281

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Poprzednie lata jak zawsze miałem jęczmień jary to zdarzało się że mróz potrafił złożyć go w pół i pole było białe ale mimo to zawsze ruszył i miał się dobrze. Tak więc głowa do góry! Ten to to rok wyborczy więc w sumie warto ubezpieczyć bo w razie W Państwo będzie zbierać głosy 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

282

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ubezpieczone tak czy siak będzie wszystko.  Za dużo ostatnio się dzieje w pogodzie żeby nie ubezpieczać. Jak mówisz, że się pozbiera to przestanę o tym póki co myśleć. A szkoda bo kwalifikat zasiany

Siły na zamiary zmierz....

283

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Po takim przemrożeniu może być jeszcze lepszy.

284

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Jęczmień Jary nie wymarza !!

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

285

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Czy ktoś kiedykolwiek stosował Atlantis w jęczmieniu jarym na owies głuchy ?

Siły na zamiary zmierz....

286

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Co do tego czy można to nie wiem.  Co do dawki atlantisu OD12 to 0,25l prawdopodobnie uwali owsika a 0,3 skosi go na pewno

287

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Mam problem dostać coś na 0.5 ha bo zabrakło.

Siły na zamiary zmierz....

288

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Raczej powali też jeczmień.

289

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Mam Fenix w takiej ilości.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

290

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Udało mi się dostać axial i prysnąlem jeszcze w sobotę.  I dobrze , bo dziś juz w tym upale i szoku się kłosić  zaczął. Dzięki Panowie smile

Siły na zamiary zmierz....

291

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Jak plony jęczmienia w tym roku u Was? Nie wiem czy nie wypadnie mi jedna uprawa i myślałem właśnie o nim.

292

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

U mnie 6.1tony,  klasowo IV-VI ale rok bardzo sprzyjający
przedplon pszenica ozima A po niej miedzyplon. Na 130kg N ,  jeden zabieg fungicydowy,  jedno wykracanie. Odmiana Propino.
W 2021 próbuje browar

Siły na zamiary zmierz....

293

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Propino to odmiana Browarna.  U mnie w tym roku plon średnio koło 6 ton ale niestety czerwcowe deszcze dały popalić i z powodu fuzariozy na browar oddałem tylko 18 ton z 70 .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

294

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Plon mniejszy niż w pszenicy, ale koszta mniejsze. Ja nie będę siał na browar, bo umnie w okolicy to tylko Lublin skupuje. Chcę odmianę żeby urosło jak najwięcej, na parametrach mi nie zależy.Polecicie coś? Odkąd przestałem siać minęło już kilka lat.

295

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ja sieje browarny to kontraktujący mi narzuca odmiane. w tym roku plon porazka bo mniej niz 4t, a o parametry trzeba zadbac bo nikt na browar ci nie kupi z dużym białkiem

Rolnik z powołania:-)

296

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Umnie lokalne skupy biorą wszystko co jest bez robaka i przytuli. Najważniejsze żeby samo zleciało z przyczepy i przeleciało przez kratę na wywrotnicy. Dlatego chcę żęby tylko sypał.

297

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Pajej napisał/a:

Ja sieje browarny to kontraktujący mi narzuca odmiane. w tym roku plon porazka bo mniej niz 4t, a o parametry trzeba zadbac bo nikt na browar ci nie kupi z dużym białkiem

Dlatego musiałem sprzedać na pasze. Bo wprawdzie Propino to browar Ale u Nas biorą Tylko Avalona albo Planeta. Innych nie ma opcji.

Siły na zamiary zmierz....

298 Ostatnio edytowany przez mpopis (2020-11-01 17:49:40)

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

mnie z browaru wyleczyli już dawno temu- jak towar jest to parametry zawsze do dupy = potrącenia lub nie przyjmowali jak brakowało przechodziło wszystko byle żółte było. Sieje paszówkę ma być dużo i mieć grube ziarno. Nie ma znaczenia jary czy ozimy.

299

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Marku jakie siejesz i jak plony w tym roku?

300

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

w ty roku nie miałem jarego, ja mam problem z ozimym to sieję jary