201

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Do wykłoszenia jeszcze ze 3 dni. Chciałem skrócić i dorzucić odżywek z mocznikiem

202

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Standardowe skracanie jęczmienia, właśnie do pierwszych ości.

203

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

koledzy potrzebuje pomocy przedstawi mi ktoś technologie uprawy wraz z kosztami jeczmienia browarnego?
np tak
nawozy ile czego i ile zł
nasiona xxzł
oprysk na grzyba ile razy i czym w jakiej kasie
oprysk na chwasta
plon 4-5t tyle miał kolega

i jeszcze jedno pytanie czy po kukurydzy i brokule jest sens siac? nie przekroczy białka?

Rolnik z powołania:-)

204

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

widze ze nie pomozecie więc sam spróbuje
                                                    jęczmień                          pszenica jara
material siewny             150x200=300                                200x160=320
Nawozy PK podobnie wiec pomine
Nawozy N                  --------------------                               100kg N=300
Herbicydy   puma +granstar 200                             apyros + granstar 100
fungicydy  nie wiem czym licze 300zł/2 zabiegi               jeden zabieg 150zł
Skracanie chyba mozna odpuścic
paliwo i zbiór tak samo wiec nie licze polony ok 4t cena podobna. liczmy co bardziej sie opłaci
                          800                                                          870

więc wychodzi podobnie z mała kozyscia na jeczmień browarny. jak źle licze to mnie poprawcie

Rolnik z powołania:-)

205

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Jęczmkeń na browar siejesz jak najszybciej i dajesz azotu około 1/3 tego co pod zwykły. Do tego gęsty siew po tp by ziarno nie bylo zbyt duże.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

206

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

ake po kukurydzy dawać azot?
Kolega był na szkoleniu i mówili zeby siac rzadko zeby ziarno było celne

Rolnik z powołania:-)

207

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Po pierwsze trzeba zrobić badanie gleby bo na kwaśnej będzie słabo. W optymalnych warunkach odmiany, które u nas dają przy kontraktacji plonują powyżej 6 ton, no i wszyscy wkoło mnie dają mimo wszystko po 100 litrów RSMu lub saletry no i cena w kontrakcie było ok 680 zł

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

208

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

hmm Więc tak

sieje wiec jest pogląd
Nasiona  180-200kg na ha   koszt za tonę 2450 brutto   tylko i wyłącznie nowy materiał  ta cena akurat z Systivą  czyli te 400zł to ta zaprawa  ale za to 2 zabiegi na grzyba  masz z głowy

azotu  czy to po rzepaku czy pszenicy  daje jakieś 100kg mocznika i 100l RSM32 
Zabiegi  opryskiwaczem to tak
Na chwasta
robaka
odżywka
skracanie  lecz CCC lub stabilan  można pominąć  słabo działa  a jak zadziała to skróci nie to co trzeba  testowałem 

Co do wypowiedzi że nie może byc gruby to błąd   własnie taki ma być inaczej poslad i sprzedasz jako paszowy
chcesz wymagania dokładne  z umowy to ci podeślę

tyle co do jarego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

209

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

z odbiorem browaru jest tak,że jak obrodzi, to wymagania , białko , wyrównanie.... i cholera wie co jeszcze im nie pasuje - cena w dół, jak mało to każdy byle żółty jest dobry

210

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Też Fakt ale w tym  momencie  wychodzi się lepiej na tym jęczmieniu niż pszenicy ... koszty małe a wynik finansowy  jak rzepak  więc się w tej chwili opłaca
Ja w tym roku mam 10 zimowego 20 jarego   reszta to rzepak i pszenica   tak żeby co 2 lata był jęczmień na tym samym polu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

211

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Najgorszy jest grzyb na ziarnie, ale to da się opryskać i żeby ustał to trzeba porządnym preparatem skracać

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

212

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Co do skracania jęczmieni to  jest moddus  oprimus cuadro  Medax Top
ceny duże ale pierwszego  daje 0.2  drugiego nie miałem cuadro 0,3  a medax 0.25 do 0.4 zależy od roku pogody   i w zupełności starcza  bez komplikacji

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

213

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

to teraz juz nie wiem jak z tym azotem jest...
Odmiana to Irina po 200zł/100kg
ceny na umowie nie ma w zeszłe zniwa płacili 560netto. w tym czasie za pszenice brałem mniej tylko mi za zanieczyszczenie nie odbili a tam gdzie jeczmień to odbijają.
Czym na grzyba kropicie?

Rolnik z powołania:-)

214

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

różnie zależy jaki jest 

z tym Azotem jest tak że białko nie może być większe jak 13 procent
Zanieczyszczenie  hmm różnie bywa  ale są standardowo potrącenia . bo musza być ... jak masz umowe to masz i wymagania  proste

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

215

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

jeszcze umowy nie mam do końca roku musze sie zdecydowac najpóźniej chyba ze zakontraktuja cały limit wczesniej to trudno...

Rolnik z powołania:-)

216

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

u nas już w listopadzie nie było limitów

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

217

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Pajej czy ty zawsze musisz udawać sierotę z Polski Z.
Zadzwoń do firmy Malt Europa, przyjedzie do Ciebie przedstawiciel firmy, przeważnie któryś z dyrektorów wbija się na nowy region i załatwisz sobie kontrakt za 680 a nie za niecałe 580. Jak dzwonisz to tonem potentata, a nie żebraka i wszystko działa. Pamiętaj, że różnica jest w zasadzie płynna, nie ta, to ta, nie ta to inna...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

218

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

tylko ja mam jakieś3 ha pola na jeczmień to nikt nie bedzie ze mna gadał

Rolnik z powołania:-)

219

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Mówisz ,3 hektary a jak współpraca będzie owocna to w przyszłym sezonie 6 ha i będzie z Tobą rozmawiał inaczej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

220

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

jak masz 3 ha to po co się tym tak stresujesz ?  siej na pasze i miej to w gdzieś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile