencyjna przy suszeniu ale na dwa razy ,a tak to bym puścił przez bębnową i rozgrzaną już kukurydzę dosuszył bym do końca w daszkowej i wszystko w jednym cyklu .

34

Odp: Suszarnia do zboża

panowie co myślicie o czymś takim
? http://otomoto.pl/kukurydzy-neuero-A369620.html
ma ktoś do niej blisko ? by to zobaczyć czy to warte ? 
znów mam śrutę kukurydzianą i musze ją wysuszyć .... a mam tego sporo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Suszarnia do zboża

Wątpię że w śrucie kukurydzianej dała by radę, chyba że byś zrobił ją na wzór pedrotti żeby wmontować w środku żmijkę i cały czas by mieszała, trochę zabawy by było ale mieszanie to podstawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: Suszarnia do zboża

ta suszarnia ma zsyp z dołu  mam żmijkę pionową  wiec by mieszała ... już patrzyłem pod tym kontem  tylko pytanie czy  by się tym nie zajechał ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Suszarnia do zboża

Tylko jeszcze mieszadło by się przydało, Pedrotti właśnie ma 3 takie mieszadła na różnej odległości od środka które bez przerwy mieszają to co się osypuje w dół. No nie mogę nacieszyć się tą maszyną smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Suszarnia do zboża

Leszek  mógł byś jakieś fotki tego twojego cuda pokazać ?  bo ostatnio myślę o szuszarni .... powiedz mi jeszcze jakie wychodzą koszta suszenia tony ziarna ? ile prądu paliwa czy czym ty tam suszysz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Suszarnia do zboża

dziś przyszedł rachunek za prąd i tak pi razy oko wychodzi na wysuszenie jednego zbiornika 9 ton 55zł za prąd. Gazu też dużo nie wychodzi bo jeszcze połowa gazu w zbiornikach została. Jak pogoda dopisze i kombajn to za dwa dni będzie po robocie to postaram się wszystko podliczyć. Gazu na pewno zostanie na przyszły sezon chyba że ktoś przyjedzie wysuszyć. Porównując do poprzedniej co była na OO z wymiennikiem to jest przepaść bo godzinę trza było grzać zanim się wymiennik nagrzał a tu 2-3 minuty i jest już dostępna pełna moc. A zapach kukurydzy i ogólnie wokół suszarni podczas suszenia jest po prostu piękny, jak w piekarni. Jednak co nowy sprzęt to nowy... Wart sprzęt swej kasy. Fotki jak będe po robocie i więcej czasu jak będzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Suszarnia do zboża

Jak sprzedawałem to już wymagali oświadczenia że suszarnia jest na gaz lub z wymiennikiem. Tak więc susząc suszarnią na olej opałowy z wymiennikiem to żaden interes. Z gazem wygodnie, efektywnie i w miarę tanio

E 516 na części
Telefon 695 076 269