21

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Nie tak do końca, że mogą w pędzel cmoknąć. To są kontrole tzw crosowe i i wynik takiej kontroli idzie do arimru i arimr potem może urwać z dopłat.
I jeszcze jedno ważne żeby mieć zaświadczenie że psy szczepione p-ko wściekliźnie

22 Ostatnio edytowany przez andrzej612b (2013-01-16 17:42:17)

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Co do kotów - w żadnym wypadku nie mogą przebywać w oborze to samo psy , tak samo w magazynie zbożowym , wystarczy że znajdą odchody bądź tylko ślady od kota , co do zboża ma znajdować się na izolowanym podłożu - koledze kazali po workować i ustawić na paletach a miał na betonowej posadzce , pytają czym się zwalcza myszy , muchy co do dezynfekcji i trzeba mieć , gdzieś zobaczyli kombajn to zażądali uprawnień . fakturki na pasze , numer producenta pasz ( każdy powinien mieć ) dawki jakie się  stosuje trzeba się też wyliczyć z zboża - co na pasze , co na sprzedaż ,dalej dawki obornika na hektar ...

23

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

na pewno ma być  przy wejściu powieszona gaśnica i tabliczka   ostrzegawcza  że obcym wstęp wzbroniony ...   do tego  jakieś lepy na muchy  itp  byle nie muchozole ....   aa  do tego worek z trocinami  w razie rozlania jakiejś substancji ma się zasypać trotami 

ott to takie chore

kuzyn miał ostatnio  to  go ścigali ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-01-16 19:21:27)

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

To co ostatnio na skupie zobaczyłem mnie przeraziło. Otóż żeby ze zbiornika chciało zboże lecieć najpierw jakieś żelastwo w rękę i w bina. Wylatywała spleśniała cuchnąca pszenica ktora poszła w przemiał na mąkę.... Drugi znowy rozładowywali pszenicę prawie na dworze podgarneli turem z błotem, ziemią i co jeszcze leżało do zsypu i w bina. Myślałem że pierd#lnę, A nam każą tak cudować, zboże jak będzie leżało na betonie wyścielanym folią to nic mu się nie stanie. Za niedlugo koty będą chodzić na łańcuchach, a pasze dla świń będziemy kupować z Gerbera... Wszystko rozumiem ale niektóre przypadki to już przesada. ! A jeszcze zapomniałem co ich obchodzi że kombajn sobie stoi tak samo jakbym miał samochód ciężarowy, co ich obchodzi czy mam uprawnienia do kierowania nim... Aby kradziony nie był choć i to nie ich interes paranoja!

25

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

u mnie był akurat wczesną wiosną i u mnie na podwórku to w tedy błoto jak ch*j bo nie dość że glina to jeszcze teren podmokły no i ten gostek idzie idzie i mówi do mnie z taką pretensją :"tego błota tu nie powinno być przejść nie idzie!) a ja mu na to tak "bo tu k*rwa jest gospodarstwo i tu się chodzi w gumofilcach a nie w półbutach jak jakiś idiota" nic się nie odezwał tongue

26

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Dobrze mu powiedziałeś Krzychu. Według nich gospodarstwo ma być sterylne jak szpital.

27

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

http://uwaga.tvn.pl/62727,wideo,398015, … ortaz.html    głuwnego weterynaża w inie wyrzucili i nikt nie wiedział czemu   a nam do szyb zaparowanych się d.........ą

28

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

krzychu napisał/a:

muszę zrobić tak: wypuścić mojego owczarka nimieckiego z kojca i zmierzyć mu czas w jakim dobiega do furtki gdy przyjedzie kontroler znów wypuścić psa i zmierzyć czas kontrolerowi big_smile

I to stwierdzenie podoba mi się najbardziej  -he                            Do znajomego przyjechały babki z kontroli  - najpierw znalazły jakieś puste flaszki w zbożu , potem przy kawie pisały protokół i  wypominały mu różne błędy   a ten że był po spożyciu   pier**l ..ręka w stół - zgarnął ręką kawę razem z ich papierami ze stołu i powiedział wypier..lać mnie z tond , jutr   wszystko sprzedaje a wy możecie mi na kant    hó..  skoczyć  .

29

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

A co Wy byście chcieli? Jest kontrola to są i uwagi.Pochwalcie się lepiej jakie mandaty wam  inspektor powystawiał,albo ile punktów karnych naliczył w protokole który jest brany pod uwagę przy naliczaniu dopłat.

30

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

No oloe 34 dobrze prawi .

31

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

oloe jest kontrola --> są uwagi --> są zalecenia --> jest czas na usunięcie nieprawidłowości --> jest ponowna kontrola. Myślę że to sprawiedliwa kolejność bo żadna kontrola (mowa o weterynarii) podczas pierwszej wizyty nie nakłada żadnych kar. A jeśli u kogoś tak robią to niestety bezprawnie.

gg 5118068

32

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

u mnie żadnych kar nie było widać nie miał się do czego doje**ć to się doczepił do zaparowanych szyb jaskółczych gniazd w oborze i błota na podwórku ale z tego powodu żadnych konsekwencji nie było.

33

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

jaskółcze gniazda  może w dupe pocałowac a jak umyje  paszcze po  jaskulkach to moze  również ciebie ...  albowiem te ptaki sa pod ochroną i żadne wywalanie gniazd  nie ma miejsca ... a jak ci nakażą je usunąc to zaproś   ochrone ptaków smile) oni  tą weterynarie naucza smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

na pewno żadnych gniazd nie będę niszczył były w oborach odkąd pamiętam i będą nadal. wink

35

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Wojtas dobrze prawi, wywalanie gniazd lęgowych ptaków będących pod ochroną jest zakazane, wiem bo też mam he he

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

36

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Ok  o jaskółkach temat znamy  -  mogą być tylko w okresie lęgowym po tym trza gniazda niszczyć ale nie o to w tej całej kontroli chodzi  , piszcie o innych spostrzeżeniach  , uwagach ...

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Ja miałem kontrole "normalna" to wiadomo uwagi były. Pozawieszałem tabliczki, środek dezynfekcyjny, trociny itp itd i jakoś poszło. Ale  z bydłem było ciekawiej  bo ktoś anonimowo doniósł,że krowy stoją na pastwisku i nawet artykuł w gazecie był. Związek Hodowców wydał opinie że wszystko w porządku, lekarz wojewódzki również ale PIW nasz jak zwykle ma odmienne zdanie i sprawa jest cały czas rozwojowa.

38

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

ale czego chcą, co im się nie podoba?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Chodzi o to że nasza powiatowa interpretuje przepisy inaczej niż reszta. I dopiero odwołanie wyżej jest potrzebne żeby sprawę wyjaśnić...

40

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Panowie 4 wiochy za moją (przejeżdżam co dzień jadąc do roboty) jest gospodarz który trzyma różnego rodzaju bydło mieszane - głównie czerwono białe. Trzymał to zawsze obok domu pod chmurką przywiązane obok stogów siana i słomy. Ludzie pisali gdzie mogli że katuje bydło ale nikt się do niczego nie przyczepił bo taki system utrzymania jest dozwolony - bydło miało co jeść, pić a że pod gołym niebem to i tak dozwolone. Od 2 lat utrzymuje to bydło w szczerym polu przywiązane do drzew w niewielkim brzozowym lesie na jego łące. Wygwizdów straszny bo na górce ale tez żadne kontrole nic nie zrobią bo tak jak wcześniej bydło nakarmione, napojone a że pod chmurką - taki system.

gg 5118068