221

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Miała tam byc pszenica ozima ale nie dałem juz rady posiać. Na pasze ze zbytem we zniwa problem totalny... Zastanawiam sie nad pszenica jara i nie wiem czy jeczmien browar czy pszenica jara, a po drugie w przyszłym sezonie tj 2018 będe miał "za duzo pola pod pszenice" więc jakbym sie nauczył jeczmienia browarnego to mogłaby byc fajna alternatywa.

Rolnik z powołania:-)

222

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

pszenica ozima a teraz czemu nie siejesz ? przecież do końca grudnia  można siać ozimą ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

223

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

teraz nie wjedzie w pole bo mokro, gdyby była mozliwość to siałbym bez wachania

Rolnik z powołania:-)

224

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

To pogadaj z kimś aby na pierwszy raz jedno auto zrobić, wezmą na 100%, jak zobaczysz jak to działa to sam z siebie będziesz się śmiał, że dotychczas za półdarmo towar oddawałeś.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

225 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-30 13:07:34)

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ja posiałem jęczmień natasia odmiana pastewna, jary krótka słoma, długi kłoś, w tamtym roku tyle go nakosiłem że ten co kośił sam sie dziwił ale w tym roku dałem ciała, za wcześnie go wsiałem, poszedl po sianiu śnieg i mróz, są place tak jak by sie nie siało z siewnika, a w ziemii ziarno bez kiełka, u sąsiada inna odmiana ale to samo, tam gdzie przeszedłem 2razy bo zostało w siewniku to jest ładny, wysiewam 160kg/ha.
I teraz nie wiem czy go poprawić i przesiać czy poczekać może ruszy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

226

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Kiedyś rozmawialiśmy o zaprawach donasiennych  i grzybobójczych
Tak więc tak to mój jęczmień browarny 
Zaprawiony Systivą , do tej chwili  dostał 200kg NPK  oraz 150kg Mocznika  na ha  pod korzeń , oprysk na chwasta  i odrzywkę  z Ekoflory  i do tego na robaka  oraz na grzyba yamato w mieszaninie z ........ właśnie nie pamiętam  ulotne nazwy   posiany był 170kg na ha
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/699621fca729.jpg

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ebd3a9e31ed5.jpg

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

227

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

nie za duzo N jak na browarny?

Rolnik z powołania:-)

228 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2017-06-04 12:07:57)

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Też siałem jęczmień zaprawiany Systivia. Pod korzeń poszło 80 kg N. T1 nie robiony. T2 Variano. Odżywki wg zaleceń Adoba. Zaczyna się kłosić. Większość kłosów powyżej 15 pięter  (nie wiem czy do dużo czy mało).
Wojtas a nie myślałeś o jęczmienia ozimym browarnym?

229

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

mam 10 zimowego  już dawno dawno wykłoszony  malwinta  odmiana  ,, i 19 jarego mi wyszło reszta pszenica i rzepaki   i 2 ha grochu  na jęczmieniu jak na razie najlepiej się wychodzi mało roboty  cena lepsza od pszenicy długo się stoi przy sprzedaży , w tym roku większośc będę sypał na glebę  bo wyjścia nie będzie  i dopiero wtedy wywoził jak będzie czas

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

230

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

A z którego jest lepsza kasa? Jarego czy ozimego? Ja w tym roku chce zakontraktować 15 ha ozimego. Jakoś nie bardzo mam przekonanie do wiosennych siewów. Jakie osiągasz plony?

231

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Czytam " mam 10 ozimego i już dawno wykoszony" k.... ale jak? Rozumiem dolny śląsk......
eh.... wink

232

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Dawno hmm ze 2 tygodnie spokojnie 
Lepsza hmm zależy jak leży , zimowy jest tańszy  ale szybciej schodzi i normalnie sypie od 7-10t/ha cena hmm nie pamiętam  musiał bym szukać fakturki z zeszłego roku , aa prościej uzyskać parametry ale i też łatwo spier,,,, wszystko wystarczy nie popryskać na muchę   na jesień i temat załatwiony smile
jary hmm ten rok dopisuje  jak na razie  ale cena  spokojnie powinna być ponad 700  a wychodzi około 5-7t  z ha zależy od pogody   wada jego to cholernie długi idą próby  , około 3 godzin  od wagi do kosza  500m odległości ,   niestety browar rządzi się swoimi prawami
idelany jęczmień to wilgotność 14.5-16% wilgotności  poniżej i powyżej straty poniżej na wadze a powyżej na potrąceniach . 
Rudemenes   do Vikinga zakontraktowałeś ? znaczy się u mnie >??:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

233

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wojtas 170 kg na ha? Ja sialem po 120 i gestwina jak diabli ale do kloszenia to tak jak Krzysiek gada

E 516 na części
Telefon 695 076 269

234 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-06-05 00:28:02)

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Krzysiek napisał/a:

Czytam " mam 10 ozimego i już dawno wykoszony" k.... ale jak? Rozumiem dolny śląsk......
eh.... wink

wykoszony tylko ten z pod osłon ten z pola będzie miał żniwa później smile

235

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Krzysiek napisał/a:

Czytam " mam 10 ozimego i już dawno wykoszony" k.... ale jak? Rozumiem dolny śląsk......
eh.... wink

Pewnie miał na myśli, że jest wykŁoszony.....

Tak, Wojtas - kontraktowałem do Vikinga. Trochę przeraziło mnie to co piszesz z tym czasem w kolejce. Tym bardziej, że muszę auta wynająć.... Co prawda dopłacają mi do transportu, ale to pokryje ok 1/3 kosztów transportu

236 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2017-06-05 10:31:38)

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Jarego mi zostało w tym roku ponad 0.5 ha. Resztę przesiewałem gryką bo za mokro miał na początku, potem sucho i padł. Resztę jarego sprzedałem niedawno i Eunova wyszła mi 7.5t/ha.

237

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

rudemenes  tak więc przygotuj kierowców  na czas oczekiwania   my tam bierzemy grille i dobre pizze wożą   tak że idzie wytrzymać . Ale czasu szkoda   Nic nie zrobisz ...
Jary najlepiej na noc wozić    mniej ludzi   tak przynajmniej chłopaki z Poznania robią  i tylko na nocki  jeżdżą  i co ciekawe Ciągnikami  wożą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

238

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

czyli zrzucać na magazyn i wozić po żniwach ?? Nie uśmiecha mi się to za bardzo... brak miejsca. Planuję w tym roku zmagazynować cały rzepak...

239

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wojtas jak skracasz jęczmień jary?  Ja podałem 0,4 moddusa i mam obawy....

240

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

w tym roku medax max poszedł w dawce 0.6kg na ha i powiem że słabo sobie poradził na 17.5ha leży albo pomieszane jest  jakieś 8ha   całe szczęście nie do ziemi wywałowane tylko tak jak by się złamał  jakieś 15cm nad ziemią ...
zazwyczaj 0.3-0.4 modusa   i do tego etefonu  i  było ok

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile