61

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ważyłeś czy na oko . Daj fotki tego zboża smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

62

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Sprzedane ....

63

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Dziś kosiłem jęczmienia, wyglądał bardzo słabo a tu miła niespodzianka smile ziarno grube, ciężkie, porównując do ubiegłych lat to nie miałem wcześniej takiego ładnego jęczmienia. Plon około 6 ton/ha a liczyłem że będzie połowa z tego. Pole 6,6 ha całe w trójkąt, łan ogólnie niski, miejscami polegnięty i od 12 do 21 kosiłem, jeszcze miałem przerwę bo przywaliłem w kamień i trochę zgiąłem belkę z bagnetami i trzeba było prostować. Ogólnie bardzo zadowolony smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

moje jęczmienie nie są takie mocne, z 3 ha zawiozłem 9.5 tony do browaru, dużo wymokło i trawa rosła, jeszcze 2 ha mi zostało a kontrakt na 25 ton

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

65

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Panowie co może być przyczyną blednięcia jęczmienia jarego. Jak kiełkował i wyszedł z ziemi to był normalny zielony później bieleje jakby nie miał chlorofilu w liściach a później dojdzie do siebie i znowu jest zielony i normalnie rośnie do żniw. U sąsiada widzę to co roku a u mnie jest tylko na kawałku 20 arowym gdzie zasiałem w dzierżawie. Pole było wieloletnim ugorem. T brak jakiegoś składnika, czy choroba. Jęczmień nie zaprawiany. U sąsiada widzę to co roku i co roku później jęczmień daje radę i rośnie. Ciekawi mnie tylko co to jet. Zrobiłem zdjęcie tego mojego, tylko lało wtedy niemiłosiernie i nie wychodziłem z samochodu. Dla ciekawskich mogę zrobić z bliska.
http://naforum.zapodaj.net/2cd8a767528e.jpg.html

66

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

poczytaj cały temat - w ubiegłym roku o tym dyskutowaliśmy.

gg 5118068

67

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

No właśnie nic nie pasuje. Siałem w suchą ziemię, pole dobrze uprawione. Raczej spoczęte i tam jest druga klasa. Coś jak czarnoziem. Właśnie wpadło mi takiej ziemi w zeszłym roku ok2ha. smile Pozostaje niezaprawione ziarno. No chyba że na tyle wrażliwy jest na wilgoć, bo zszedł jak było sucho a teraz dolewa. Mam dosłownie 300m dalej na takiej samej ziemi jęczmień w tych samych warunkach i wszystko ok. Jak nie przejdzie mu to się odezwę.

68

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

kwestia odmiany i tak jak pisałeś zaprawiania, a pole polu nigdy nie jest równe, nawet przez miedzę. to jest choroba grzybowa i jeżeli tak to zostawia to ma straty w plonie. Ja miałem sporo takich kawałków w zeszłym roku i to na kwalifikacie także to bardziej od wilgoci od płodozmianu i pH będzie zależało,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

69

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ja mam to samo na jednym kawałku, ale to wina wody. Jak jest mokra wiosna to podtapia go i tak się dzieje do czasu aż rośliny wytworzą na tyle masy zielonej, że ewapotranspiracja poradzi sobie z nadmiarem wody w ziemi. Tyle.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

70

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wojtas jak się miewa Twój jęczmień grudniowy? Dziś jechałem sobie w pole rowerem i pomyślałem o Tobie smile

71

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

jutro jak znajde chwile czasu to zrobię fotki smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

72

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Pomyślałem o Tobie bo widziałem jęczmień co nie został opryskany w rzepaku i wyrósł przez zimę. W tej chwili się kłosi i jest elegancki. big_smile

73

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

W tym roku to u nas gorczyca nawet przetrwała zimę.

74

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wczoraj trafił mi sie  1 ha już zaoranej ziemi , gościu mówi że nie będzie  w tym roku siał bo doplaty  i tak da  , jutro chciałem wjechać tam z jęczmieniem bo ten dość  tolerancyjny na termin siewu , mogę jeszcze kupić materiał kwalifikowany zaprawiany za pół ceny ale to  owies i pszenica  jak myślicie  co wybrać . Gleba 4 klasy , nawozu już dawno  nie widziała ale jęczmien rósł .

75

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

jak pszenice posiejesz to max 2 t  przy dobrych wiatrach .... może owies by był  ...  jęczmień też szału nie zrobi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

76

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Pewniejszy jęczmień skoro to 4 klasa dla pewności dałbym 300 kg kredy pastewnej, tak jak piszesz najbardziej tolerancyjny na opóźniony termin siewu. Owies może być plewa.

77

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

U nas jęczmiona w zeszłym tygodniu siali a pod koniec już był na wierzchu. Teraz przytrzymały go chłody, bo tak to szedł jak szalony. Może Trochę zwiększ normę siewu jako że później siany będzie.

78

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Posiałem dzisiaj jęczmień , rano poszukiwania za ziarnem  do siewu bo moje wcześniej przeznaczyłem na paszę . Teraz tylko czekać  za deszczem bo u mnie susza , za siewnikiem  była jedna wielka łuna kurzu , nawet redlic dobrze nie było widać .

79

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

ja mam żyto hybrydowe zasiane bezorkowo po jęczmieniu jarym to tez nawet coś go przetrwało po zimie i tęgi jak diabli jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

80

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Powiedzcie mi taką rzecz czy mogę prysnąć cerone na jęczmień jary jak zaczął się wykłaszać bo pogoda nie pozwoliła wcześniej to znaczy była ale czekałem do ostatniej chwili czyli pierwszych wąsów i się przeliczyłem.