Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

No widzisz. Ludzie którzy anonimowo zgłaszają mogą nie wiedzieć o utrzymywaniu bydła mięsnego w systemie otwartym ale przyzwoitość nakazuje żeby lekarz powiatowy o tym wiedział, w końcu za to dostaje pieniądze... To tak jakbym hodował bydło a nie wiedział za bardzo jak ono wygląda.

42

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

U mnie w wiosce to ciągle ktoś na kogoś donosi, a to że źle parkuję i itp. Najczęściej to informacji dostarcza moher monitoring. Wiedzą o wszystkim. Taka natura mieszkania na wsi.

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

W końcu po napisaniu odwołania od decyzji przez prawnika, nagle okazało się że przyjechali na kontrol i już im wszystko pasuje.

44

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

dziś kolejna kontrola (2  tym roku) a i dowiedziałem się że moje gospodarstwo zostało wytypowane do kompleksowej kontroli cross compliance. Są na wsi rolnicy którzy mają po 2-3 ogony i nigdy kontroli nie mieli - ja mam najwięcej bydła i rocznie 6-7 kontroli z różnych instytucji.

gg 5118068

45

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

No ewidentnie uparli  się na Ciebie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

46

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Każdego kontrole nękają ,na jesieni miałem dobrostan zwierząt  w styczniu kontrola weterynaryjna trzody a dziś  pomagałem łapać bydło do gruźlicy i brucelozy ,a mamy dopiero marzec  więc jeszcze będzie kilka z arimr i piw  .A tak dodatkowo tak się zapytam was koledzy kto trzyma bydło podczas badania na gruźlicę ,brucelozę i białaczkę ? Bo ja z powiatowym wet wytoczyłem wojnę o to kto ma bydło trzymać i stanęło na tym że tym razem pomogę ale następnym razem to niech zabezpieczy pomocnika od weta .

47 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-03-08 22:27:25)

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

uparli to chyba nie, po prostu kontrolują większych bo mają co kontrolować a jak stoi jedna krowa z cielakiem to co kontrolować ? Ja się kontroli nie boję bo wszystko mam ok tylko zawsze dzień spieprzony bo się na nich czeka i sama kontrola też troszkę trwa. Dziś powiedzieli mi że mam rozsypać trutkę na szczury - ale ja nie mam szczurów. Nie ważne, musi być wyłożona trutka. Aby nie pisali zaleceń to w auto i szybko po trutkę.
koseś ja też mam problem z łapaniem bydła. Pomagam weterynarzowi tylko dlatego że to znajomy taty ale prawnie to w jego gestii jest mieć pomocnika jeśli sobie sam nie radzi. Też mam już tego dość i chyba się to skończy - niech sobie radzi.

gg 5118068

48

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

koseś napisał/a:

.A tak dodatkowo tak się zapytam was koledzy kto trzyma bydło podczas badania na gruźlicę ,brucelozę i białaczkę ? Bo ja z powiatowym wet wytoczyłem wojnę o to kto ma bydło trzymać i stanęło na tym że tym razem pomogę ale następnym razem to niech zabezpieczy pomocnika od weta .

Do bydła przyjeżdża stary znajomy, więc przygotowania trwają dłużej niż badanie, a jak mnie nie ma to sam obskoczy i spoko(wszystko uwiązane). Co do świń to ostatnio badają tylko lochy i jak mam prośne to nie pozwalam nawet dotykać, jak chcą to niech biorą próbki od któregoś tucznika, ale od loch wara bo pozabijam. Kiedyś jak miałem knura to za wszystkich krwiodawcą był knur. Razu pewnego jak się wkur..ł to mało ich nie pozabijał, bo zawsze do świń przyjeżdżają w dwóch, ojciec z synem. Niebawem znowu będą, bo badają na Aujeszkyego, chorobę pęcherzykowatą i coś tam jeszcze.Nawet kolczykują badane sztuki, kumpel ostatnio loszkę z kolczykiem przy pomocy obucha sprowadził do parteru. Kto trafi na kolczyk w salcesonie idzie na badanie na Aujeszkyego big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49 Ostatnio edytowany przez marcel (2013-03-09 00:35:51)

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Marekp nie pisz takich rzeczy o pobieraniu krwi. Życzliwych nie brakuje. nie wiem jak prawnie z trzymaniem zwierzaków do badania, ale jak się wkurzą to napiszą odmowa badania i stado zablokują. I to jest już problem. A do tego grużlica i krew od bydła teraz  raz na 5 lat.

50

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

H.. im w dupę pod warunkiem, że tego nie lubią!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Marcel nie ma co się bać nic nie zrobią , zanim  się umówiłem na badanie to zadzwoniłem do weta powiatowego z zapytaniem czy ma obowiązek trzymania zwierząt ? i okazało się że ni ma podstawy prawnej aby mnie do tego zmusić ! a dodatkowo można u powiatowego złożyć pismo że nie jestem w stanie zabezpieczyć zwierząt do badania i występujesz o przydzielenie dodatkowej osoby prze piw a oni mają na ten cel środki !

52

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

U mnie kontrole raz w roku. no częściej przyjeżdzają brać Krew od świnki. A jak brali kiedyś pierwszy raz to świnie zaczeły padać. Z jakiej przyczyny ? Grom to wie.. A Takie kontrole to ciężko jest miec wszystko idealnie i zalezy kto jeszcze przyjedzie na oglądanie naszego gospodarstwa i kontrolowanie. U sąsiada ostatnio było z Weterynarii to mówi że jak jeszcze raz przyjadą to mówi że będzie likwidował gospodarstwo bo to są wymogi " nie na niego " za cięzko.. Coraz bardziej zaczyna byc ciężej bo trudno dogodzić kontrolującym i nowym przepisom.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

53

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Ja miałem ostatnio badanie bydła, a wszystkie mięsne mam nie wiązane więc miałem nie lada jazdę tylko myślałem że to ja jestem odpowiedzialny za łapanie i trzymanie kolejnych sztuk... eh szkoda bo dwa dni dochodziłem do siebie.....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

54

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

a ciekawe jak by byk kogoś zamordował?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

55

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Karol323 napisał/a:

no częściej przyjeżdzają brać Krew od świnki. A jak brali kiedyś pierwszy raz to świnie zaczeły padać. Z jakiej przyczyny ? Grom to wie.

Weterynarz przechodząc z chlewni do chlewni mimowolnie przenosi bakterie i wirusy i właśnie po to na półce mam zawsze butelkę Penstreptu i jak widzę objawy choroby to zastrzyk, a ostatnio musiałem jeszcze dwa razy powtarzać, ale lepsze to niż zakopać w gnoju.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Chyba nie wpuszczacie do chlewni a tym bardziej na porodówkę weta bez ubrania jednorazowego ? bo u mnie nie wejdzie jeśli nie ubierze się jak kosmonauta wink Bendek a mierzyli skórę bydłu suwmiarką ?

57

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

jakie to jest porąbane, wszystkie zwierzaki mają kolczyki zapewniam bezpieczeństwo i higienę pasz, dobrostan,  i na koniec jakiś cwaniak kupi 800 ton koniny na paragon domiesza, zepsuje renomę polskiej żywności a ja dostaję 6,15 za byka. ciekawe czy w sklepie ceny spadły.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

58

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Mierzyli a krew to wiadomo pow. 2 lat...

Ale dorwać mamkę Charolaise 650kg która od urodzenia jest luzakiem to niestety robi sie nie mały problem ale i młodzież z Limosena też robiła problemy...błędem jest na pewno brak jakiegokolwiek poskromu czy wąskiego przejścia gdzie można by zwierza dorwać, zaganiałem do boksów i tam wyłapywałem....

Ja z mięsnym wystartowałem kilkanaście mięsięcy temu nie mam wielkiego doświadczenia warunków też szałowych nie mam ale za 1,1zł/l to ja piernicze mleczaki trzymać....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

59

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

tylko z mlekiem jest ten plus że co miesiąc jest jakaś ta wypłata a przy opasach trzeba czekać aż urosną...

60

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Tak, ale jak masz już wszystko dostosowane do coraz durniejszych wymagań, a jak masz z tych pieniędzy 200% wywalić na remonty i modernizacje to ja dziękuję. Kwota do ludzi i spoko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia