101

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

ja ziemniaków mam 30 arów a zboża na swoim 8 hektarów... a dzierżawy mam na "gębę" to tak jak bym nie miał  wcale.

102

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

A jak bym kupił na rynku od kogoś to jak to prawnie wygląda przecież nie muszę go znać a on może podać fikcyjne dane.Druga sprawa jakie prawa autorskie przecież kupiłem od nich nasiona i zapłaciłem haracz reszta jest moja co to kogo obchodzi co ja zrobię z zebranym zbożem mogę to spalić ,spaść,sprzedać na młyn albo sąsiadowi on może zasiać ja mogę kupić od niego ,gdzie tu logika.

103

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

No i spuściłem gościa na szczaw, chciał dokumentów na 4 lata wstecz, a zobaczył tylko aktualne faktóry na to co jest na polu. Straszenie i powoływanie na ustawę nic nie pomogło. Oświadczyłem, że nie używałem odmian przez niego reprezentowanych, i jeśli ma jakieś obiekcje, to możemy spotkać się w sądzie. Najważniejsze to nie mówić, że się nie pamięta co i gdzie posiane, że nie zna się odmiany tylko mówić, że posiane są odmiany nie ujęte w katalogu odmian chronionych prawem autorskim, lub należą do hodowcy którego on nie reprezentuje.

104

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Przede wszystkim trzeba mówić że wszystko jest posiane kwalifikatem, a faktóry poszły do ARRu. Kwalifikat ma jałmużnę wliczoną w cenę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

105

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

mpopis a jakie to odmiany?

106

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

np pszenżyto Disko, Moniko, Almo

107

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Pszenżyta to nie siewam może jest jakaś stronka z takimi rzeczami???

108

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Trzeba niestety trochę poklikać, a najważniejsze to wiedzieć jakie odmiany mają na swojej liście.

109

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Może ktoś wie jakie odmiany nie są chronione zwłaszcza interesuje mnie pszenica.

110

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Wszystkie które są w rejestrze odmian zarejstrowanych  w polsce , - chyba że wymieszasz swoją i sąsiada  ijeszcze  jakąś iinną  razem   wówczas tak myślę - sie odpieprzą ?

111

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

do wniosku na modernizację muszę dołączyć zaświadczenie o dobrostanie zwierząt. Jak składałem wniosek o wystawienie to powiedzieli że wypiszą bez wizyty w gospodarstwie bo miesiąc temu miałem kontrolę to już nie muszą przyjeżdżać, a jednak zadzwonili i jutro kontrola. By ich jakiś byk w oborze wy....chał jak przyjadą.

gg 5118068

112

Odp: Kontrole z PIW , wasze spostrzeżenia i rady

Byli i u mnie ........ palanci jakich mało, mierzyli któryś raz z kolei te same budynki tak jakby z gumy były i się kurczyły ..............