81

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Agencja Nasienna - to nie jest instytucja państwowa tylko zwykła firma. Ciekawe czy jest obowiązek wpuszczenia ich na teren gospodarstwa. Zadaj też pytanie skąd mają twoje dane....

82

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

A co oni mają w ogóle kontrolować ?? co ja wysiewam ? a ch*j ich to obchodzi...

83

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Zdziwisz się. Poczytaj http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 35978.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

84

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

do mnie nigdy nic nie przysłali żadnego pisma

85

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Przyślą, kwestia czasu. Prawo już zostało napisane, a oni teraz sobie je egzekwują. Prędzej, czy później wszyscy będziemy płacić, no chyba, że 100% ziarno z Tzw Central się kup to i tak swoje dostaną.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

86

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

ja sieje swoim to za co mam im płacić ??

87

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Właśnie za to, bo to Twoje to oni wymyślili i chcą za to dolę tak jak piosenkarz za publiczne odtwarzanie jego piosenek itd

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

88

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

To jest trochę chore bo według mnie jak coś kupie to należy do mnie a tu wychodzi że jak kupię ziarno do siewu to nie jest moje bo nie wolno mi nim ponownie obsiać(to znaczy można ale trzeba ponownie płacić tylko za co?)To w końcu czyje jest ziarno ich czy moje???

89

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Ziarno Twoje, ale ich prawa autorskie, taka ustawa=takie prawo, przy czym nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegana.
TU JEST WSZYSTKO DOBRZE OPISANE
http://www.agencjanasienna.pl/ochrona_prawna.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

90 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-03-26 15:08:38)

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

100 ch*ji im w d*pe i kotwica w plecy, za swoje ziarno płacił nie będę niech spier***ją
sieje swoje ziarno a nie ich prawa autorskie... :satan:

91

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Z takim to raczej kopanie nie wchodzi w grę a jak zapowiadają kontrolę to mają poważny powód najczęściej jak się deklaracji do nich nie odsyła lub mają poważny donos na szczęście nie wszystkie gatunki i odmiany mają pod władaniem i tu jest luka którą można wykorzystać.

92

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Jeżeli kupiłem na hektar kwalifikatu a za rok obsieję odmianą którą rozmnożyłem 10ha. To będę musiał zapłacić haracz za ten hektar tak? Oczywiście zasiałem hektar i nie mówię nikomu  że w drugim roku coś będę siał.....

93

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Opłata jest od każdego klograma zużytego ziarna do siewu na tych 10-ciu hektarach (ok 7 -10 gr/kg). Za 1 hektar już zapłaciłeś kupując kwalifikat. Przypominam,że dotyczy to gospodarstw powyżej 25 ha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

94

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Ja z 4 miesiące odesłałem im pismo , Narazie cisza, ale słyszałem że pokontrolach poszły sprawy do sądu, z tego co wiem to kończą sie na uiszczeniu tej opłaty ale to pewnie narazie traktują ulgowo, wszędzie kasy szukają.  Aż tak stasznie drogo nie wychodzi, zawsze można coś ściemnić z odmianą bo cena opłaty jest uzależniona od danej odmiany.

mdw

95

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Czyli można ?     http://www.agencjanasienna.pl/odstepstwa_rolne.html

96

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Czyli wychodzi,że można wysiać bez żadnych konsekwencji tylko trzeba mówić że wszystko posiane na swoim. Ja to tak rozumiem. Marek napisałeś że dotyczy to gospodarstw większych niż 25ha. Czyli jeżeli ktoś ma mniej niż 25to nawet się im nie interesują? Odeśłać kwity i po kłopocie,, chyba.......?

97

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Tylko gospodarstwa poniżej 10 ha nie muszą uiszczać opłaty.

98

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

moje zboże jest moje i ch*j im do tego... a jakby co to mam owczarka w kojcu i dwa kundle big_smile

99

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Wczoraj byłem na szkoleniu użycia ŚOR i był też gościu od nasion to mówił że powyżej 25ha

100

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Panowie, po pierwsze, wszystko jest dokładnie wyszczególnione na stronie Agencji Nasiennej, 10 ha ziemniaki, 25 ha zboża, a po drugie, ta agencja w zasadzie tylko ułatwia zbiórkę i redystrybucję pieniędzy. Oni tylko zbierają informację z ankiet. Na pole nie muszą wchodzić bo od tego jest PIORiN i im nikt nie skoczy, bo oni w trybie administracyjnym zmuszą każdego do posłuszeństwa - ot takie mamy bolszewickie państwo niby demokratyczne

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia