101

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Dziękówa

102

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Mam jęczmień jary, który ma ok 4-5cm. Dał bym na niego gnojówkę świńską. NIE SPALI?

103

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

???

104

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

sama gnojówka spali ... wg mnie ale  rozbełtana z wodą  będzie ok 
pamiętam jak kiedyś się gnojówkę mieszało 50/50 z woda i pryskało buraki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Panowie jak z plonowaniem jęczmienia jarego w ostatnim sezonie? Będę miał prawie 20 ha do przesiania ponieważ rzepak poleciał.

106

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

trochę jednak u nas  suszyło ale jeczmienia po 4.5 t z ha nakosiłem . też sieję na 15 ha po kuku, zaryzykowałem trochę posłuchałem Wojtasa , wczesny siew jednak sie opłacił , pełna ochrona na  grzyba , skracanie , i tylko wody zabrakło do pełni szczęścia ,było by fest , sprzedałem po 580 w żniwa , w tym roku nowa odmiana i powtórka.

Leszek   dla kolegów'

107

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Sarast to dobrze czy żle że mnie posłuchałeś ??
wydaje mi się że jęczmień nie jest taki zły ale wieści na ten rok nie są ciekawe   są przecieki ze Słodowni że jęczmień w tym roku nie przekroczy 500   więc nie wiadomo jak to będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

no bardzo dobrze ..

Leszek   dla kolegów'

109

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

W okolicach Poznania widziałem też podmarznięte rzepaki, ale ogólnie wszystkie były piękne. Na ziemiach gdzie trochę wody się uchowało, to jęczmień sypał bardzo dobrze. Najlepiej dał 7ton. Nigdy tyle nie dał nawet w najlepszych latach. Wcześnie posiany jęczmień dał dużo lepiej niż pszenica jara w tym roku gdzie była susza. Byłem przeciwnikiem jęczmienia, ale w tym roku na korzyść jęczmienia, zrezygnuję w przypadku przesiewu z pszenicy jarej.

110

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Pawel21990 napisał/a:

Panowie jak z plonowaniem jęczmienia jarego w ostatnim sezonie? Będę miał prawie 20 ha do przesiania ponieważ rzepak poleciał.

Nastraszyłeś mnie, kiedy go lustrowałeś ?

111

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

ejjj temat o jęczmieniu a z rzepakiem do rzepaku !

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

112

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Panowie jak z plonowaniem jęczmienia jarego w ostatnim sezonie? Będę miał prawie 20 ha do przesiania ponieważ rzepak poleciał.

Nastraszyłeś mnie, kiedy go lustrowałeś ?

Po tych mrozach, ostatnio wyrywałem też i porozmrażałem go to lipa trochę

113

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Raz tylko miałem jęczmień jary - odmiana Iron. Siany był pod koniec kwietnia i dał ponad 6 ton.

114

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

U mnie jęczmień jary to stały element zasiewów. Idealnie pasuje po kukurydzy, na piachach 5 ton dostać to norma a więcej na lepszej ziemi to też nie problem. Z ozimego zszedłem bo brak pól a jary to jak najbardziej i na paszę pierwsza klasa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ja sieje browar od 4 lat. W tym roku aż 10 ha . Zeszłoroczny plon nieco ponad 5 ton z ha przy nałożeniu azotem na poziomie 110 kg N na ha

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

116

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

A jakie odmiany siejecie?

117

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Byłem dziś po jęczmień jary w Małopolskiej hodowli roślin oddział Niedźwiedź  odmiana kucyk (180 zł=100kg) biorę pierwszy worek u nich na placu spojrzenie na etykietę data plombowania  2015-08 ale cyfra 8 była przeszyta nitką co jest worek zaszyty mówię no może w sierpniu już zaprawiali i workowali zapakowane jadę do domu jeszcze czekałem bo Ukraińcy ładowali na tira nasiona buraka opasowego.... w domu spojrzenie na inny worek a tam data plombowania nie sierpień tylko marzec 2015-03 czyli materiał siewny ma już dwa lata jeszcze na etykiecie podana jest tylko masa 1000 nasion nie na podanej czystości i siły kiełkowania dzwonię do pani co mi to sprzedała ale juz było po 15.... miał ktoś do czynienia z czymś takim ?

118

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Po prostu zapomnieli nowych etykiet przyszyć sprzedaż starego materiału jest normą a co do reszty to arkadia z agroloku kiedyś przysłali 86% kiełkowanie kto to dopuścił do obrotu?

119

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

2 razy mi się zdarzyło z jęczmieniem ozimym i pszenicą jarą. Jęczmień pakowany 3 lata wstecz, a pszenica 2 lata - o ile dobrze pamiętam. Niestety rozładowywali mi na podwórku jak mnie nie było w domu. Po interwencji zaproponowali mi 5 złoty rabatu na stu kilogramach - śmiech. Całość wróciła do sprzedającego. Na drugi dzień miałem telefon od właściciela hurtowni (duży sprzedający w moim rejonie) z przeprosinami i zapewnieniami że taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.

gg 5118068

120

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

koledzy mam propozycje kontraktacji jęczmienia browarnego po 560 netto cena w porównaniu do dzisiejszej ceny pszenicy wydaje sie ok, ale musze kupic od nich nasiona po 1900 netto dla mnie to szok.
Pytanie z czym sie je jeczmien browarny czym sie rózni od uprawy pastewnego? decyzje musze podjąc do 23 lutego

Rolnik z powołania:-)