181

Odp: Rozrusznik

Oglądałem go wcześniej ale różne gość ma komentarze(np. rozrusznik kręci w drugą stronę) .. może i się skuszę...

182

Odp: Rozrusznik

Ten z linku Scody najprawdopodobniej jest z Czech, tyle tylko że u nich kosztuje ok 200 zł.
Jak silnik jest sprawny, każdy typ będzie służył długo i szczęśliwie.

183

Odp: Rozrusznik

http://img.bazarek.pl/334894/17374/3166 … 61eac7.jpg to jest stary...

184

Odp: Rozrusznik

takie miałem  od zawsze i nie narzekałem ,

Leszek   dla kolegów'

185

Odp: Rozrusznik

Czyli z elektromagnesem ... on ogolnie chyba tanszy jest ...

186

Odp: Rozrusznik

Znalazłem ten stary typ rozrusznika (typ im11) za 500zł bez zdawania starego u gościa ze 100% pozytywnymi. Bedzie pasowa? Jak bym dał na wymianę to 350zł o ile się zgodzi ..

187

Odp: Rozrusznik

Tu masz http://allegro.pl/rozrusznik-fortschrit … 86858.html
Dzwonisz, dogadujesz się i wio w pole.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

188

Odp: Rozrusznik

witam!
czy można dopasować tulejki od innego rozrusznika do rozrusznika forszaja starego typu?

189

Odp: Rozrusznik

A po co?

190

Odp: Rozrusznik

bo w moim nie ma. kupilem od złomiarza ale niestety z przodu nie ma tulejki

191

Odp: Rozrusznik

To idz do tokarza albo do tych co rozruszniki regenerują to ci opchną!

192

Odp: Rozrusznik

tak zrobiłem ale dopiero chyba 7 sklep pomógł.

193

Odp: Rozrusznik

Ja mam rozrusznik z pszenna po regeneracji ten z bendixem na wierzchu i coś się ostatnio stało że nie da rady ruszyć silnika i po kilku próbach robi się gorący od czoła,jak jest ta wypustka na tulejkę wirnika
Równierz ta blaszzka co idzie do bendixa robi sie gorąca,w miejscach przykręcenia szczotek komutatora też jest gorące,co jest?
Rozrusznik brany w tamtym roku.
A było tak że pierwszy raz po dłuższym staniu zapalił normalnie,a za drugim razem żuuu żuuuu... i bendix zaczął skakać,akumulatory naładowane,styki i masy poczyszczone i dalej to samo

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

194

Odp: Rozrusznik

Tam może idzie Ci plus ma masę. u mnie też się tak działo, albo na tej blaszce nie łaćzy i będzie się grzało.

195 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2016-08-15 20:28:10)

Odp: Rozrusznik

Rozbierałem czyściłem i zauważyłem nadpalone kanki na komutatorze to pzeczyściłem ale nie pomogło
http://www.truck.shop.pl/index.php?k949 … rozrusznik a z tej stronki by nic
nie dopasował?
http://olx.pl/i2/oferta/rozrusznik-supe … 9a2a374c89 albo ten.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

196

Odp: Rozrusznik

wojtas napisał/a:

mam problem z rozrusnikiem  wymieniłem cewke myslałem ze ona zdechła ale dalej to samao a mianowicie przekrecam kluczyk kreci jak szalony puszczam kluczyk dalej kreci i nieprzestaje (skleja go) ale niewiem gdzie i czemu sie tak dzieje dopiero musze mase wyłaczyc przestaje sie krecic co to moze byc??

Jaka była przyczyna bo nie napisałeś? Ja dzisiaj zauważyłem to samo.  Myślałem że coś nie halo w starterze bo był pęknięty plastik od wajchy startera więc wymieniłem na przycisk. Oczywiście nie pomogło. Co trzeci raz rozrusznik kręci nawet po puszczeniu guzika. Tylko hebel go ratuje.

Może ktoś rozwiązywał już tą zagadkę. Proszę o  sugestie.
Acha ZT 303 oczywiście.

197

Odp: Rozrusznik

Rozbierz rozrusznik a dokladnie elektromagnes i styki przetrzyj papierem ściernym i ładnie posmaruj trzpień .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

198

Odp: Rozrusznik

Andrew89 napisał/a:

Rozbierz rozrusznik a dokladnie elektromagnes i styki przetrzyj papierem ściernym i ładnie posmaruj trzpień .

Zajmę się tym za Tydzień teraz zbieram informacje. A czym trzpień posmarować?